Mısır kurdu

22.11.2012
1,354
1,512

Acil yardım arkadaşlar.bugün farkettim mısırın yapraklarında delikler var baktım içlerinde yeşil kurtmu desem tırtılmı desem bilmiyom artık.fotoda çekmedim çok canım sıkıldı.geçen senede aynı yerde aynı tohumdu yine olmuştu bu kurt ama mısır o zaman 3 metreydi .bu sene noldu böyle anlamadım.daha dün suladım dize kadar mısırda kurt ne arıyo. Tarladanmı tohumdanmı bıktırdı iyice mısırda ekemiycez artık.ilaç tavsiyesi olan varmı.başından geçenler yardımcı olsun lütfen.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Karakurtdur o.
Geçen sene mısırımı hep yedi. Daha çıkmadan toprakta yedi. Çıkanların yapraklarını yedi. Safa tarımın TEKVANDO isimli bir ilacı var onu vurun faydasını görürsünüz.
Geçmiş olsun.

Teşekkürler.yarın ilaç sorcaktım ilaç firmama bi sorayım.geçensende aynı tarla aynı tohumdu ama mısır büyükken başlamıştı yaprak yemeye bu sene ufakken başladı pis meretler.dekalple iletişime geçtim bakalım arıycaklarmı.dahada bu mısırdan ekmem bu ne ya.

• Beğen
Tepkiler: karakus47
koçan kurdu,sap kurdu da denir.mısırlar büyüdüğü için mücadele zor.eğer kurdun açtığı delikler mısır koçanından yukarda olursa iyi..aşşağıda olrsa hasada yakın sap kırılacak.koçanında yere düşme ihtimali var.
Mısır daha küçük arkadaşım 40 cm falan
093f946f668bf26991eb163263b92de3.jpg
bu ilacı verdiler traktörle atıcam

Sağolasın.2 gece önce suladım suylada kaçıyomuşlar bu gecede atacam ilaç ama rüzgar var yağmurda yağarsa nasıl gircez içine 3 4 gün daha girilir bidaha giremeyiz hayırlısı

Yayıcı yapıştırıcı kullanın etkisi daha çabuk olur kökünden biter insallah kurt

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci48