Kırşehir yolu kenarındaki uzun boylu nohutlar

Yaklaşık 1 ay once kırşehir yolu kenarındaki uzun boylu nohutlardan tohum almak istoyorum elinde olan varmi .

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

abim 0532 483 40 81 kenan yavuz
iletişime gecersen yardımcı olur.
kırşehirde iyi nohudun tam yetişmesine 20-25 gün daha var. bu yağmurlar la birlikte bu yıl iyi bir nohut hasadı olur.

maşallah.
mersinde fiyat 4,5-5tl arası.
bundan daha iyi fiyat veren varmı bildiğin.
İyilerini 4.5a karışık olanları 3.5/3.7ye verdim 9 ton... Tohum ve yemeklik olarak 1 ton kadar 5e verdim şimdi isteyenlere de tohumluk eklenmemiş 5.5a vereceğim... Elimde de kalmadı sayılır 300/500 kg ancak kaldı kendime tohum ayırdığım hariç. Satış işlemleri 8/9 Temmuz gibi yaptım

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Evren YAVUZ
Biz makinanin ayarini tam bilemedik yaklasik 17 18 kg civarinda atildi allahtan tarla kuvvetliydi de pek sorun yasamadik
17/18 kg çok sık değil mi... Biz 10 kg ektik ortalama 170/200 kg arası verim aldık... Buralarda (maras) o sıklıkta bakla tutmaz diye düşünüyorum ama oralarda verim nasıl olacak açıkçası merak ediyorum.. Sonuçları paylaşırsanız sevinirim verim olarak....

17/18 kg çok sık değil mi... Biz 10 kg ektik ortalama 170/200 kg arası verim aldık... Buralarda (maras) o sıklıkta bakla tutmaz diye düşünüyorum ama oralarda verim nasıl olacak açıkçası merak ediyorum.. Sonuçları paylaşırsanız sevinirim verim olarak....

biz 20 kg attık oldukca sık fakat altı nemli. sık olmasını biz iyi olur diye yorumluyoz. nemi tutar taneye yüklenir diye düşünüyoruz. sadece biçimde biraz dikkat etmek gerekiyor

Sıklık ile verim arasındaki ilişkiyi bu sene alınan verimlere göre paylaşabilecek arkadaş var mı? Ben 10 kg kadar ektiğim yerlerden 150/180 kg arası 15/17 kg kadar ektiğim yerden 280 kg kadar verim aldım.... Bu şekilde paylaşın yapabilirseniz seneye ekimler de yol gösterici olabilir... Bekliyoruz paylaşımlarınızı

• Beğen
Tepkiler: ertac sahın