Defransiyel sistemli romork

Merhaba arkadaslar bildigim kadariyla turkiyede defransiyel sistemi olan romork uretilmiyor. Bu ozell8ge sahip bir romork yapmak istiyorum bilgisi olan defransiyel secim8nde bana yardimci olabilir mi lutfen?

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Difransiyelli remorklarda traktorun teker donus hizi kuyruk mili secenegi olmasi gerekli bircok traktorde bu ozellik.mevcut bazi larinda yok. Traktorunuzde bu ozellik varsa baslamanizi oneririm.

Merhaba arkadaslar bildigim kadariyla turkiyede defransiyel sistemi olan romork uretilmiyor. Bu ozell8ge sahip bir romork yapmak istiyorum bilgisi olan defransiyel secim8nde bana yardimci olabilir mi lutfen?

klasik tip 4 teker 2 dingilli bir romorkun on dingilini sokup hurda bir as 250 arka dingilini monte edip saft yontemiyle kuyrum miliyle calistirabilirsiniz bildigim kadariyla as larda 16 jant

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Rica etsem uygulama yapicaginiz traktoru yazarmidiniz ?
Kubilay kardesim resmen aklimi okuyorsun fakat ben biraz daha tonaji yuksek olsun istedigim icin hino tarzi bir defransiyel dusunmustum ayrica sase ile komple modifiye ederek romorka cevirmeyi. Traktor same argon 65 ileride samenin 110 luk bir model8bi daha almayi planliyorjm

Kuyruk mili cikis deviri defransiyelin girisi kac çıkışı kac devir
Camurda tolere eder ama kuruda yanlışlık farklılık cok sıkıntılı
Devirleri hızları bir birine ayarlamak nasil olur ?
Kolay gelsin bende merak ettim takipteyim

Henuz dusunce halinde somut bir adim soz konusu degil. Gozden kacirdigin bir onceki mesajda arkadas 4 tekerlekli romorku on fingili atip defransiyel takilmali demis benim dusuncem onde tekeri olmayan sistem

Kubilay kardesim resmen aklimi okuyorsun fakat ben biraz daha tonaji yuksek olsun istedigim icin hino tarzi bir defransiyel dusunmustum ayrica sase ile komple modifiye ederek romorka cevirmeyi. Traktor same argon 65 ileride samenin 110 luk bir model8bi daha almayi planliyorjm

6 teker hino mu yoksa 10 teker hino mu ?

Oncelikle Sameler guzel traktorler ancak bir 10 teker hino nun motor hacmi bir samemin motor hacminin neredeyse iki kati bence.

traktor kuyruk milinden guc alirken beygirden de guc kaybediyor

Bunun yerine as 250 cift dingil (4 teker)
Alip lastikleri 750 yerine 1000 e 16 yaparsin arkalarina cift dingil yapatsin bu olur

6 tekere gelincede onlar 110 125 hp arasi kamyonlar ama kimse onlari almaya yanasmiyor cunki cok adi mis

Yani patenti bile olmayan proje yaparken amerikan mali Chrysler mi yoksa cin mali hinonun istavroz ayna maritu ve disli lerine mi guvenirsin

Ates tarim dan sordum defrandiyelli model8niz var mi doye adam resmen benle kafa buldu abjk dubuk romorklarin oldugu istegimle bagdasmayan butun modellerin oldugu bir l8nk yolladi. Sonra dedim yok diyebilirdin niye bosuna incelettin onca romorku. Adamin cevaba bakin biz sizi zorlamadik incelemeseydiniz. Bilende bilmeyende ticaret yapar olmus

6 teker hino mu yoksa 10 teker hino mu ?

Oncelikle Sameler guzel traktorler ancak bir 10 teker hino nun motor hacmi bir samemin motor hacminin neredeyse iki kati bence.

traktor kuyruk milinden guc alirken beygirden de guc kaybediyor

Bunun yerine as 250 cift dingil (4 teker)
Alip lastikleri 750 yerine 1000 e 16 yaparsin arkalarina cift dingil yapatsin bu olur

6 tekere gelincede onlar 110 125 hp arasi kamyonlar ama kimse onlari almaya yanasmiyor cunki cok adi mis

Yani patenti bile olmayan proje yaparken amerikan mali Chrysler mi yoksa cin mali hinonun istavroz ayna maritu ve disli lerine mi guvenirsin
As250 kac ton yuk tasir ki? 3.5 ton diye tahmin ediyorum hinodan kasit mitsub8shide olabilir tek dingil 6 lastik olanlar 4 veya 5 ton tonaji olacak 7 tona kadar rahat tasir

As250 kac ton yuk tasir ki? 3.5 ton diye tahmin ediyorum hinodan kasit mitsub8shide olabilir tek dingil 6 lastik olanlar 4 veya 5 ton tonaji olacak 7 tona kadar rahat tasir

Ustadim guncel modele gectikce senin maliyetin artar ben 30 yillik difransiyel leri neredeyse bedavaya alirsin dusuncesindeyim

Plan amacindan cikiyor senin dusuncenden
Ana cekis sistemi degil yardimci cekis sistemi kullanicaksin ana plan bu

Ozellikle mitsunun canter dislisini baglayacak olursan eger traktoru bosa alip sadece kuyruk miliyle bile gidebilirsin duzde 12-15 ton araligi ceker

dedigim gibi ana cekis degilde ucuz maliyetli yardimci cekis sistemi [emoji6]

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün

Defran diyeli koymak ile sadece is olurmu
Devirlerio ayarlama konusu nasil olur keser kirar tutmazsa devirler
Avrupa videolarda goruyoruz ama
Belkide hidro motor ceviriyordur

Ismail kardesim tabiki devirler hesaplanacak gozlemlenecek gerekirse araya bir reduktor konulacak. Fakat oncelik uygun sekli bulmak
Ustadim guncel modele gectikce senin maliyetin artar ben 30 yillik difransiyel leri neredeyse bedavaya alirsin dusuncesindeyim

Plan amacindan cikiyor senin dusuncenden
Ana cekis sistemi degil yardimci cekis sistemi kullanicaksin ana plan bu

Ozellikle mitsunun canter dislisini baglayacak olursan eger traktoru bosa alip sadece kuyruk miliyle bile gidebilirsin duzde 12-15 ton araligi ceker

dedigim gibi ana cekis degilde ucuz maliyetli yardimci cekis sistemi [emoji6]
As250 defransiyeli sence bu isi cozer mi? Hino mitsubishiye girmesek

Aslında karayolunda buna pek ihtiyaç yoktur. Arazide iken kullanıma açık ve araziden çıkıp ana yola girilecekse kullanıma kapalı yapmak gerekir. Bildiğiniz gibi bazı araçlarda 2 yada daha çok diferansiyel vardır. Birden fazla diferansiyelin çekişe katkı sunması için düşük hıza inmek gerekir. 30 kilometre hızla seyahat etmenin çoklu diferansiyeli pasifize edeceği muhakkaktır.
Öyleyse bir aracın bir yükü daha iyi taşıyabilmesi içiin; zor arazi şartlarında düşük hız alacağımız göre çoklu diferansiyelin olması gerekir ya da daha çok alanda sürtünme (palet) diyebiliriz. Fakat karayolunda yüksek hızlara ulaşacağınız için bu seferde ek beygir gücüne ihtiyaç duyarız. Nakliye esnasında devreye giren 10 ya da 15 beygir gücü olabilir.

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85