Yeni Traktörümüz MASSEY FERGUSON 4708

Caseyi çok hafife alıyonuz :) jxc maxpro serisini bilmemde JXC serisi yabana atılacak motor değil aynı hp sınıflarında

Sorun şu ki ,ön dingil ile arka dingil arası mesafeleri kısa. Traktör tarlada vites 2 ile gobleyi götürecek ama zıplamaya başlıyor, bu yüzden vitesi 1'e alıyor, vites 2 - 1 arası ne kadar açık bilmiyorum ama traktör vites 1 de bağıra çağıra geziyor. Vites sayısı da o model bir traktöre göre az.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Her iki traktörde de aynı marka Goble takılı şekilde 70-56 (4*2) ile Case65 (4*4) goblesine 3 defa çıktım. Sonra ne mi oldu, fazla zorlayınca 9 delik dediğimiz demiri kırıp tarladan çıktı Case65, daha video çekecektim oysa ki. Fazla büyütmeyin İskender Bey : )
9 delik dediginiz galiba yan gergi demirini kast ediyorsunuz galiba. 4x2 nin saglam oldugunu kast ediyorsunuzda haliyle saglam olur heralde 4x2 bir traktor ne kadar bir guc uygulayabilecek ki kiracak.Ayrica 1 ile 2 arasi dogru fark var 1 vites 11km 2 vites 15 km.hiz siz bu hizlarla. X marka diger bir traktor ile tarlada is yapabiliyormusunuz. 65hp diger traktorler ile ayni esit sartlarda case 4 takviyesiyle geciyor fazla bile geliyor. Faza sozede gerek yok. Inanmayan arkadaslar var ise. Kanitlariyla sunariz

9 delik dediginiz galiba yan gergi demirini kast ediyorsunuz galiba. 4x2 nin saglam oldugunu kast ediyorsunuzda haliyle saglam olur heralde 4x2 bir traktor ne kadar bir guc uygulayabilecek ki kiracak.Ayrica 1 ile 2 arasi dogru fark var 1 vites 11km 2 vites 15 km.hiz siz bu hizlarla. X marka diger bir traktor ile tarlada is yapabiliyormusunuz. 65hp diger traktorler ile ayni esit sartlarda case 4 takviyesiyle geciyor fazla bile geliyor. Faza sozede gerek yok. Inanmayan arkadaslar var ise. Kanitlariyla sunariz

Yazdığım iletiyi tekrar okuyarak, yanıt yazmanızı rica ediyorum. Dokuz delik demiri, hidrolik kollarının arasına takılan demir. Kıran traktör Case65(4*4).

Onun ne olduğunun önemi yok. 4*2 70-56 nın önünde gidemeyen bir traktör, 4*4 case65 sonuç bu. Sebepleri de açık.
70 56 4x4 bile olsa case jx65c nin.tozunda bogulur.4x2 traktorden bahsediyorsun birde cok komik.bir kiyas once traktorlerin tekniki verilerini bir ogrenmeni tavsiye ederim.70 56 yillara meydan okumus saglam bir traktordur kendini kanitlamistir o konuda lafim yoktur case daha 5 yillik traktor gun gectikce kendini kanitliyor ve turk cifcisi tarasindan da deger gormustur satislari ortadadir. Birde ip ucu vereyim 56 serisi traktorun sanzuman difransiyel ozelliklerini bir arastirin sonra motorun urettigi tork yuzdesini

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
70 56 4x4 bile olsa case jx65c nin.tozunda bogulur.4x2 traktorden bahsediyorsun birde cok komik.bir kiyas once traktorlerin tekniki verilerini bir ogrenmeni tavsiye ederim.70 56 yillara meydan okumus saglam bir traktordur kendini kanitlamistir o konuda lafim yoktur case daha 5 yillik traktor gun gectikce kendini kanitliyor ve turk cifcisi tarasindan da deger gormustur satislari ortadadir. Birde ip ucu vereyim 56 serisi traktorun sanzuman difransiyel ozelliklerini bir arastirin sonra motorun urettigi tork yuzdesini

Ankaralı ben teknik özellik filan bilmem, Traktör Bayiisi ya da Servisi gibi fanatiklik yapan çiftçileri de hiç anlamam. Traktör kısa olduğundan 2.viteste çekmesine rağmen zıpladığı için vitesi 1 e atıp(Traktör sahibi kendisi söylüyor) Goble çeken bir traktörü 70-56 ile 3 defa yakaladım, 4. ye kamerayı alıp çekecekken hattan çıktı. Bunun için teknik veri, kanıtlamış ya da kanıtlamamış eski traktörle alakası yok. Traktörüm 70-56 2WD (Orjinal 1800 saatte, orjinal PIRELLI tekerleri üstünde)

Benim iletimin hatta bu konunun senin traktörün ile alakası yok. İskender Bey'in "4707 'ye 55 lik yeter" iletisine nükte olarak yazılmış bir şey. Sakin ol ve elinde ki Levyeyi yere bırak. Case(KOÇ Grubu) kazanacağı paradan sana komisyon vermez.

Ankaralı ben teknik özellik filan bilmem, Traktör Bayiisi ya da Servisi gibi fanatiklik yapan çiftçileri de hiç anlamam. Traktör kısa olduğundan 2.viteste çekmesine rağmen zıpladığı için vitesi 1 e atıp(Traktör sahibi kendisi söylüyor) Goble çeken bir traktöre 70-56 ile 3 defa yakaladım, 4. ye kamerayı alıp çekecekken hattan çıktı. Bunun için teknik veri, kanıtlamış ya da kanıtlamamış eski traktörle alakası yok. Traktörüm 70-56 2WD (Orjinal 1800 saatte, orjinal PIRELLI tekerleri üstünde)

Benim iletimin hatta bu konusun senin traktörün ile alakası yok. İskender Bey'in "4707 'ye 55 lik yeter" iletisine nükte olarak yazılmış bir şey. Sakin ol ve elinde ki Levyeyi yere bırak. Case(KOÇ Grubu) kazanacağı paradan sana komisyon vermez.
Merak etme cnh gurubundan bir cikarim yok kardesim. Icin rahat olsun. Fanatiklik nedir once onun tarifini yapalim bilmedigi bilgi sahibi olmadigi bir mali koru korune savunmak ve kotulemektir konumuza ve yazdiklarimiza geri donelim burada kim kotuluyor kim bilmeden konusuyor.yorum saygi deger arkadaslarimizindir.
Case hakkinda bilgin yok caseyi birak hic bir traktor hakkinda yok bir demir kirmis diye kotuluyorsun daha komigi ise 4x2 kirmamis. Onu iyi kabul ediyorsun.biraz arastirmani biraz bilgi sahibi olup.oyle yorumlar yazmani oneririm
4700 serisinin turkiyede ilk pulluk kiyaslama vidyosunu cekenlerden biriyim.ve bugune kadar yakindan gorduk 4708 ve 4709 serisinin tum performanslarini slajda ciftte tirmikta ve saglamliginida gorduk. Bilgi sahibi olmadigim konuda konusmam ayrica iskender yesil abimiz.de bos bir insan deildir masseyin tarla tadbikatlarina katilmis ve bizzat denemis biridir performanslarini test ederekten 4707 55c yeter demistir.

Merak etme cnh gurubundan bir cikarim yok kardesim. Icin rahat olsun. Fanatiklik nedir once onun tarifini yapalim bilmedigi bilgi sahibi olmadigi bir mali koru korune savunmak ve kotulemektir konumuza ve yazdiklarimiza geri donelim burada kim kotuluyor kim bilmeden konusuyor.yorum saygi deger arkadaslarimizindir.
Case hakkinda bilgin yok caseyi birak hic bir traktor hakkinda yok bir demir kirmis diye kotuluyorsun daha komigi ise 4x2 kirmamis. Onu iyi kabul ediyorsun.biraz arastirmani biraz bilgi sahibi olup.oyle yorumlar yazmani oneririm
4700 serisinin turkiyede ilk pulluk kiyaslama vidyosunu cekenlerden biriyim.ve bugune kadar yakindan gorduk 4708 ve 4709 serisinin tum performanslarini slajda ciftte tirmikta ve saglamliginida gorduk. Bilgi sahibi olmadigim konuda konusmam ayrica iskender yesil abimiz.de bos bir insan deildir masseyin tarla tadbikatlarina katilmis ve bizzat denemis biridir performanslarini test ederekten 4707 55c yeter demistir.

Yazdığım basit bir iletinin ne olduğunu anlayamamışsın; buna rağmen, Traktörler hakkındaki engin bilgilerinden nasiplendirdiğin için teşekkür ederim.