acemi çiftçiye yardım...

Arkadaşlar, abilerim;

Bu yıl dedemden kalma yaklaşık 50 dönümü sulu 100 dönüm tarladan şimdilik 20 dönüm kıraç tarlayı ekeceğim. Deneme gibi düşünün. Aslında hepsini ek diyorlar lakin cesaret edemiyorum. Sulu tarlalarda su sorunumuz yok. Salma sulama ile rahatlıkla sulanabiliyor. Kıraç tarlaları bu yıl anızı ile birlikte teslim edecekler. Traktör ve ekipman olarak bi sıkıntım çok şükür yok. İlaçlama makinasına kadar var. Çevremde hayvancılık yapan akrabalarım var onlara satmak için arpa ekmeyi düşünüyorum. İşe toprak analizi ile başlayacağım. Lakin işin en can alıcı noktası 15 gün sonra tarlaları teslim alacağım toprak işlemeye nasıl ve ne zaman başlamayım? Şimdiden teşekkür ederim..

Oncelikle aramıza hoş geldin Ankaralı olarak cogaliyoruz Arpayı bu yıl ekecek isen hasat sonrası toprak kendini çekmeden pullukla sur toprak guneslensin 20 gün sonra kazayağı çek Eylül sonunda ikinci kez kaz ayağı çek Ekimin 10 nu gibi ekimini yap 1000 M2 21 kg gelecek şekilde arpanın at gübreyi analize göre atarsın Ancak ekimden önce tırmık cekebilirsen daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: icendek