kendi humik asitimizi yapmak..

Cevap: kendi humik asitimizi yapama

Soyledim ya bu urun cok var. Ambar sorunu, ambalaj sorunu, nakliye sorunu yok. Yaptigin maldan 10 litre olcup kurutsan kac grem kuru cikacak olcersin gerisi kolay.

Kurutmak icin bir tepsi ve ya plastik legene koyup uzerine naylon gecirip naylonu 9-10 yerden delmen lazim ki buhar cikip gitsin. Bir iki gunde kurur zaten.

Siki calistin devam et.. yap bir yenilik herkes sivi satiyor.. Toz yaparsan nakliyesi siviya gore cok ucuza gelir kendi bolgende satarsin.

Bu arada maliyet nekadar oldu ?
Bugün 1,5 lt ayırıcam geniş bir kapağın üzerine dökücem kuruması için bakalım ne çıkacak ortaya , kalan madde suda hemen çözülecekmi bende merak ettim şimdi

En iyisi Doğancan dan almak. Ben bostanda kullandım şahlandı bitkiler. Çomak fasulyelerine attım yapraktan aralarına girilmiyor toplamaya. Biberler ölüyordu sararmıştı şimdi yemyeşilller. Patlıcanlarım da öyle şimdi şahlandılar resmen.
Topraktan mi Yapraktan mi attınız ve kaç gram attiniz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hümik asiti kuruttuğum yerden biraz aldım. Bir bardak sıcak su, bir bardakda normal suda denedim içine Atar atmaz hemen erimedi dibine çöktü sonra hemen erimeye başladı. Sıcak sudaki daha kolay eridi. Sonuç piyasadaki K-HUMATLAR gibi olmaz. En azından denedik aklımızdaki soruları gidermiş olduk.

• Beğen
Tepkiler: ebay06 ve marslan

Tane iriligi fazladir, ince olsaydi eremesi lazim. Denediginiz vakit ayirip ugrastiginiz icin tesekkurler.

Kurutma ve ince toz elde etme konusunde teknoloji var, sizin yapabileceginiz ucuz birisini yazmaya calisirim.

Tekrar tesekkurler, sivi humik asiti 30 Krs maliyetle elde etmek ve herkesin yapabilecegini aciklamak iyi isti. Isteyen yapar jullanir isteyen ureticilere bol para kazandirir.

Ureticilerin teknolojileri sizin yaptiginizdan cok farkli degil, sadece bir tanesinin fabrika resimleri internette vardi, beklki digerlerini ben goremedim, o firma leonardit ureticisi iyi tesis kurmustu.

Diger ureticilerden fabrika resmi olsa iyi olurdu.

• Beğen
Tepkiler: aenema

Tane iriligi fazladir, ince olsaydi eremesi lazim. Denediginiz vakit ayirip ugrastiginiz icin tesekkurler.

Kurutma ve ince toz elde etme konusunde teknoloji var, sizin yapabileceginiz ucuz birisini yazmaya calisirim.

Tekrar tesekkurler, sivi humik asiti 30 Krs maliyetle elde etmek ve herkesin yapabilecegini aciklamak iyi isti. Isteyen yapar jullanir isteyen ureticilere bol para kazandirir.

Ureticilerin teknolojileri sizin yaptiginizdan cok farkli degil, sadece bir tanesinin fabrika resimleri internette vardi, beklki digerlerini ben goremedim, o firma leonardit ureticisi iyi tesis kurmustu.

Diger ureticilerden fabrika resmi olsa iyi olurdu.

Mesele bol para kazandırmak değil. Elbetteki ben bu işe yarım milyon lira yatırdıysam bunun karşılığını almam gerekiyor para kazanmam gerekiyor. Ama esas mesele kalite. Normal bir kişinin evde yaptığı ürünün içeriği en fazla %6-7 civarıdır. Oda tüm koşullar iyi olduğu zaman. Bu işin formülasyonu evde yemek yapmaya benzemiyor.

• Komik
Tepkiler: aenema

Mesele bol para kazandırmak değil. Elbetteki ben bu işe yarım milyon lira yatırdıysam bunun karşılığını almam gerekiyor para kazanmam gerekiyor. Ama esas mesele kalite. Normal bir kişinin evde yaptığı ürünün içeriği en fazla %6-7 civarıdır. Oda tüm koşullar iyi olduğu zaman. Bu işin formülasyonu evde yemek yapmaya benzemiyor.

gelde bunu ınsanlara anlat

Benim kimya bilgim cok sinirli, sormak istedigim birsey var.

Evde yapilan %6 olsun fabrika mali %12. Simdi biz bir tarlamiza buyuklugune ve toprak analizine gore fabrika malindan diyelimki 20 ltre vermeliyiz , ev malindan 40 litre verirsek ayni icerigi vermis olur muyuz ?

Makina imalatcisiyim, hem sivi hem kuru-toz mal uretmek icin bir fabrika kurmak isteseniz, ornegin gunluk 1500-2000 litre kapasite olsun, imalat, kurutma, ambalaj makinalari asla yarim milyon TL tutmaz, olsa olsa 100-150.000 TL olur, ki buda standart paslanmaz malzeme kullanip kullanmama farkidir.

Isterseniz fabrikanizin makinalarinin fotografini yukleyin hemen fiyat cikarayim, belki size fazla fiyat vermislerdir.

Sunuda soylemeden gecemem, imalat zor istir, bir mali kendi kullanmak icin yapmakla satmak icin yapmak arasinda fark vardir. Ruhsat falan gerek enazindan, sizde vardir zorluklarini bilirsiniz. Ayrica satilacak makina ile kendi kullanacagiiz bir makinani fiyatinda en azindan % 75 fark olur.

Isletmenin calismaya devami icin hammadde bedeli 100 desek, 100 de imalat masrafi, bir 100 de kar denir, yani hammadde x 3 = fiyat olmali. Bunu yapmayan sanayici batar. Elini tasin altina koyan bu dedigim masraf ve karin ne anlama geldigini bilir. Bu formulle mal satana pahali satan degil akilli sanayici denir.
Calismaya devam, baska gubreler de uretip isi buyutmeniz dilegiyle.

Basarilar dilerim.