Pancarım susuzluktan kurumak üzere yardım!!

IMG_0096.JPG

Selamun Aleyküm. Sivastayım pancar ekiyorum, kapalı sulama sistemini kullanıyoruz barajdan ama tarlamda su yok sulama birliğiyle konuştuk tamam deyip geçiştirdiler. Bu güne kadar daha bir su verebildim zaten ilk suyuda hidrattaki su da basınç yoktu su motoruyla verdim. Artık ona razı olduyduk ama şuan tarlada el yıkamaya bile su yok. Ne yapabilirim pancar kurumak üzere ama su yok maalesef. 120 dönüm pancar kurumak üzere.

Senin tek çözümün önceki sulaman nasılsa o şekil suluycaksın peşine düşüp suyu getirteceksin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ustam bir önceki sulama da basınç azdı ama yinede su vardı su motoruyla hallettik. Bu sefer bir damla bile sulamaya su yok. Mahkemeye versem mi diye düşünüyorum ama o sonuçlanana kadar zaten pancar mahvolmuş olur

Ustam bir önceki sulama da basınç azdı ama yinede su vardı su motoruyla hallettik. Bu sefer bir damla bile sulamaya su yok. Mahkemeye versem mi diye düşünüyorum ama o sonuçlanana kadar zaten pancar mahvolmuş olur
ustam sulama için bi tahüt benzeri bir anlaşma varsa sezonluk bedel ödemişseniz mahkemeye verin zararı ödemek zorunda kalırlar

Gecmiş olsun. Pancar ekerken kimle sözleşme imzaladiysaniz onun ile irtibata geçip durumu kayıt altına aldirin ki eksik kota için ceza almayın.

Sulama sistemi ve alternatif kısmını buradan bilmek zor.

Birde eger yoksa ve hala kabul ediyorlarsa sigorta yaptırmaya çalışabilirsiniz. Sulama sisteminden ve kuraklıktan etkilenme gibi konular sigorta kapsamında olursa iyi olur.

Hemen resimlerdir ve tarım il müdürlüğünden tutanak veya resmi yazı al acil bununla birlikte pancar a git ve halini arz et. Bunu takiben bir avukat ile görüş suyu size vermeyen kooperatife yazı gönder noterden. Bunları acil yap ve arazi senin ise sulama sahasına pompa indirme izni vermelerini iste. Önce resmi işlemleri yaptır Kotan düşük olacak ceza alma o yüzden diyorum