Traktör alacağız; Claas Arion 430 mu, JD 5115R mi? tavsiyeler bekleniyor :)

Merhaba arkadaşlar,

Traktör almayı düşünüyoruz ağırlıklı olarak 2 model arasında kaldım ancak sizlerinde tavsiye edebileceği model varsa şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)
Sıralamayı tercih sırama göre yapıyorum.

Claas Arion 430
JD 5115R
JD 6115MC
MF 5711SL

Fiyat
Kalite
Yedek Parça - Yetkili Servis
Yakıt Tüketimi
Motor - Şanzıman
Tork - Tork Yedeği
Kabin Ergonomisi, rahatlığı, vb.
kriterlere göre tercihini yapmalısın, bana göre sıralama böyle olmalı.

Claas Arion 430 da Fiat PowerTrain (FPT) motor kullanılıyor.
John Deere ler kendi motoru olan Deere Power Sistem (DPS) motor kullanıyor.
Massey Ferguson ise eski adı SİSU olan yeni adı AGCO Power olan kendi motorunu kullanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmethan26
Fiyat
Kalite
Yedek Parça - Yetkili Servis
Yakıt Tüketimi
Motor - Şanzıman
Tork - Tork Yedeği
Kabin Ergonomisi, rahatlığı, vb.
kriterlere göre tercihini yapmalısın, bana göre sıralama böyle olmalı.

Claas Arion 430 da Fiat PowerTrain (FPT) motor kullanılıyor.
John Deere ler kendi motoru olan Deere Power Sistem (DPS) motor kullanıyor.
Massey Ferguson ise eski adı SİSU olan yeni adı AGCO Power olan kendi motorunu kullanıyor.

Bilgiler için teşekkürler çoktandır araştırıyorum, FPT kötü bir motor değil diye biliyorum. AGCO motorlar biraz yakıyor deniyor. DPS de yakıyor.
Sonuçta traktör işini görüyor yakmadan olmaz önemli olan yakıtı verimli kullanması bu nedenle MF son sırada kalıyor benim için.
JDlerin ortada olma sebebi fiyat konusu ciddi anlamda sırf JD olduğu için şiştikçe şişiyor fiyatlar.
Claas Arion 430u 230.000'e alabiliyorum. Diğerleri biraz daha pahalı tabi ki. Diğerlerinin baz haline vereceğim parayla ön süspansiyon ve elektronik levye alabiliyorum bu nedenle kullanım konforu ve kabin genişliğinden ilk sıra classta kalıyor.

Hocam John Deere nominal 115hp güç üretiyor. Claas ve diğerlerinin maksimum ürettiği güç 115hp civarlarına anca çıkıyor. Bunlar içerisinde motor gücü olarak en güçlüsü teknik olarak John Deere. John Deere'in Claas taki rakibi 440 olabilir. Kabin ferahlığı yakma durumu vs. gibi konular hakkında bi bilgim yok.

TLS'li CommandQuad Plus EcoShift (24-24) bi 6105RC ve TLS'li Dyna-6 (24-24) bi 5711 SL yi tek geçerim... Bunların yanında Claas nedir ki [emoji1]

TLS'li CommandQuad Plus EcoShift (24-24) bi 6105RC = 350.000 - 400.000 TL arasında fiyat çıkar..

TLS'li Dyna-6 (24-24) bi 5711 SL = 300.000 - 350.000TL fiyat çıkar..

Nereden baksan 100.000TL gibi bir fark olur claas aynı ekipmanlarla, peki 100.000TL fark aynı beygir claastan ne gibi bir fark sunacak? Dyna-6 yada CommandQuad Plus EcoShift

bu farkı yaratır demeyin sakın claas'ın da otomatik..

• Beğen
Tepkiler: omerturkoglu

TLS'li CommandQuad Plus EcoShift (24-24) bi 6105RC = 350.000 - 400.000 TL arasında fiyat çıkar..

Nereden baksan 100.000TL gibi bir fark olur claas aynı ekipmanlarla, peki 100.000TL fark aynı beygir claastan ne gibi bir fark sunacak? Dyna-6 yada CommandQuad Plus EcoShift

Hocam John Deere den fiyat aldınız mı ? IVT fiyatlarını yazmışsınız siz resmen. 350-400 bin tl fiyatlara 150 hp Case alırsınız.

Bu bahsettiğiniz fiyatların olması mümkün değil 6120R TLS+IVT+Hidropnomtaik Kabin süsp.+CommandARM 93.000€=390.000₺ ye bi dostumuz 1-2 hafta önce aldı

Eğer john deere alacaksanız ve 6 serisi olacaksa kesinlikle 6-R olmalı. O kadar para veripte 6-RC almak mantıklı değil.

Bölgenizde claas'ın servis durumu iyiyse yukarıdaki karşılaştırmada claas arion 430 çok iyi olur. Birkere traktörde müthiş bir ağırlık dengelemesi var. Bütün kontrolleri tek bir joystick kolundan yapılıyor olması ve geniş artı ergonomik kabin yapısı ve birde dış tasarımı resmen gel beni al diyor.

Servis varmış ancak biçerdöver servisine verilmiş traktör serviside, çok iyi değil diyor. Ancak problem yaratan bir makinada değilmiş.

6R aşırı pahalı 250.000TL civarı verebiliriz en fazla. Fiyat almadım ancak 68.000Euro kampanyalı satış fiyatı 6105MCnin, RC için kafadan 20.000 daha koymak lazım. Bu baz model olacak imkansız yani..

Bu paraya bundan iyi makine alamazsın git biraz daha pazarlık yap bunu al gel şahane bi iş yapmış olursun
http://www.sahibinden.com/ilan/is-ma...64382129/detay
Hocam TR serisinin Case versiyonu gibi düşünmek gerekli bu modeli fiyatı normal seviyede gibi göründü bana.

Hocam John Deere den fiyat aldınız mı ? IVT fiyatlarını yazmışsınız siz resmen. 350-400 bin tl fiyatlara 150 hp Case alırsınız.
Amaç beygirin yüksek olması değil, ihtiyacımız olan beygirde bir traktör almak gereksiz yere ego tatmini için büyük beygir alacak yada düşünecek birisi değilim. 110-120 beygir aralığı yeterli bizim için. Ancak o kadar para vermişken kalite ve konfor arıyor insan doğal olarak..

Eskişehir de claasın servisi yok masseyde değer kaybetmez bu gibi faktörlerde var.

SERVİS & YEDEK PARÇA BAYİİ - MEHMET NAZİF DOĞRUL-BİÇER-İŞ
TEKSAN SAN SİT I- 6 BLOK NO 10
ESKİŞEHİR
TELEFON NO: 0222 228 06 11
»Yol

Bizim ilçede(İnönü) 430 CIS var zaten. Eskişehir servisi hakkındabilgiyi ondan aldım ayrıca yukarıdaki adres http://pazarlama.claas-partner.com/locations.html alıntıdır. Ayrıca traktörü satmak için almıyorsun hocam değer kaybı neden düşüneyim ki? Satmak için traktör mü alınır..

SERVİS & YEDEK PARÇA BAYİİ - MEHMET NAZİF DOĞRUL-BİÇER-İŞ
TEKSAN SAN SİT I- 6 BLOK NO 10
ESKİŞEHİR
TELEFON NO: 0222 228 06 11
»Yol

Bizim ilçede(İnönü) 430 CIS var zaten. Eskişehir servisi hakkındabilgiyi ondan aldım ayrıca yukarıdaki adres http://pazarlama.claas-partner.com/locations.html alıntıdır. Ayrıca traktörü satmak için almıyorsun hocam değer kaybı neden düşüneyim ki? Satmak için traktör mü alınır..

Bu biçer servisi traktörden pek anlamazlar Erkunt servisi bir aralar ben bayinin hatırına bakıyorum şimdi bakmıyorum diyordu sizin ilçeden claasla pancar getiren var şeker fabrikasında görüyorum arion 420 galiba onunki traktörü alırken satışınıda düşünmek gerekir bana göre bazı markalar ikinci elde satışı zor oluyor Massey o yönden iyi kolay ve değerinde satılıyor.

John deere 6105MC çoğu bayide 235 bin TL (Konyada Aksarayda vs böyle)... Size bu uçuk fiyatları ne için söylediler anlayamadım

MC fiyatı değildi yazdığım RC fiyatıydı donanımlarla sorarsanız söylediğim fiyatları görürsünüz hocam basic model olarak söylemiyorum fiyatı özellikle arkadaşın söylediği ekipmanlarla değerlendirmeye çalıştım.