Oneri

Kıymetli dostlar benim 300 dönüm kuru tarım yaptığım arazi var yarisina bir yıl buğday ekiyorum yarısına diğer yıl. Buğday ekmedigim zaman nohut ekiyorum bir kısmınıda boş bırakıyorum.. buğdaydan ortalama 320-350 aldığım zaman iyi diyorum.. nohuttanda 140-160 aldığımda iyi kabul ediyorum.. fakat sizin onerilerilerinizle bu oranları artırmak istiyorum.. buğdayı ekerken 25 kilo Dap atıyorum baharda 15 kg üre.. bunların üzerine neler yapılabilir Ankara'da beypazarinda çiftçilik yapıyorum.. şimdiden teşekkürler

Toprağın su tutma kabiliyetini artırmak için buğdaydan sonra tekli kuyruk milli patlatma çekerseniz, toprak kış suyunu daha iyi tutar, imkan varsa hayvan gübresi çekilebilir.Boş olan bölüme fiğ, korunga türü ekim yapılırsa toprağı azot bakımından zenginleştirir.
Ceviz bahçesi kurulabilir, tarımsal destekleri de var.
Örtü altı sebze yetiştiriciliği yapılabilir.
Kimyon veya tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği yapılabilir.
5 dekar çay bahçesi, 5 dekar sera, 200 kovan arı, 200 baş koyun ile ev geçindiren çiftçilerde var.:)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Biçimden sonra kalan sap samanin balyasindan fazla gelir elde edilemiyorsa olduğu gibi toprağa karıştırılması faydalı olur.Kışın sert geçtiği zamanlarda buğdayı sıcak tutar.Suyun buharlaşmasını engelleyerek buğdayın su ihtiyacını karşılar.1 dönüm 1000 metre mi alıyorsunuz

Kıymetli dostlar benim 300 dönüm kuru tarım yaptığım arazi var yarisina bir yıl buğday ekiyorum yarısına diğer yıl. Buğday ekmedigim zaman nohut ekiyorum bir kısmınıda boş bırakıyorum.. buğdaydan ortalama 320-350 aldığım zaman iyi diyorum.. nohuttanda 140-160 aldığımda iyi kabul ediyorum.. fakat sizin onerilerilerinizle bu oranları artırmak istiyorum.. buğdayı ekerken 25 kilo Dap atıyorum baharda 15 kg üre.. bunların üzerine neler yapılabilir Ankara'da beypazarinda çiftçilik yapıyorum.. şimdiden teşekkürler
Abi Beypazarı in toprak yapıları çok çeşitli dönüm e atılan tohum miktarını 2 kilo artır.Toprak işlemeyi azalt ...