darı (kuş yemi olan )

23.04.2014
2,763
1
2,145
edirne

arkadaslar kuş yemi olan darıdan yetiştirmeyi düşünüyorum ota bicecegim forumda darı yetiştiren silaj yapan ot balyası yapan varmı ? dekara ne kadar toğum gider toprak hazırlığı nasıl ?

Merhaba, biz 3-4 sefer ektik. Hem sarısından hem de beyazından. Kanola ekecekmiş gibi hazırlayın tarlayı. Toprak nemli şimdi çok derine ekmeyin ki çabuk ve denk çıkış yapsın. Ama çok nazik bir bitki de değil. Tarla çok gevşek olmasın. Sanırım ot için ekeceksiniz.10-15 kg azotlu gübre kullanın. Sulama imkanınız varsa sulayın diyeceğim ama maşallah Edirne bu sene iyi yağış alıyor.

Merhaba, biz 3-4 sefer ektik. Hem sarısından hem de beyazından. Kanola ekecekmiş gibi hazırlayın tarlayı. Toprak nemli şimdi çok derine ekmeyin ki çabuk ve denk çıkış yapsın. Ama çok nazik bir bitki de değil. Tarla çok gevşek olmasın. Sanırım ot için ekeceksiniz.10-15 kg azotlu gübre kullanın. Sulama imkanınız varsa sulayın diyeceğim ama maşallah Edirne bu sene iyi yağış alıyor.

topramm yağişlardan dolayı ekinleri ota biçemedim ot balyası yapacağim sarımı ekeyim beyaz mı hangisi daha boyludur sulama yapacagım

Babama bir sorayım biz mibzerle ekmiştik. 600-700 gram arası diye hatırlıyorum. Sarı daha iyi olur sanırım. Sanki daha çok dallanıyor gibi hatırlıyorum. Sulama yapacaksanız on numara otluk malzeme. Yarın daha net bir cevap yazarım.

IMG_0015.JPG yeni tane cıkardı

Merhaba,

Bir akraba kuş besliyor, geçenlerde darı var mı diye sormuştu. Az bir miktar tohumluk olarak alma imkanımız olur mu?

ben toğumluk olarak ekmiyorum ota biçip balya yapacağım ama toğum aldığım arkadaşim da çok o taneye biçiyor kg 2tl den satıyor muhabbet kuşu olanlar alıyor eğer fiyat arkadaşiniza uygun gelirse arkadaşimın numarasını verebilirim

• Beğen
Tepkiler: cmlondr