Yörelere göre arpa bugday fiyatları

Ben 20 gün önce 45 ton arpayı 80 kuruştan sattım. Şimdilerde ise en son bir arkadaş 92 ila 95 kuruş arası olduğunu söyledi. Yani 20 gün içerisinde 7 bin liraya yakın bir zararımız var. Fiyatların böyle yükseleceğini tahmin ediyordum fakat kuru tarima yeni başladığımız için muhafaza edecek yerimiz yoktu. Seneye hayırlısıyla büyük bir yer yapmayı düşünüyorum. Maksat aracılar bizim sırtımızdan gecinmesinler.

Ben 20 gün önce 45 ton arpayı 80 kuruştan sattım. Şimdilerde ise en son bir arkadaş 92 ila 95 kuruş arası olduğunu söyledi. Yani 20 gün içerisinde 7 bin liraya yakın bir zararımız var. Fiyatların böyle yükseleceğini tahmin ediyordum fakat kuru tarima yeni başladığımız için muhafaza edecek yerimiz yoktu. Seneye hayırlısıyla büyük bir yer yapmayı düşünüyorum. Maksat aracılar bizim sırtımızdan gecinmesinler.
Evet cenap bey benimde bu konuyu acmamdaki amac oydu baskalari bizim uzerimizden para kazanmasin piyasayi bilirsek bilincli satis yapariz

Kirikkale çerikli de ölücü tüccarlar işine gelirse derdi hersene ama bu sene kamyon doldumu yola çiktimi geliyomu diyo 20 kere arayarak 975 lira veriyolar öyle daha mali görmeden. Bu arada Tmo ne yapmaya çalisiyor bizim burda biçim 1 hafta sürer millet evinin önüne yikip iki iş yapmak istemez zaten borçlu hemen para gelmesi lazim. Tüccar mali toplasin diye yaziktir günahtir biçerimiz var ekin kurudu koyacak yerimiz yok biçmiyoz piyasa belli değil diye

Kirikkale çerikli de ölücü tüccarlar işine gelirse derdi hersene ama bu sene kamyon doldumu yola çiktimi geliyomu diyo 20 kere arayarak 975 lira veriyolar öyle daha mali görmeden. Bu arada Tmo ne yapmaya çalisiyor bizim burda biçim 1 hafta sürer millet evinin önüne yikip iki iş yapmak istemez zaten borçlu hemen para gelmesi lazim. Tüccar mali toplasin diye yaziktir günahtir biçerimiz var ekin kurudu koyacak yerimiz yok biçmiyoz piyasa belli değil diye

iç anadolu için 975 bence iyi fiyat.akıl vermek gibi olmasın lakin bu fiyatlardayken ben olsam satardım.bizde hasata daha 20-25 gün var.ithalat vergileri de düşürüldü artık piyasa daha da garipleşir.hakkımızda hayırlısı

iç anadolu için 975 bence iyi fiyat.akıl vermek gibi olmasın lakin bu fiyatlardayken ben olsam satardım.bizde hasata daha 20-25 gün var.ithalat vergileri de düşürüldü artık piyasa daha da garipleşir.hakkımızda hayırlısı

Tüccarsin anlasilan neresi iyi 1400 tl ye tohum al 4400 mazot 1200 gübre aldigin ürün 200 kilo onuda götür 975 e ver ne olacak 30 40 ton ekini üç kuruş daha aşaği versek ama bir olup en azindam tüccara vermesek bak sen olacaklara ülkede para yok dolar euro 4000 olmus dişardan ucuza mi gelecek zamnediyosunuz geçen sene ile eşitlemek için vergiyi kaldiriyo dolardaki farki sifirlamak için imkan olsa zaten çiftçiye gerek duymazlar

Tüccarsin anlasilan neresi iyi 1400 tl ye tohum al 4400 mazot 1200 gübre aldigin ürün 200 kilo onuda götür 975 e ver ne olacak 20 30 ton ekini üç kiruş

Hemşerim tüccar olsam burda ne işim var dolarlarımı sayarım evde hiddetlenmeye gerek yok aynı amaçta ve aynı istekteyiz gönlün ferah olsun.ben de istiyorum çok para etmesini ancak görüyorsun ortalık toz duman yoksa benim de 242 dekar buğdayım var ve sezon sonuna kaldığı için hep düşükten satmak zorunda kaldık biz.geçen sene ekmeklik tertemiz buğdayım 15 gün vadeli 775 e gitti o yüzden iyi dedim.yoksa 1200 etsin kim istemez istemeyenin gözü çıksın.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci50

şu an tüccar kaçtan alıyor arpayı

Edirne havsa.800 870 arası değişiyor. 3 gün önce 900 den gitti fiyatı dakkada aşağı çektiler. Tüccar köyümüzde topluyor ve günde 300-500 ton arası mal alıyor. Para peşin gibi haftaya elinde. Ben stok yapıyorum nasılsa alacak.
13a6d398649cffdee4ede9648526ad5e.jpg
dsr
287001c174cfe741f57233be0aa198f8.jpg
e