2017 MODEL NEW HOLLAND TD110D 75 SAATİ DEVİRDİK YORUMLARIM

Td 110 d bluemaster su an hali hazirda elimde 4 adet mevcut . 3 u kavibin klima 2016 model 1 i cardakli 2013 model .

Traktorler gercekten deltalara gore inanilmaz guzel , deltalar dusman basina bile degil .

Bizim traktorlerde sukurler olsun damper yag kacagi vb olmadi , ancak traktoru yolda bile kullaninca kabinli traktorler 2016 olanlar , insanin bobreklerinin yerini degistirecek kadar zipliyor . Ancak 2013 model olan cardakli traktor , hayatimda kullandigim en rahat traktor otomobil gibi .

Sadece bir tanesinde cok yakiyordu , cekmiyordu , servise gitti pompa ayarlandi sonra duzelmistir diye umut ediyorum cunku su an onu deneyecek seviyede bir isimiz yok.

Tekerleri cok kalin ve ince olmuyormus (bayinin dedigine gore) o yuzden ara isciligi yaparken pamuk buyuyunce td110 u araya sokamiyorum. Ancak araya sokmak icin , sune lastigi takmak gerekiyor . Onun disinda ikinci eli vb vb si guzel bir traktor .

Td 110 guzelmi bence cok guzel degil ancak , kotunun iyisi . Ne alacaksin td 110 yerine ? O paraya bence rakibi yok . Servisi ikinci eli vbsi cok cok muhtesem .

Kardeşim isteyen alır istemeyen almaz. Şimdi başka markaların da kullanıcıları iyi yada kötü diyor kullandığı traktöre. Herkes her markaya kötü diyor ne kullanalım biz:) nh sevmeyen olabilir ama saygı duyulması lazım kullananlarada

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dürüst oliyim ki, rengi haricinde pek sevdiğim bir marka. Belki kullanıcıları çok beğeniyor olabilir ama ben hiç kullanmasam da hakkında pek çok kullanıcıdan, o kadar çok dez avantaj duydum ki almak istemediğim bir marka. Yinede kötülememek gerektiğini düşünerek, bunlar benim şahsi fikirlerim diyorum. Kullanıcılarına bol bereketli olsun demek istiyorum.

Duyuyorum zaten, duyduğumu da belirttim bunlar kendi adıma şahsi fikirlerim dedim. :) Saygılarımla.

Misal ne alinabilinir ?
Söylediklerinize katiliyorum , özellikle bu fiyata baska marka zor belki erkunt olabilir
Burda sorun Avrupa bir traktörle kiyaslandiginda ortaya cikan fark, bizde de 2016 td 110 bluemaster var ,arkasimda t5 115 ikinci el az kullanilmis , 145 bin tl ye Aldi, t5 i görüp kullaninca inanin td 110 aldigima pisman oldum keske 30-40 bin fazla verip t5 alsaydim dedim
Ama yinede yakiti ve fiyati güzel Türkiye sartlarinda kullanilacak bir motor

Söylediklerinize katiliyorum , özellikle bu fiyata baska marka zor belki erkunt olabilir
Burda sorun Avrupa bir traktörle kiyaslandiginda ortaya cikan fark, bizde de 2016 td 110 bluemaster var ,arkasimda t5 115 ikinci el az kullanilmis , 145 bin tl ye Aldi, t5 i görüp kullaninca inanin td 110 aldigima pisman oldum keske 30-40 bin fazla verip t5 alsaydim dedim
Ama yinede yakiti ve fiyati güzel Türkiye sartlarinda kullanilacak bir motor

İthal traktor malesef her zaman yerliden daha problemsiz oluyor ancak , 0 larimi kiyaslayinca fiyatlar ucuyor resmen . Arada 0 iyla 20-30 bin tl olcak asla yerli traktor almam ancak malesef oyle olmuyor .

Evet arkadaşlar Massey 285S den sonra Td110 a geçiş yaptık şuan traktörümüz 75 saati geçti birkaç birşeyler yazmak istedim almak isteyenler için bilgi amaçlı.

Td110 dan açıkçası memnunuz tabiki bu memnuniyet fiyatı düşünüldüğünde geçerli vede piyasası olan bir traktör olduğu için içimiz rahat herhangi bir maddi kayıp olmadan satabiliriz. Onun dışında traktörün yakıtından çok ama çok memnunuz. 11 li kazayağında 0.7 litre yaktı dönüme ve iç anadolu Ankara toprağında. Herkte ünlü kırmızı 4/14 tam otomatik pulluk ile 17 18 gazda sürerek 1.6 Litre yaktı ki daha traktörümüz çok yeni saat arttıkça daha da düşecektir. Klima performansı fena değil ama biraz sesli kliması var genede soğutması iyi sayılır. Koltuk rahatlığını hiç hoşumuza gitmedi bizim hem minderi kısa hemde tıkırtılar ve garip sesler geliyor rahatsız bir koltuk malesef.

İç mekana motor sesini çok az alıyor bu konuda gayet iyi diyebilirim hatta ithal traktörlere yakın veya aynıdır. Çekiş olarak iyi ama bayılma sorunu var 1500 dd da hemen bayılıyor ve istop etme noktasına geliyor bu baya can sıkıcı. Özellikle traktörle yavaş ve yumuşak kalkış yapılmıyor bu konuda kat etmesi gereken çok yol var bir anda kavrıyor ve konforu düşürüyor keza şatıl da öyle biranda kavrama yapıyor siz koltukta bir ileri bir geri yapıyorsunuz. Vites geçişleri ideal kıvama geldi ilk aldığımızda çok sertti şuan iyi gene biraz daha. Debriyajı sert ve konforsuz geldi bana 2017 Maxima 9115 e göre baya sert ve rahatsız kavrama noktası üstte ve dengesiz biraz. Hız olarak son hızı 33 km. Buda biraz düşük ama kabul edilebilir gene de.

Son olarak beni traktörden oldukça soğutan konu ise frenleri. Ben böyle rezil bir fren görmedim inanın ne kadar yersem bu frenleri az gelir. Yokuş aşağı frene basıyorsunuz öyle bir balata sesi geliyorki anlatamam bildiğiniz traktör titreyerek duruyor. Hasat zamanı yokuşlu bir tarlamız vardı ve 4 tonluk 2 teker römorku indirirken bile zorlanıyor sanki frenlere yokuş aşağı bastığınızda sürekli ses var gacırrrrr diye ve tam yokuşta durmak için 90 kilo olan ben tüm kuvvetimle frenlere basmaktan bacaklarımı ağrıttı. Kısacası frenleri yok saysak fena olmaz. Yokuşlarda Mccormick Cx85 4300kg olmasına rağmen bizim Td110 dan daha rahat indiriyor karasoru. Td110 motora çok fazla basınç uyguluyor viteste iken ve arkada römork varsa.

Yaşadığımız sorunlarda ise servisi 2 defa çağırmak durumunda kaldık. Birinde Sol arka teker merkezi yağ kaçırıyordu onun keçesi değişti. Diğerinde ise debriyajdan garip ses geliyordu çat çat diye onun yayı değişti.

Kısacası çok memnun olmamakla birlikte fena değil diyebilirim. Ama milletin bu kadar bu traktörü övmesine de karşıyım mal ortada ve oldukça kötü yanları var ve en önemlisi de fren bu traktörü durduramıyor.

GÜNCELLEME: 23 Eylül 2017

Arkadaşlar Td110 umuz 125 saate ulaştı. Ulaştı ama gene servisi çağırmak durumunda kaldık traktör soğukken ilk çalışma anında arka taraftan derinlerden gelen bir tak tak sesi vardı 2 3 dk sonra kesiliyordu ses. Sesin sebebi arka kısmın altında demir bir boru parçası var ordan yağ kaçırıyormuş meğersem o değişti seste kesildi. Bakalım 125 saatte yağ atan parçamız da oldu neleri göreceğiz daha. Bu arada ekim işlemlerimiz de bitti traktörümüz dinlenmeye çekildi. Çok bir iş yapmadı ama 3 kere servis geldi gülüyorum biraz bu Td110 a. Ama sürümü keyifli geliyor bana konforu fena değil ufak tefek arızaları da görmezden geliyoruz şimdilik. Hele bi taksitten 2 sini bitirelim olmadı bi Avrupa alırız deyip geçiriyoruz zamanı :)

GÜNCELLEME: 23 Eylül 2017

Arkadaşlar Td110 umuz 125 saate ulaştı. Ulaştı ama gene servisi çağırmak durumunda kaldık traktör soğukken ilk çalışma anında arka taraftan derinlerden gelen bir tak tak sesi vardı 2 3 dk sonra kesiliyordu ses. Sesin sebebi arka kısmın altında demir bir boru parçası var ordan yağ kaçırıyormuş meğersem o değişti seste kesildi. Bakalım 125 saatte yağ atan parçamız da oldu neleri göreceğiz daha. Bu arada ekim işlemlerimiz de bitti traktörümüz dinlenmeye çekildi. Çok bir iş yapmadı ama 3 kere servis geldi gülüyorum biraz bu Td110 a. Ama sürümü keyifli geliyor bana konforu fena değil ufak tefek arızaları da görmezden geliyoruz şimdilik. Hele bi taksitten 2 sini bitirelim olmadı bi Avrupa alırız deyip geçiriyoruz zamanı :)
Başta konuyu açan siz olmak üzere konuya objektif katkı yapan herkeze teşekkür ederim. Kimi arkadaşlar elindeki traktörü ölümüne sahipleniyor , azcik objektif yaklasip elestirince sanki şahsına bir hakaret edilmiş gibi savunmaya gecip karsi tarafa durduk yerde saldırıya geciyor. Lütfen bu yaklasimi birakin , bizler bu traktörlerin üzerinde ömrümüzü geciriyoruz her sartta kullanıyoruz , sorunlu noktalarını aksayan noktalarını edep ve terbiye icinde elbette dile getirecegiz ki üreten firmalarda bunları düzeltecekler , sen ben kötü bir özellige aksayan bir tarafa iyi dersen üreten adamın bu isine gelir sende kötü ve bozuk bir mal üzerinde ömrünü gecirmeye devam edersin. Kısacası biz öncelikle kendimize deger verecegiz sonrada aynı degeri üreten firmadan bekleyecegiz.Bu her marka icin gecerli. Yerli mal alacak olursam Nh veya Case alirim bugünkü tabloda ama durum maalesef yeni yerli traktörlerde cok ic acici görünmüyor bu sebeple elimizdekilere binmeye devam.

• Beğen
Tepkiler: Aspir