Defransiyel sistemli romork

yağ basıncıyla hareket eden traktörlerin kuyruk mili bu işe girmez..
misal yokuş aşağı römorkun verdiği basınç keçeleri ve pompayı bozar..
ama mekanik olan..yani direkt diferansiyel ve şanzımandan dönen dişli miller ile ahenkli çalışma sonucu başarılı olabilir..
Net olarak bilmemekle birlikte yag basinci ile calisan kuyruk milini yapan firma gerektiginde hareketi tekerlekten alacak duzenegi mutlaka ilave etmistir diye dusunuyorum. Aramizda yok mu fergison kullanan bakiversin bir zahmet

Serkan O

Arkadaşlar bir firma ile görüşüyorum şu an defransiyelli römork için üretime geçme planimiz var. Ciddi anlamda böyle bir römork ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz. Bu konuyu işyeri sahibine referans olarak sunacağım.

Serkan O

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Arkadaşlar bir firma ile görüşüyorum şu an defransiyelli römork için üretime geçme planimiz var. Ciddi anlamda böyle bir römork ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz. Bu konuyu işyeri sahibine referans olarak sunacağım.

Serkan O

Arazilerimiz engebeli ve 10bin tl bile verigimiz romorklar traktorumuz kompresorlu olmadigi icin fren sistemlerimiz yag basincli...
ayak freniyle senkronize degil.

Hic degilse 6x6 cekis sagladigi kadar gelistirilebilirse 8x8 cekis bile elde edilebilinir ve de cekisten kazandigimiz kadariyla motor kompressore bindigi zamanlarda 6 yada 8 tekerden frenleme bile saglayarak durmamizda kolaylik bile kazandirir buda bize totalde yakit tasarrufu sagladigi kadar yol durumunda balta yada kampanalarimizin uzun omurlu olmasini saglayacaktir
Saygilar

Arkadaşlar merhabalar. Bu konu yıllar önceden beri aklımda var. Ama ben çekiş konusunda değilde yol konumunda kullanmayı düşünmüştüm. Memlekette 4 tekerli remork kullanıyoruz. Remorkun ön dingilini söküp 50 NC difransiyeli takıp seyir halinde traktörün vitesini boşa alıp kuyruk milini devreye alsak, 4.viteste yüksek devirde gitmektense düşük devirde ama yine aynı hızda mesela(30 km) gitsek ne olurdu. Yani remork itici olarak kullanılsa düz yolda bir sıkıntı öıkar mı.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Arkadaşlar merhabalar. Bu konu yıllar önceden beri aklımda var. Ama ben çekiş konusunda değilde yol konumunda kullanmayı düşünmüştüm. Memlekette 4 tekerli remork kullanıyoruz. Remorkun ön dingilini söküp 50 NC difransiyeli takıp seyir halinde traktörün vitesini boşa alıp kuyruk milini devreye alsak, 4.viteste yüksek devirde gitmektense düşük devirde ama yine aynı hızda mesela(30 km) gitsek ne olurdu. Yani remork itici olarak kullanılsa düz yolda bir sıkıntı öıkar mı.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Bu pek mumkun olmaz diye dusunuyorum kuyruk miline asiri yuk biner . Traktorde fazla hiz herzaman tehlikedir

Serkan O

• Beğen
Çok riskli olur. Tekerlek devrine uygun dönen ptolar var ama bu devri diferansiyelden tekerleklere aynı oranda aktarmak için ciddi hesaplamalar yapılması lazım. Devir fazla ya da az gelirse kuyruk miline aşırı yük biner ve bir yerleri kırabilir. Böyle bir işe kalkışırsanız en azından kullanacağınız şafta balya makinelerinde kullanılan sigortalardan koyun. Rampa inişlerinde frenleme için bu kadar riske değmez. Doğru dürüst frenli bir römork almak en iyi çözüm. Orman v.s. için düşünüyorsanız zaten doğru dürüst kilitli bir diferansiyel olmadan çamurda işe yaramaz. Üstelik traktörün arka tekerlekleri patinaj yaparsa ve römork sağlam zeminde kalırsa büyük ihtimalle pto pert olur, en iyi ihtimalle sigortayı kırar.

• Beğen
Bu adamlar bilimum mantikta calisabilen romork dorse treyler feaketmeksizin uretim yapiyorlar
Hem Tır a king ceki uzerinden baglana bilen hemde traktorden pto lu ptosuz cekilebilen bir romork platformu olusturabiliyorlar aklina bu konuda ne geliyorsa yapabiliyorlar. Elbetteki PTO nun ince hassas ayarlarini yaparak traktorun ozellikleri geregi hangi dif araligi uygunda onun yapiyoar konya altinekin kasabasinda

Devirleri tutmaz o yüzden de olmaz kanısındayım armudu koparır yada balatayı yakar

adam makina muhendisimiymis neymis oturup olcumlerini hesaplamalarini yapiyormus ona gore birsey cikartitim diyor calakalem birsey yapmiycak heralde oturucak hesap yapicak disli sistemini ayarliycaktir herkesin bir bildigi elbette vardir seninde vardir onunda vardir birde karsidakini firsat vermeli imkan tanimali bakalim ne cikaricak artik