Besi üretimi için 30 adet Gebe limuzin alinacak

Bu alimlarda satmama taahhudu oldugundan ortak alim zor, mallar bir kisi adina kayitli kalacak, guven meselesi. Kardes amca cocugu falan olsa halledilebilir. Ama dikkatli olmak da lazim mallar uzerine yazili kisinin borcu varsa hepsi haczedilebilir de !
Abi sizin şuanda hayvancılık faaliyetiniz varmı varsa nasıl yapıyorsunuz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bir kaçtane getiren firma ile görüştüm. Genelde 60bas üzeri olma şartı koşuyorlar. Gebe Düve 2600eur dan 3000eur arası fiyat veren oldu.
Türkiyeye getirip satan yok burada gidip seçip alabileceğimiz yer yok. Limuzin Fransa dan gelmeli ama oradan italat yok macaristan üzerinden getiriyorlar tabi nekadar guvenilir olur saflıkları onuda bilmiyoruz.

Merak ettiğim asıl konu ital hayvanların sertifikaları sağlam mı düzmece mi dir? adamlar kendileri hayvanın soyunu ayarlayabiliyor mu avrupada bu iş nekadar sıkıdır.. çünkü gelen hayvan kötüde iyide olsa sertifikalı geliyor.

Gebe almaktan ziyade, boğa altı almak daha hesaplı ve daha garanti değil mi? İnsanın kafası rahat olur, istenilen şekilde yetiştirilir falan.

Ayni seyi dusunuyorum, hayvan bos olarak bir iki ay beslenirse bulundugu yere alisacak, uygulanan rasyona alisacak ve guvenilir bir firmadan alinan secilmis sperm ile dollenecek. Bunlari dusununce boga alti daha mantikli gibi.

Ayni seyi dusunuyorum, hayvan bos olarak bir iki ay beslenirse bulundugu yere alisacak, uygulanan rasyona alisacak ve guvenilir bir firmadan alinan secilmis sperm ile dollenecek. Bunlari dusununce boga alti daha mantikli gibi.
Bide abi hangi ciftlikti hatirlamiyom da gebe getirince çok buzagı kaybı oluyormus boga altı getir burda tohum var zaten 60 70 lira bi tohum atarsın dert yok tasa yok

Insan, hayvan hic farketmiyor. Kendi bagisiklik sistemimiz var, baska ulkeye gidince oradakileri hasta etmeyen alisik olduklari faktorler bizi hasta ediyor cunku sistemimiz alisik oldugu seylere karsi bizi koruyor. Yeni tehlikelere alismasi lazim, asi gibi dusunebilirsiniz.

Baska ulkede buyuyen hayvan ulkemize gelinde asalaklara, mikroplara karsi ( orada bulunmayan bazilarina karsi ) kendini koruyamayip dusuk yapabiliyor. Dogumu yapsa bile buzagi annesinde olan koruma sistemiyle dunyaya geldiginden bazi faktorler oldurucu olabiliyor.

Yem konusu da sikintili ayni rasyon uygulanmayince yol yorgunlugu da eklenince sorunlar katlaniyor.

Hayvani getirip birkac ay ulkeye, bolgeye, yeme alistiktan sonra suni tohumlama yapilsa cogu sorunun riski azalacatir. Tohumlamada istenilen boga (lar) secileceginden, erkek ve ya disi secimi yapilabileceginden buzagi sorunu azalacak ve suru gelisimi planlanmis olacak.

Erkekbuzagi secimli tohumlama olursa 2 sene sonra satis yapip para girisi olacak, suruyu genisletmek istenirse disi tohumu attirilarak duve yetistirilebilecek.

Bu sure zarfinda bir yerde yerli hayvana angus ve ya limuzun tohum attirip besi yaparak para kazanmakta mumkun, hatta cikma simmental buzagi alarak 6 ay icinde bir gelir yaratmak mumkun ancak bu finans meselesi.

Ilk alimi diasaridan bos duve ve 5-7 yil vadeli yapip yemini yetistirebilen kazanacaktir.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Insan, hayvan hic farketmiyor. Kendi bagisiklik sistemimiz var, baska ulkeye gidince oradakileri hasta etmeyen alisik olduklari faktorler bizi hasta ediyor cunku sistemimiz alisik oldugu seylere karsi bizi koruyor. Yeni tehlikelere alismasi lazim, asi gibi dusunebilirsiniz.

Baska ulkede buyuyen hayvan ulkemize gelinde asalaklara, mikroplara karsi ( orada bulunmayan bazilarina karsi ) kendini koruyamayip dusuk yapabiliyor. Dogumu yapsa bile buzagi annesinde olan koruma sistemiyle dunyaya geldiginden bazi faktorler oldurucu olabiliyor.

Yem konusu da sikintili ayni rasyon uygulanmayince yol yorgunlugu da eklenince sorunlar katlaniyor.

Hayvani getirip birkac ay ulkeye, bolgeye, yeme alistiktan sonra suni tohumlama yapilsa cogu sorunun riski azalacatir. Tohumlamada istenilen boga (lar) secileceginden, erkek ve ya disi secimi yapilabileceginden buzagi sorunu azalacak ve suru gelisimi planlanmis olacak.

Erkekbuzagi secimli tohumlama olursa 2 sene sonra satis yapip para girisi olacak, suruyu genisletmek istenirse disi tohumu attirilarak duve yetistirilebilecek.

Bu sure zarfinda bir yerde yerli hayvana angus ve ya limuzun tohum attirip besi yaparak para kazanmakta mumkun, hatta cikma simmental buzagi alarak 6 ay icinde bir gelir yaratmak mumkun ancak bu finans meselesi.

Ilk alimi diasaridan bos duve ve 5-7 yil vadeli yapip yemini yetistirebilen kazanacaktir.

Altına imzamı atıyorum .

Abi cok güzel fikir de erkek secilmis sperma 250 lira. Iki kere tohumlasan ilkinde tutmasa 500 lira. Üc buçuk aylık yem maliyeti o para ciddi bir rakam. Acaba avrupada fiyatlar nasıl sperma ithalatçıları acaba bizi mi kazıklıyor araştırmalıyız. Doğrumu düşünüyorum sizce? Gerci tohumlamaynan doğan hayvana en az 350 tl destek var.

Elde edecegin kar o riske gore fazla zaten. Et tuketimi dusmeyecegine gore, satis sorunu da olmaz. Onemli olan mera bulmak ve ya daha garantilisi ucuza arazi bulup suni mera yapmak. Bu merayi sadece sen kullaninca hastalik riski de dusuk olacak. Hayvan basi 350 TL yi dusunmeye kalkarsan girme bu ise daha iyi. Hedef buzagi oldurmemek, cunku en buyuk zarar orada.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Abi cok güzel fikir de erkek secilmis sperma 250 lira. Iki kere tohumlasan ilkinde tutmasa 500 lira. Üc buçuk aylık yem maliyeti o para ciddi bir rakam. Acaba avrupada fiyatlar nasıl sperma ithalatçıları acaba bizi mi kazıklıyor araştırmalıyız. Doğrumu düşünüyorum sizce? Gerci tohumlamaynan doğan hayvana en az 350 tl destek var.

Kandemir kardeşim, YouTube'da biri E. Şekerli'nin tüm videolarını yüklemiş. Link atıyorum, kanalın oynatma listelerinden bakarsın diğerlerine.

• Beğen
Tepkiler: HüseyinKarcı35
60 adet alti ithal hayvan almak pek mumkun degil ben turkyede bulamadim hep 60 hayvan sarti istiyor firmalar limuzin icin.

Tarim kredi koop. leri getirebiliyormus az miktarda bu yolla basvuru yapan oldu mu ?
Limuzin gebe duve ilk kim getirecek merak ediyorum nasil hayvanlar gelecek..

60 adet alti ithal hayvan almak pek mumkun degil ben turkyede bulamadim hep 60 hayvan sarti istiyor firmalar limuzin icin.

Tarim kredi koop. leri getirebiliyormus az miktarda bu yolla basvuru yapan oldu mu ?
Limuzin gebe duve ilk kim getirecek merak ediyorum nasil hayvanlar gelecek..
Amasyada angus ciftliginden angus düve alırsınızda limuzin yok diye biliyom kocaelindede hereford varmis galiba