MISIR SİLAJI MALİYETİ NE KADAR?

O paraya 100 dekar tarla alınır dükkan arsa alınır dediğim gibi 1000-2000 dekar kendi yerin olcak alıp biçecen onla + piyasaya çalışman lazım Allah herkesin gönlüne göre versin kardeşim.

Usta zaten elin gavuru bizim dönümde aldığımız verimi çiçek saksisında alır biz tarım ülkesi olmaya müsait ülkeyiz hep verimlerimiz düşük. Adam gibi bi ziraat mühendisi bulup ta teknik destek alsak daha çok verim almazmiyiz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Adam gibi muhendis cok ama muhendise guvenip dinleyen, babadan gordugunden vazgecen ciftci az.

Tohumcularin muhendisleri para almadan ogretip yonlendiriyor zaten.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
50 dekar için 2. ürün Sılajlık Mısır Ekim maliyetini yazıyorum. Bütün Ekim ve sürümü dışarıya yaptırdım

Kobli ile patlatma 800 TL
Kobra 400 TL
Tohum Limagrain 3070 ve Syngenta Atria 2300 TL

Gübre (2500m2) altına 70kg DAP üstüne 50kg As 50kg Üre ve yaprak gübresi olarak fertilizer calibre plus 5500 TL
Ekim 600tl
Ara sürme yok. Ot ilacı kurt ilacı yok.

Sulama 3lü dalgıç yağmurlama ilk ay 1600 TL. 3aydan toplam su masrafı 4800 TL..

Biçim ve nakliye min. 2500 TL diye tahmin ediyorum.

6171aa231d35981ab1b354b13a4fcced.jpg

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
50 dekar için 2. ürün Sılajlık Mısır Ekim maliyetini yazıyorum. Bütün Ekim ve sürümü dışarıya yaptırdım

Kobra 400 TL

Gübre (2500m2) altına 70kg DAP üstüne 50kg As 50kg Üre ve yaprak gübresi olarak fertilizer calibre plus 5500 TL
Ekim 600tl

Güzel hesaplama olmuş sağolun biz sürüm işlerini kendimiz yapıcaz sadece ekmeyi başkasına yaptırırız 19 bin gibi Masraf olmuş sizede tahminim 25-30 bin arası kâr bırakır siz daha iyi bilirsiniz tabiki

Kobra 400 TL

Ekim 600tl

Güzel hesap olmuş teşekkürler

İyi bir verim almak istiyosaniz damlama şart damlamanin maliyeti dekara 350 tl civarı
Bunun serme makinası var toplama makinası var
Usta damlama isi nasil oluyor toprağa mı döşüyoruz hep mi tarlada kaliyor topragı sürerken falan kaldırıyomuyuz daha önce hic sulu tarım yapmadim yapilan biyer de gormedim yagmurlamada da borular hep tarlada mi durur yoksa sulanacagi zaman mi dosenir bu konuda bilgiye ihtiyacim var verebilrsen sevinirim

Usta damlama isi nasil oluyor toprağa mı döşüyoruz hep mi tarlada kaliyor topragı sürerken falan kaldırıyomuyuz daha önce hic sulu tarım yapmadim yapilan biyer de gormedim yagmurlamada da borular hep tarlada mi durur yoksa sulanacagi zaman mi dosenir bu konuda bilgiye ihtiyacim var verebilrsen sevinirim

Misira damlamayi ilaç çapa işi bitince serersiniz sulama işi bittikten sonra toplarsınız
64505a094b37457837bd32cb4be3622b.jpg

cd752a93ce3e67b530b16fe15708e821.jpg

8379ff59ef02247dcfd7c5d6655f06be.jpg

Bir sezonda kaç kere capa gerekir? Kaç kere o damlamaları toplayıp kaldırmak gerekir

Aslında capayi çok tavsiye eden yok ama derin olmamak şartıyla 1 kez çekilse hem yabancı ot kontrolü iyi olur hem de damlama borulari düzgün durur
Sezonda sulamaya başlarken serersin sulama bitince toplarsın

Aslında capayi çok tavsiye eden yok ama derin olmamak şartıyla 1 kez çekilse hem yabancı ot kontrolü iyi olur hem de damlama borulari düzgün durur
Sezonda sulamaya başlarken serersin sulama bitince toplarsın
Peki kaç kere sulamak gerekir ve bir sulamada dönüme kac litre gerekir bu su miktarının bir ölcüsü varmı?

Peki kaç kere sulamak gerekir ve bir sulamada dönüme kac litre gerekir bu su miktarının bir ölcüsü varmı?

Sulama bölgeden bölgeye iklime toprağın yapısına ve birçok etmene göre farklılık gösterir mısır suyu seven bir bitkidir drenaji iyi topraklarda ne kadar iyi sulanirsa verim o kadar yükselir