Humik asit uygulaması

Arkadaşlar ayçiçeklerine humik asit uygulaması hangi evrede uygun oluyor ? Firmaya sorduğumda çıkış öncesi ve sonrası iki uygulama yapmamı tavsiye etti tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini önemsiyorum

Merhabalar. Uygulamalar ya tek yada çift uygulama şeklinde yapılabilir. 1. Uygulama ayçiçeği 1 karışa yaklaştığında, istenirse 2. uygulamada bundan 1 hafta sonra yapılabilir.

Arabanın gözüktüğü fotoğrafta; Humikcan uygulama günkü ayçiçeği ve Humikcan uygulamasının 3.günkü hali gözükmekte.
Diğer fotoğrafta ise sırasıyla; Humikcan uygulaması yapıldığı gün, humikcan uygulaması yapıldak 4 gün sonra, humikcan uygulaması yapıldıktan 7 gün sonraki hali gözükmektedir.

Bu şekilde yapılabilir. Dekara uygulama başı yapraktan 300 ml olarak yapılmalıdır.

Resimler ve ekler

• 939C4C58-EACB-485C-ADA1-349EBCB3457D.jpg
    939C4C58-EACB-485C-ADA1-349EBCB3457D.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 419
  • 81CD2E95-B680-4755-B4D5-415CA3A483BF.jpg
    81CD2E95-B680-4755-B4D5-415CA3A483BF.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 391
Böle yağışlı yıllarda ota bastırmadığın sürece her türlü güzel oluyo yağlıklar.maşallah bu senede çok güzel.hümikana gerek yok.tavsiyem tarlayı 2 ye böl öle uygulama yap verim ve genel farkı. İzle dediğimi anlarsın kolay gelsin hayırlı işler

• Beğen
Tepkiler: aoboran
Böle yağışlı yıllarda ota bastırmadığın sürece her türlü güzel oluyo yağlıklar.maşallah bu senede çok güzel.hümikana gerek yok.tavsiyem tarlayı 2 ye böl öle uygulama yap verim ve genel farkı. İzle dediğimi anlarsın kolay gelsin hayırlı işler

Kardeşim derdin ne senin?? Her şeye nuhalefetsin. Humikcanı kullandın mı? Memnun mu kalmadın? Bir söyle de bilelim.

Buyur senin gerek yok dediğin, kullanma dediğin ürünün etkisini fotoğrafta gör. Bak bakalım nasılmış farkı, etkisi neymiş. Aynı cins tohum, atnı gün ekim, aynı gübre, sadece ekim öncesi dekara 2 litre humikcan farkı,

Pancar da aynı gün ekim aynı tohum. Sadece yapraktan 400 ml Humikcan farkı. Fotoğrafı gönderen site üyemiz Muhammet Koyuncu.

Diğer ayçiçeğinde ise yapraktan uygulanan ve tarla ortasında şahit bırakılan alan. Gotoğrafı gönderen site üyemiz Emre Özcan.

Sen neyin nerdindesin anlamadım.

Resimler ve ekler

• IMG_7902.JPG
    IMG_7902.JPG
    348.8 KB · Görüntüleme: 331
  • IMG_7737.JPG
    IMG_7737.JPG
    194.8 KB · Görüntüleme: 318
Hümik asit ölü bitkiyi diriltir.verimde %30 %40 fark atarsın. Ben bunun canlı şahidiyim. Geçen seneden tecrübem var. Fotoğrafları sildiğim için gösteremiyorum ancak anlatayım. Geçen sene yulaf ektiğim tarlaya yeşillik gübresi atmaya gittim 3 kez üçünde de tarlaya giremedim battım..aşırı yağışlardan dolayı tarla da derede olduğundan çamurdu giremedim.yağışlar bitip tarla kuruyuncada iş işten geçdi yulaflar sararmaya döndü. 10 cm boyda kaldı. O arada da 33lük nitrat yasaklandı elimdede gübre kalmamışdı. Forumdan arkadaşların tavsiyesiyle yapraktan hümik asid ve üre karışımını 2 kez verdim. Hemen yan tarlayıda amcam ekmişdi.o da aynı şekilde gübreyi atamadı ancak onun elinde 33lük nitrat vardı o gübreyi attı. Bende yapraktan besledim ve farkı canlı canlı yaşadım.busene tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum

Başka bir tarlamın115 dekarlık tarlanın bir kısmı 7-8dekarlık kısmı Kireçli (beyaz toprak) hiç bir şey yetişmez derecedeydi. Eylülde dekara 2 litre hümik asid uygulayarak herk ettim. Herk bozduktan sonra tekrar 2 litre hümik asid uygulayarak ektim. Ve şuanda tarlanın diğer kısmıyla hiçbir farkı yoktur . Maddi imkânın elveriyorsa HÜMİKCANI kullanın.

Yoksa benim cebime maddi manevi giren yada çıkan bişey yok.amacım biz çiftçilerin yanlışlarını düzeltmek.yanlış bişeyim olduysada kusura bakma

Yanlış bir şeyin oluyor tabiki. Humikcanı kullanmadan direkt karalıyorsun. Humikcan kullanma gerek yok diyorsun. Elbetteki daha önce başka markaları kullanmış olabilirsin. O markalardan verim de alamayabilirsin. Ama sen direkt benim ürettiğim ürünü kullanma dersen ben burada art niyet ararım. Önce kullan sonra bak bakalım işe yarıyor mu yaramıyor mu? Forumdaki eskişehirli arkadaşlara sor eğer görürsen kendilerini. Onlar neyin ne olduğunu anlatırlar. Yanlış kanılardan kurtul bence.

Yanlış bir şeyin oluyor tabiki. Humikcanı kullanmadan direkt karalıyorsun. Humikcan kullanma gerek yok diyorsun. Elbetteki daha önce başka markaları kullanmış olabilirsin. O markalardan verim de alamayabilirsin. Ama sen direkt benim ürettiğim ürünü kullanma dersen ben burada art niyet ararım. Önce kullan sonra bak bakalım işe yarıyor mu yaramıyor mu? Forumdaki eskişehirli arkadaşlara sor eğer görürsen kendilerini. Onlar neyin ne olduğunu anlatırlar. Yanlış kanılardan kurtul bence.
Öncelikle benim ürün karalama gibi bi düşüncem yok.illede ürünün yararlı kayda değer sonuç verdiğini iddia ediyorsanız gönderin deneyeyim sonuçları göreyim.bal kabağı üreticisiyim sizin yaptığınız tavsiyeye göre deneme parselimde sonuçları. Görelim o zaman

Öncelikle benim ürün karalama gibi bi düşüncem yok.illede ürünün yararlı kayda değer sonuç verdiğini iddia ediyorsanız gönderin deneyeyim sonuçları göreyim.bal kabağı üreticisiyim sizin yaptığınız tavsiyeye göre deneme parselimde sonuçları. Görelim o zaman

Ürünün gerekli denemeleri yapıldı katkısı ortada sipariş edersin bir iki bidon denersin sonrada buraya yaptığın karalama yorumlardan dolayı pişman olursun... 65 yasında babam da sen gibi bakıyordu kullandığı bitkisel menşeili ne olduğu belirsiz hümiklerden dolayı 2 sene önce aldım görsün diye şimdi tiryakisi oldu dozaj artırıp kullanıyor yapraktan uygulamayı geçtik artık ekim öncesi topraktan uygulayacağız Leonarditten üretilmiş zengin içerikli ve farkı bariz görünen ürünü kullanmadan olumsuz yorum ve karalamalar hiç yakışı kalmadı açıkcası kullanırsın memnun kalmazsın anlarım ama kullanmadan boş keseden atmak da sitemize uygun olmayan kahve sohbeti tarzı bilgi paylaşımından farksız kalıyor Burası bilgi deneyim paylaşım forum denemesinin bilmediğin ürünlere bu tarz yorumlar hoş olmuyor

Ürünün gerekli denemeleri yapıldı katkısı ortada sipariş edersin bir iki bidon denersin sonrada buraya yaptığın karalama yorumlardan dolayı pişman olursun... 65 yasında babam da sen gibi bakıyordu kullandığı bitkisel menşeili ne olduğu belirsiz hümiklerden dolayı 2 sene önce aldım görsün diye şimdi tiryakisi oldu dozaj artırıp kullanıyor yapraktan uygulamayı geçtik artık ekim öncesi topraktan uygulayacağız Leonarditten üretilmiş zengin içerikli ve farkı bariz görünen ürünü kullanmadan olumsuz yorum ve karalamalar hiç yakışı kalmadı açıkcası kullanırsın memnun kalmazsın anlarım ama kullanmadan boş keseden atmak da sitemize uygun olmayan kahve sohbeti tarzı bilgi paylaşımından farksız kalıyor Burası bilgi deneyim paylaşım forum denemesinin bilmediğin ürünlere bu tarz yorumlar hoş olmuyor
Tamam işte bende senin ürününüde bi deneyim diyorum gerçekten kayda değer faydalı bişeyse neden kullanmayım sonuçta bizler çiftciyiz iyi verim almak için ne gerekiyorsa yapacağımız yaparız. Ama ben önceki yıllarda kullandığım ürünlerle ilgili olumlu sonuç alamadığımı anlatmaya çalıştım.

Ürün bilgilerini verim hemen parsellememi yapayım ve sizin yönlendirmeniz doğrultusunda uygulamamı yapayım sonuçlarıda burdan paylaşayım

Merhabalar. Uygulamalar ya tek yada çift uygulama şeklinde yapılabilir. 1. Uygulama ayçiçeği 1 karışa yaklaştığında, istenirse 2. uygulamada bundan 1 hafta sonra yapılabilir.

Arabanın gözüktüğü fotoğrafta; Humikcan uygulama günkü ayçiçeği ve Humikcan uygulamasının 3.günkü hali gözükmekte.
Diğer fotoğrafta ise sırasıyla; Humikcan uygulaması yapıldığı gün, humikcan uygulaması yapıldak 4 gün sonra, humikcan uygulaması yapıldıktan 7 gün sonraki hali gözükmektedir.

Bu şekilde yapılabilir. Dekara uygulama başı yapraktan 300 ml olarak yapılmalıdır.

Doğan bey arpa buğdaylarda humik asit kullanımı ekim öncesi topraktan mı yoksa ekilince yapraktaktan kullanım mı daha iyi olur?

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Doğan beyin ürününü inceledim lakin kullanma imkanım olmadı nasip olursa seneye 250 dekar mısırımda gözü kapalı kullanmayı düşünüyorum. Kendisiyle telefonda birebir konuştuk iletişimde yakınlık hissi önemlidir ben bunu sezdim sohbeti için teşekkürlerimi burdan da iletmek isterim Hümik aside konu gelirse Bir bitkiyi stresten Nasıl korursun derseniz Gözü kapalı organik madde derim ve bu da en kolay hümik asitler olur peki stres şartları oluşmayan bir bitki nasıl olur derseniz; Bitkinin verim zirvesi neyse onu verir doğal olarak humik asit olmazsa olmazdir. şimdi iş yağışta veya sıcaklıkta değil,iş bitkiyi ekip hadi bana güle güle demekle olmuyor iş dediğin tohum yatağini hazirlamaktan tut emek emek sezon sonuna kadar gübreleme besleme herbisit mücadelesi Ve en önemlisi ektiğin bitkinin hangi gün hangi yiyeceği çok istediğini bilmekten geçiyor lafı uzatmıcam emeğe saygı diyorum.