HİBRİT SERTİFİKALI OLARAK EKTİGİMİZ ÇEKİRDEKLER BOZUK ÇIKTI NE YAMAMIZ GEREKİR SİZCE

Ekmiş oldugumuz çerezlik sertifikalı beyaz çekirdeklerimizin tarlanın nerde ise yüzde otuzu siyah ve tam beyaz olmayan veya yapısı bozuk çekirdekler mevcut ayrıyeten çekirdekler tane olarak çok küçükler..bu konuda ne yapmamız gerek başına böyle birsey gelen oldumu..:mad::mad:

Cevap: HİBRİT SERTİFİKALI OLARAK EKTİGİMİZ ÇEKİRDEKLER BOZUK ÇIKTI NE YAMAMIZ GEREKİR

Geçmiş olsun
Aslında olması gereken bu seneki tüm zararınızı firma karşılamalı ama malesef öyle olmuyor sadece tohum parasını geri ödüyor firma.
Bunun içinde tarım il ve tarım ilçeye başvurup komisyon tarlayı kontrol etmeli

• Beğen
Tepkiler: barış pala
Cevap: HİBRİT SERTİFİKALI OLARAK EKTİGİMİZ ÇEKİRDEKLER BOZUK ÇIKTI NE YAMAMIZ GEREKİR

Bu sene Trakyada ekilen Pioner marka (çeşidi bilmiyorum) günedöndülerin (ayçiçeği ??) %30 civarı cücelik yaptı. tarlaları bozup yeniden aynı tohum ekildi yine aynı sorunla karşılaşıldı.
çoğu tarla boş kaldı. kimse de bir yardım etmedi. çiftçi yaptığı masraf ve zararla başbaşa bırakıldı.

bence bu küresel tohum şirketleri, bozuk tohumlarla arzı kontrol ediyorlar.
bu sene yağlık ayçiçeği ithal ettirecekler Türkiye'ye. o yüzden bozuk tohum verip üretimi düşürdüler.
bu bir milli güvenlik sorundur, Milli Güvenlik Kurulunda konuşulmalı, MİT bu konuları araştırmalıdır. ama nerdeeee !!!!!!!!!!

Bu sene Trakyada ekilen Pioner marka (çeşidi bilmiyorum) günedöndülerin (ayçiçeği ??) %30 civarı cücelik yaptı. tarlaları bozup yeniden aynı tohum ekildi yine aynı sorunla karşılaşıldı.
çoğu tarla boş kaldı. kimse de bir yardım etmedi. çiftçi yaptığı masraf ve zararla başbaşa bırakıldı.

bence bu küresel tohum şirketleri, bozuk tohumlarla arzı kontrol ediyorlar.
bu sene yağlık ayçiçeği ithal ettirecekler Türkiye'ye. o yüzden bozuk tohum verip üretimi düşürdüler.
bu bir milli güvenlik sorundur, Milli Güvenlik Kurulunda konuşulmalı, MİT bu konuları araştırmalıdır. ama nerdeeee !!!!!!!!!!
Pionneer bu sene tüm yönetimini üretim hatasından dolayı değiştirdi müdüründen memuruna kadar hepsini sebep hem üretim hataları hemde yetiştirilen tohumun yetersiz olması

b8287d52e44fbce3ebe1c347ef796762.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.