Buda bizim sezondan kalanlar

Her motorun ayri bi özelligi ayri bir guzelligi var ama o motor sana ekmek yediriyorsa sana göre en guzel motor o motordur

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
valla ustam güzel olduğundan değil yokluktan duruyo tarlalardan çıkan ürün takım almaya para bağlamaya değmiyor.
tarımdan para kazanmayı bırakın üste para veriyorum sanki bana öyle geliyor.
sezondan bir kaç karede ben atayım bölük pörçük attım foruma.

Dogrudur para kazansak bizde 84 model traktorle ugrasirmiyiz bizde isteriz 4 ceker ama olmuyor idare ediyoruz

ustam işin gerçeği para zamansada ben fazla güçlü bir traktör almam traktörden önce Birtane küçük damperli romork ve 4 ton 4 teker romorka ihtiyaç var hadi çok kazandık motor büyüsün gençleşsin dedik diyelim bizim tarlaların hakkı deutz 3045 olur 5bg büyüme 30 yıl gençleşme.
neden küçük traktör tarlalar 4 bilemedin 5 dönüm parçalar halinde motor ısınmadan iş bitiyor.

ustam işin gerçeği para zamansada ben fazla güçlü bir traktör almam traktörden önce Birtane küçük damperli romork ve 4 ton 4 teker romorka ihtiyaç var hadi çok kazandık motor büyüsün gençleşsin dedik diyelim bizim tarlaların hakkı deutz 3045 olur 5bg büyüme 30 yıl gençleşme.
neden küçük traktör tarlalar 4 bilemedin 5 dönüm parçalar halinde motor ısınmadan iş bitiyor.

Dogrudur ustam bizim arazide ayni engebeli agaclik en buyugu 5 -6 donum kadar bicerdoverciyle zor ser pazarlik ediyoruz adam gelmiyorum dese mahsul tarlada kaliyo donumunu 25 ten bictirdik bu sene

Son düzenleme:
20161211_151326.jpg
20170416_124654.jpg

ustam zaten 40bg motor nazik kullanmak gerekiyor üçlü pulluk belki çeker ama takmam niye eşinip durayım biraz sabır istiyor yavaş çalışmaya alışmak gerek

Konuda gormussundur arazimizin yokuslu oldugundan bahsettim. Cok yer ekmedik ama son traktore kadar hep 2li pulluk kullandim 6066 dadahil buna. Isini bisekilde goruyorsan fazla soze gerek yok.

Kardesim benden sana tavsiye traktoru degiseceksen 60 hp alti dusunme arazin ne olursa olsun. 50 hp denedim 2 pullukla cekmiyor

Konuda gormussundur arazimizin yokuslu oldugundan bahsettim. Cok yer ekmedik ama son traktore kadar hep 2li pulluk kullandim 6066 dadahil buna. Isini bisekilde goruyorsan fazla soze gerek yok.

arazi küçük olunca iki saatte bitirip traktörün ömrünü yemek yerine üç saat gerine gerine rahatla çalış malında yıpranmasın en iyisi

Kardesim benden sana tavsiye traktoru degiseceksen 60 hp alti dusunme arazin ne olursa olsun. 50 hp denedim 2 pullukla cekmiyor

ustam eğer işim sıkışırsa arkadaşların ikinci üçüncü bilemedin dördüncü traktörü alıyorum bana böyle yakıtı az tarlayı ürünü ezip çıkmayan traktörler daha iyi yonca ve buğday var geçen yıl kİş sürümünü hep emanet traktörle yaptım ama emanet romork bulmak neredeyse imkansız bizim köyde