Massey Ferguson 265 için takviye vites anlatım

Arkadaşlar ben aranıza yeni katildim, yahu bu takviye vites olayını anlatabilecek bir arkadaş var mi, özelliği nedir,nerelerde kullanilir, bide vites yollarını yazabilecek (hangi pozisyonda 1 hangi pozisyonda 2.vites vs) kısaca yardım edebilirseniz sevinirim

Arkadaşlar ben aranıza yeni katildim, yahu bu takviye vites olayını anlatabilecek bir arkadaş var mi, özelliği nedir,nerelerde kullanilir, bide vites yollarını yazabilecek (hangi pozisyonda 1 hangi pozisyonda 2.vites vs) kısaca yardım edebilirseniz sevinirim

sanırım hiç traktör kullanmadınız ? çift sürerken kullanılır ekim yaparken kullanılır vs vs ağır işlerde kullanılır mesela römorkta ağır yük var yüksek devrilmemesi ana yola kadar güvenli çıkmak için takviye kullanılır yavaş gitmesi için mesela motor bi yerde seri viteste zorlandı diyelim zorlanıyor boğuluyor stop ediyor takviye vitesine al çıkmaya çalış stop etmez

Hız devir aralıkları nasıl sefa abi mesela 1. Vites 3. Takviye ile 1. vites 1. Takviye arasındaki fark nedir güç ve çekiş bakimindan

şimdi örnek verelim sen pulluk taktın traktöre seri 1 ile denersin çekiyormu çekmiyormu diye baktın motor boğuluyor zorlanıyor takviye 3 e alırsın boğulmadan zorlanmadan sürersin bu tamemen kullandığın alete ekipmana bağlı onu kendin ayarlayacaksın

2332015fdtFYIFp3k8e6UtbnRzDsMtSQq6i0UpC.jpg
15022015BPSRjFvFPCursShFqfy2aKhh3sfanRkI.jpg

Bunun gibi 4. vites nerede duruyor?
Tavşan hızlı kaplumbağa yavaş takviyedir.

Vites dustukce Devir azaliyo çekiş artiyo , en küçük vitesin dislisi en büyük tür , vites Yüksel dikce tork azalir hiz artar ,3 takviye ile 1 arasinda tork farki ve hiz farki vardır , traktör ile çift sureceksen hangi viteste zorlanmadan gidiyosa ona takcaksin ,sol-alt 1.vites sag alt 3.vites, sol ust geri vites sag ust 2.vites, eger traktorde seri diş varsa (4.vites) 2 ile geri vites arasinda yukardadir. Kullan biraz ehliyetin varsa gez toz anlarsin .