2.ürün olarak Silajlik Misir Tohum tavsiyesi

Selamun aleykum Konya'da 2.urun olarak arpa sonrasi Silajlik misir ekimi yapmayi deneyecegiz,Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslar silaj verimi guzel ve kaliteli Erkenci bir Tohum tavsiyesi yapabilirmisiniz? tesekkurler

Macar Figi arkası geçen sene 30 MAYIS da lg ninTruva yı ektim güzeldi dekar 6 ton civarı verin vardı çift kocan dı Progeen 'inde 1661 ektim bunda biraz daha verim düşük ve tek kocan dı arpa arkası ekim yapmadım.

Selamun aleykum Konya'da 2.urun olarak arpa sonrasi Silajlik misir ekimi yapmayi deneyecegiz,Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslar silaj verimi guzel ve kaliteli Erkenci bir Tohum tavsiyesi yapabilirmisiniz? tesekkurler

Dekalb c 955 geçen sene Balıkesir'de ekildi maydonoz arkasına 7 ton verim alındı şimdi bende buğdayın arkasına ekim yapacağım 70 dönüm kadar dekalb ekeceğim

Dekalb c 955 geçen sene Balıkesir'de ekildi maydonoz arkasına 7 ton verim alındı şimdi bende buğdayın arkasına ekim yapacağım 70 dönüm kadar dekalb ekeceğim
Hocam bu yil bizim buralarda Arpalar biraz gec hasata baslar gibi temmuz 10-15 temmuz da bicim ardindan misiri ekersek yetisme konusunda sorun olmaz umarim. Dekalb c955 bende duydum silajlik olarak sert bir yapisi var diye duydum oyle bir sorunu varmi

Hocam bu yil bizim buralarda Arpalar biraz gec hasata baslar gibi temmuz 10-15 temmuz da bicim ardindan misiri ekersek yetisme konusunda sorun olmaz umarim. Dekalb c955 bende duydum silajlik olarak sert bir yapisi var diye duydum oyle bir sorunu varmi

7211 ekiyoruz, verimden memnunuz, 955 çeşidi sap yapısı sırımlı , serttir.955 8 tona kadar verim aldık, 7211 tavsiye ederim.
https://www.dekalb.com.tr/urun-katalogu/misir-tohumlari#"Growing_areas":"İç Anadolu","c":"130876"

Ben Karaman'dayım hocam Slaj için bu mevsimde bundan başkası yalan Poineer firmasinin tohumu başka erkenci yok iklim farkı yüzünden başka yorumlar olabilir lakin bizim bölgemizde güneşlenme açisindan ekebileceğiniz tek tohum bu
c6a63be45f2e9481f129cee468519f10.jpg

Hocam Iklim faktoru var iki bolge arasinda belki dediginiz tohum burda Olmayabilir.

2. üründe bitişte soğuk stresi genelde yaşanmaz, su stresine bitkiyi maruz bırakmamak lazım.Son zamanlarda kırağı yaprakları yakma durumu oluyor, yağış fazla olursa çamur riski var, arazi kumsal ise 2 gün sonra tarlaya girilebiliyor, kara, killi toprak yapısı varsa çamurdan arazide gitmek zor olur.