Nohut Piyasası Ne Durumda

Arkadaşlar bulunduğumuz illerdeki tüccarda NOHUT piyasası ne durumda. Çiftçi arkadaşlarımızın​ bilinçli bir şekilde ürünlerini değerlendirmesi açısından önemli olacaktır.

Bende bugün tüccara ufak ve karışık olanı 3.7 civarına iyi olanı 4.5 civarı verdim 10 ton kadar

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Abi ne yaptın sen biz şehirdeki lokantalara ve elden arkadaş ve tanıdıklara 10-12 arasında verdik keşke acele etmeseydin 3 ay önce balıkesirde nohutun kilosu 15-16 tl ye çıkmıştı biz çoğunu ambarda bekletiyoruz yaklaşık 3 te 1 ini de o fiyattan sattık

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Abi ne yaptın sen biz şehirdeki lokantalara ve elden arkadaş ve tanıdıklara 10-12 arasında verdik keşke acele etmeseydin 3 ay önce balıkesirde nohutun kilosu 15-16 tl ye çıkmıştı biz çoğunu ambarda bekletiyoruz yaklaşık 3 te 1 ini de o fiyattan sattık
Kısmet verdik işte... Tohum ayırdım 3 ton kadar gerisini sattık. Piyasa öyle idi 4/5 arası toptan. Şuan da toptan 5.5/6.5 arası gidiyor. Elenmemis. Zararım 15ooo kadar yapacak birşey yok. Seneye de bekletiriz olmazsa

Kısmet verdik işte... Tohum ayırdım 3 ton kadar gerisini sattık. Piyasa öyle idi 4/5 arası toptan. Şuan da toptan 5.5/6.5 arası gidiyor. Elenmemis. Zararım 15ooo kadar yapacak birşey yok. Seneye de bekletiriz olmazsa

Abi dönüme ne kadar alıyorsunuz nohuttan ?

Bu sene 7/8 farklı parça 3 çeşit tohumdan Minimum 120 maks 280 kg altım ortalaması 180/200 kg oldu...

Abi ben 200 kiloyu hiç geçemedim 3 yıldır bu sene de 120-130 kg dı verim seneye 4 dönümlük bir tarla var oraya nohut ekip damlama sistem döşeyeceğim 2 yada 3 kez sularım tahminen bakalım o zaman ne olacak

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Abi biz üçlü pullukla sürüyoruz zaten daha büyüğünü çekmiyo zorlanıyo 12 lik 3 lü pullukla sürdüm derince sürdüm tarla kumsal toprak sonra 1 kazayağı 1 de diskaro çektim sonra tohumu hububatçıdan aldım çeşitini filan bilmiyorum tohuma hafif su serpip antraknoz ilacıyla ilaçladık her ziraatçide vardır zaten sonra havalı mimzerle ektik dap da koydum gübre gözüne 15 kg civarında gübre atıldı dönüme sonra çapa filan yapmadık hiç ot ilacıda atmadım sadece 4-5 kez her yağmurdan sonra antraknoza karşı ilaçladık ve klasik yaprak gübrelerinden çiçeklendirme hormonu ve en son da potasyum(tane irilestirsin diye) u yapraktan attım haziran sonu gibi de tarladan yolduk dönüme 120-130 kg verdi bu sene yani geçen yıllara göre azdı onuda 10-12-13 liradan satıyoruz elden

Bizim burda biçerle biçilmez yada gelen biçerci çoook büyü yer olmadıkça biçmez sanırım sulamaya gelecek olursak ben nohutun sulandığını hiç duymadım ama seneye ben damlama döşeyip sulamayı düşünüyorum