JOHN DEERE PowerQuadPlus-AutoQuadPlus Hakkında

Arkadaşlar ben 6000 serisi JOHN DEERE almaya karar verdim, internetten felan çokça incelemeler yaptım fakat bu şanzımanlarda anlayamadığım bikaç bişey var. 4 kademe 5 kademe veya 6 kademe olarak sunuluyor bu şanzımanlar... Galiba tek kademede 4 vites bulunuyor, kademe içindeki vitesler düğme ile değişiyor (AutoQuadPlusta otomatik özelliği var).. Yolda kademe değiştirmek felan gerekiyormu bana anlatabilecek varmı bu olayı.

6RC SERISI. MEKÂN PREMIUM ISE, TRAKTÖR DE PREMIUM. En iyi performans için - yolda ve arazide - ayrıca yükseltilmiş kaldırma kapasiteleri için Premium 6RC Serisini seçin. Bu traktörler, 6MC traktörlerin tüm özelliklerine sahip olmasının yanı sıra üstün verimlilik için ayrıca daha güçlü ve ileri teknolojili sistemlerle ve ekipmanlarla donatılabilmektedir. Tüm 6RC traktörlerde 4WD mevcuttur ve debriyaj kullanmadan otomatik vites değiştirme için, AutoQuad Plus 40K, AutoQuad Plus ECO 40K veya PowrQuad Plus 40K şanzımanla donatılabilmektedirler. Maksimum sürüş konforuna karar verip yeni CommandQuad Plus veya CommandQuad Plus ECO şanzıman seçebilirsiniz. Ön aks için opsiyon olarak sunulan TLS ön aks süspansiyonu daha fazla konfor ve üretkenlik sağlar. John Deere Akıllı Toplam Ekipman Kumandası (iTEC Basic) tarafından sağlanan güçlendirilmiş hassasiyet ve gereksinim duyulduğunda Akıllı Güç Yönetimi (IPM) tarafından sunulan güç takviyesi de mevcuttur. 6RC traktörlerde, 114 l/da değerine kadar debi sağlayan Basınç ve Akış Dengelemeli (PFC) hidrolik sistem de standarttır.

PowrQuad Plus (6MC ve 6RC) Bu şanzıman hız aralıkları arasında vites değiştirirken hız eşleştirmesi beraberinde hızlı vites değiştirme sağlayan, 24/24 yakın çevirme oranlı bir şanzımandır. Kullanım kademe seçme işlevine ve vites seçme düğmesine sahip tek bir hız aralığı kolu sayesinde kolaylaştırılmıştır. SoftShift teknolojisi motor hızlarını kısa süreliğine ayarlayarak, yük altında dahi yumuşak biçimde vites değiştirilmesini sağlar. PowrQuad Plus 40 km/h nakliye hızı sunar. AutoQuad Plus ve AutoQuad Plus EcoShift (6RC) Bu iki şanzıman PowrQuad Plus’ın sunmuş olduğu tüm avantajları, ilave kullanışlılık ve yumuşak otomatik vites değiştirme ile birleştirmiştir. EcoShift sürümü, 1780 rpm gibi düşük bir motor devrinde daha yüksek taşıma hızı (40 km/h) sunar ve bunun sonucunda, yakıt tüketimini ve emisyonları azaltır.

AutoQuad PowrQuad Plus’ın sunmuş olduğu tüm avantajlara ek olarak, otomatik vites değiştirmenin rahatlığı. 20/20 ve 24/24 sürümleri mevcuttur. EcoShift opsiyonu ile, 40 km/h taşıma hızı, yakıt tüketimini ve emisyonu düşürecek biçimde, yalnızca 1533 rpm devirle korunur.PowrQuad Plus 20/20 ve 24/24 olmak üzere iki sürüm mevcuttur. Kullanılabilirliği, traktör modeline bağlıdır. Tümü, hız aralıkları arasında hız eşleştirmeyi de içeren, hızlı vites değiştirme sağlar. Debriyaj ayırma işlevine ve vites seçme düğmesine sahip tek bir hız aralığı kolu ile işletilir. SoftShift teknolojisi, vites değişimlerinin, yük altındayken bile yumuşak biçimde gerçekleştirilmesini sağlar.

GÜÇLENDIRILMIŞ DIRECTDRIVE* Kesintisiz verimlilikte yeni norm John Deere’nin uzman mühendisleri tarafından ağır hizmet tipi tarım işleri için özel olarak tasarlanan, geliştirilen ve test edilen DirectDrive, son derece verimli bir çift kavrama teknolojisine sahiptir ve tarım sektöründeki şanzımanlar için geleceği temsil etmektedir. Sekiz vitesli, üç hız aralıklı şanzıman, bir sonraki vitesi hâlihazırda sıraya almıştır, harekete geçmeye hazırdır ve değiştir komutunun verilmesini beklemektedir. Yeni, geliştirilmiş yazılımımız, hız aralığı değişimleri sırasında hız eşleştirmeyi iyileştirir ve en verimli C8 “ECO” moduna erişmek için daha erken vites büyütmeyi olanaklı kılar. Ve, değiştirme sırasında hiçbir momentum kaybı olmamasından ötürü, yakıt tüketimi azalır ve işletim kolaylığı garanti altına alınır. GÜÇLENDIRILMIŞ AUTOPOWR Her durumda sonsuz hız ayarlaması AutoPowr, sonsuz değişken bir vites aralığı boyunca kademesiz ve sürekli güç sağlar. 0 km/h’den maksimum hıza rahatça ve debriyaj kullanmadan çıkmanızı sağlayan, tek bir kolla kontrol edilir. Daha sonra, değişen yük koşullarına otomatik olarak tepki vererek, seçilen vitesi korur. Taşıma sırasında, 6 silindirli modeller, kabin gürültüsünü minimumda tutacak biçimde, 1671 rpm gibi konforlu bir devirde 40 km/h hızı muhafaza eder. Maksimum yol hızına ulaşılmasının ardından motor rpm devri, o hızı korumak için gerekli minimum seviyeye otomatik olarak iner, böylece, yakıt tüketimi de azalır. AutoPowr, maksimum gücü mekanik olarak aktaran hidromekanik bir şanzımandır. Gelişmiş, tam entegre elektronik yönetim sistemi, motor ve şanzıman arasında saniyede 100 kez direkt iletişim kurulmasını sağlar, optimum aktarma oranını belirlemek için verileri izler ve işler.

• Beğen
Tepkiler: SatilmisAga
ben yardımcı olabilirim eski bir powerquad kullanıcısı olarak..

bizde 6 kademe olanı vardı, yolda değiştirmek durumunda elbette kalıyorsun. istersen üzerinde ki düğmeye(el debriyajı diyorlar) basarak kademeyi değiştirebilirsin istersen de debriyaja basarak değiştirebilirsin. kademe içi debriyaj kullanmana gerek yok, ağır bir iş yaparken bile (yük altındayken) vites değiştirebilirsin, 1500 devir de 3 km ile 10 km arasında kademe ile oynamadan hızını ayarlayabilirsin.

kademeyi takviye olarak düşün düğme ile değiştirdiğin ise vites olarak düşünebilirsin.

ben 6 kademe olanını almanı tavsiye ederim 24 vites yapıyo totalde her iş için uygun hızı yakalaman kolay olur..

başka sorun olursa cevaplamaya çalışırım..

• Beğen
6000 serılerı vıtes uzerındekı 2 dugmeden kucultme ve buyutme yapıyorsun debrıyaja basmana gerek olmadan ama takvıye dıyorsan ıllakı debrıyaj lazım
PowerQuadPlus-AutoQuadPlus sıstemınde ayrı bır dugme var bu yol degılde genelde ıs yaparken sabıt vıtes olarak dusun devrı ve vıtesı sabıtler kose donusu arıza pım kesme gıbı bayılma patınaj gıbı cesıtlı durumları atlattıkdan sonra aynı hız ve devre otomatık gecer

• Beğen
Mesela ben makineyi çalıştırdım petrole mazot doldurmaya boş şekilde gideceğim. Yolda debriyaja basarak (veya el debriyajına basarak) takviye değiştirmem mutlaka gerekir mi? Veya bi yol takviyesi-kademesi var mı? Hepinizden Allah razı olsun yardımcı olduğunuz için...

Vites topuzunun üstünde 4 düğme var.
1-vites yükseltme
2-vites düşürme
3-el debriyajı
4-otomatik vites tercihi
Ve bunlarla birlikte bu vites topuzu ayrıca kademe seçeneklerinide yapmaktadır.
A-B-C-D şeklinde seri ya da ağır kademelerden herhangi biri tercih edilebilir. Meselâ siz yakıt almaya giderken seri kademeyi tercih edeceksiniz ve kademe değiştirmeye gerekte olmaz. Fakat araziye girip toprak işlemesi yapacaksanız o zaman tabiki farklı bir kademe seçmek zorunda kalacaksınız.
24/24 şanzıman en mantıklı tercih olur.

• Beğen

Vites topuzunun üstünde 4 düğme var.
1-vites yükseltme
2-vites düşürme
3-el debriyajı
4-otomatik vites tercihi
Ve bunlarla birlikte bu vites topuzu ayrıca kademe seçeneklerinide yapmaktadır.
A-B-C-D şeklinde seri ya da ağır kademelerden herhangi biri tercih edilebilir. Meselâ siz yakıt almaya giderken seri kademeyi tercih edeceksiniz ve kademe değiştirmeye gerekte olmaz. Fakat araziye girip toprak işlemesi yapacaksanız o zaman tabiki farklı bir kademe seçmek zorunda kalacaksınız.
24/24 şanzıman en mantıklı tercih olur.

Tam olması gerekende bu... -- Sizin John Deere tutkunuza hastayım bunu da söylemek istiyorum.. [emoji4] -- Ben 280 dekar verimli sulak arazi işliyorum John Deere sevdam var.. Temiz 2. el 6230-6330(95-105hp) alsam bana çok ta fazla gelmez değil mi?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Tam olması gerekende bu... -- Sizin John Deere tutkunuza hastayım bunu da söylemek istiyorum.. [emoji4] -- Ben 280 dekar verimli sulak arazi işliyorum John Deere sevdam var.. Temiz 2. el 6230-6330(95-105hp) alsam bana çok ta fazla gelmez değil mi?

6230 ve 6330 john deere'in 6-R serisi traktörleri çıkmadan önce satışa sunulan ve sağlamlığıyla büyük beğeni görmüş bir serisidir.
6-R serileri piyasaya sunulduktan sonra eski 6000 serileride birkaç yıl sonra uretimden kaldırıldı.
Benimde düşüncemde var eski 5-R ya da 6230. Sizin içinde çok iyi bir tercih olur.

• Beğen
6230 ve 6330 john deere'in 6-R serisi traktörleri çıkmadan önce satışa sunulan ve sağlamlığıyla büyük beğeni görmüş bir serisidir.
6-R serileri piyasaya sunulduktan sonra eski 6000 serileride birkaç yıl sonra uretimden kaldırıldı.
Benimde düşüncemde var eski 5-R ya da 6230. Sizin içinde çok iyi bir tercih olur.

Allahtan hayırlısı nasip kısmetse