Avusturya Slovakya ve Macaristan'dan ithal büyükbaş

Merhaba ben Avusturya'da yaşıyorum, yurtdışı hayvan ithalatı yapmak isteyenlere her türlü yardım ve desteği verebilirim.
Maksat çiftçi uygun fiyatlı büyükbaş alsın memlekete faydamız olsun.
Ama lütfen ihracat yapacak yetkiye sahip kişiler yada yapabilecek kriterlere uygun kişiler irtibata geçsin ki kimse kimsenin vaktini boşa harcamasın.

Merhaba ben Avusturya'da yaşıyorum, yurtdışı hayvan ithalatı yapmak isteyenlere her türlü yardım ve desteği verebilirim.
Maksat çiftçi uygun fiyatlı büyükbaş alsın memlekete faydamız olsun.
Ama lütfen ihracat yapacak yetkiye sahip kişiler yada yapabilecek kriterlere uygun kişiler irtibata geçsin ki kimse kimsenin vaktini boşa harcamasın.

Niyet çok güzel ama Euro 4.15 Tl iken ve en az 60 baş getirme zorunluluğu varken ithal yolla uygun büyükbaş almak çok zor görünüyor.

Siz ornek olabilecek bir fiyat verseniz daha cabuk cevap alirsiniz.
Hayvanin cinsi, yasi, agirligi, kg olarak yerinde fiyati gibi bilgileri verseniz iyi olur.
Canli hayvan tasiyan kamyon (TIR) icin ornegin Istanbul nakliye fiyatini sorup yazarsaniz cok faydali olur, elbette bir arac kac hayvan aliyor yazmaniz gerek.
Alacak olanlar bir arac dolusu alamayacak olursa birkac kisi birlesip yapabilir.

Oradaki veterinerlik, asilama ve saglik hizmetleri ile yukleme ve gumruk ihracat masraflari fiyatiniza dahil olmali.
Basarilar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: cemal91
Niyet çok güzel ama Euro 4.15 Tl iken ve en az 60 baş getirme zorunluluğu varken ithal yolla uygun büyükbaş almak çok zor görünüyor.
Burda duyduğum kadarıyla çiftlik (yurt dışı) teslimi en az 2100€ fiyat sunuyorlar. Gebe düve olursa. Masraflarla birlikte bu fiyat 2600 e yakın bir miktar çıkıyor ama burada çiftliklerden 1200€ alanları biliyorum.
Türkiye'den gelen çiftçiye 1500 fiyat verilse bile gayet mantıklı miktar ama insanlar aç gözlü yaklaştığı için olamaz çiftçiye oluyor.
Ciddi alıcılar olursa ithalat yetkisi olan kişiler olursa bir kaç kişi birleşip masraflarla ortak olup büyükbaş alımı yapabilirler.
Benim elimde şuan bütün şartnameler başvuru evrak ve dilekçeleri var.
Gerekirse isteyen kişilere mail olarak yollarım.

Siz ornek olabilecek bir fiyat verseniz daha cabuk cevap alirsiniz.
Hayvanin cinsi, yasi, agirligi, kg olarak yerinde fiyati gibi bilgileri verseniz iyi olur.
Canli hayvan tasiyan kamyon (TIR) icin ornegin Istanbul nakliye fiyatini sorup yazarsaniz cok faydali olur, elbette bir arac kac hayvan aliyor yazmaniz gerek.
Alacak olanlar bir arac dolusu alamayacak olursa birkac kisi birlesip yapabilir.

Oradaki veterinerlik, asilama ve saglik hizmetleri ile yukleme ve gumruk ihracat masraflari fiyatiniza dahil olmali.
Basarilar dilerim.
Gerekli araştırmaları yapıp bu konuda kesin bilgi veririm.
Bazı yerlerde besilik erkek simental için kilo fiyatı 4-5€ olarak duydum.

Merhaba Çok yararlı konu olmuş iyi niyetiniz ve yardımsever yaklaşımınız için teşekkürler. Ben 70 civarı hayvan ital etmek istiyorum. Kendim ithal etmek için nelere ihtiyacım var direk tırlarlamı hayvanlar geliyor yol boyunca hayvanları sigortalatabiliyormuyuz. Burada tüm masraf kalemlerini yazabilir misiniz rica etsem. Kalem kalem herkes aydınlanmış olur. canlı kg fiyatı 4-5£uro civarı sanırım aracıların verdiği fiyat bu.