hattat ın a serisi yeni traktörlerini kullanan varmı??

04.10.2008
4,134
195

arkadaslar hattat ın a serisi traktörleirni kullanan varmı .. şuanda çift cekerleri 40bin ytlden satılıyor 68bglık olanı 75bglık olanı 45bin ytl den tipi valtranın a serisinin aynısı ne düşünüyosunuz bunlar hakkında.. nasıl traktörler kullanan deneyen varmı ??

Ynt: hattat ın a serisi yeni traktörlerini kullanan varmı??

ceya023 link=topic=10971.msg112184#msg112184 date=1229544134' Alıntı:
arkadaslar hattat ın a serisi traktörleirni kullanan varmı .. şuanda çift cekerleri 40bin ytlden satılıyor 68bglık olanı 75bglık olanı 45bin ytl den tipi valtranın a serisinin aynısı ne düşünüyosunuz bunlar hakkında.. nasıl traktörler kullanan deneyen varmı ??
bizde a58 modeli war.yakıt konusunda güzel.çekişi kendi segmentine göre idare eder...eksiklikleri ise valtra a serisinde olduğu gibi üst çeki yok.ayrıca vites kolları ya ortadan ikiye ayrılıo yada ek yerlerinden genelinde güzel bi traktör yeek parçası bol...düşünün ki jant bile gönderio fabrika....

• Beğen
Tepkiler: Efe06

yokmu arkadaslar hattat a68 ve a75 kullananlar burda bayagı övuyorlar ve bi köyde 3kişi almış biri alınca diger ikiside gidip almış.. ne diyorsunuz bu traktörler hakkında ??

hattat a seri sagdece dıs gorus olarak valtra a serisine benziyor!ama tasarım olarak valtra a serisi ile bır benzerliği cok az!
motor perkins
on aks dana
trasmısyon hema tasarımı
hıdrolik(lift) ise jonh deere 5000 serisi kullanılan lift sagdece mesnet lifte uyarlanmıs! Cok yakında yenı yuzuyle hattat traktorler piyasaya cıkacak!Arkadaslar Mf erkunttan daha iyi bır tasarıma sahıp bunu size soylemek istiyorum!
ama alırken mutlaka hıd dıreksiyon Parker veya Danfos olması traktörde surus keyfını daha cok artırıyor!
' Al Hattat Kazan Kat Kat... '

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg

leventblt link=topic=10971.msg201318#msg201318 date=1249217130' Alıntı:
hattat a seri sagdece dıs gorus olarak valtra a serisine benziyor!ama tasarım olarak valtra a serisi ile bır benzerliği cok az!
motor perkins
on aks dana
trasmısyon hema tasarımı
hıdrolik(lift) ise jonh deere 5000 serisi kullanılan lift sagdece mesnet lifte uyarlanmıs! Cok yakında yenı yuzuyle hattat traktorler piyasaya cıkacak!Arkadaslar Mf erkunttan daha iyi bır tasarıma sahıp bunu size soylemek istiyorum!
ama alırken mutlaka hıd dıreksiyon Parker veya Danfos olması traktörde surus keyfını daha cok artırıyor!
' Al Hattat Kazan Kat Kat... '

[size=10pt]ben sahsen hema markasına guvenmiyorum cok antipatik geliyor.. universal ve hema traktörlerden sonra baya karizmasını kaybetti şuan valtralar konusundada hatta tarım pek basarılı degil traktörlerin cok yaktıgından herkes şikayetçi demek ki turk çifçisine uygun degil.. turkiyeye yeni model getirirken çifçinin istek ve beklentilerini karsılayacak traktöru getirmeliler üretmeliler.. valtralar genel olarak guzel ve donanımlı traktörler ama eksikleride var.. normalde hattat ve valtraların dıs görunusleri guzel fakat kabine girip surdugunuz zaman önunuzde ince bi gövde uzanıyor bu hoşuma gitmedi.. ama fiyatları hattatların cok uygun..
tasarımını cok övmussunde yeni mf ler ve erkuntların tasarımı harika bence... hattat da yeni tasarım mı geliştirdi... bu tasarmını cok begenmiyorum..
bu arada sen hattat tarımdamı çalışıyorsun baya bilgilisin hattatlar hakkında kendini biraz tanıtırmısın ?
[/size]

hattat tarımda calısmıyorum!fakat erkunttun neyı guzel anlamadım! basak traktörun trasmisyonu var ayrıca motor perkıns ve vites ise zf yanı! hema begenmediğini soyluyorsun erkun dökum fab.sıydı ve mf(uzel) ve basak traktorun dokumlerini hazırlıyordu!hıc tecrubesi olmayan erkunt traktordur!

yakında pol-mot traktorlerini gormen gerekıyor!

not: hattat tarım mf4400 ve valtra A serisini ihhrac ediyor!

Kusura bakma ama sen daha vites ile transmisyonun ne olduğunu bilmiyorsun. Erkunt ' ta başak transmisyonu yok, kendi şanzıman-transmisyon ve arka aksını ZF lisansı altında kendisi topluyor.

Ayrıca tecrubeye firma sahip olmaz, firmadaki çalışanlar sahip olur. Erkunt ' ta, yıllarca traktör sektöründe çalışmış çok deneyimli isimler var.

leventblt link=topic=10971.msg202280#msg202280 date=1249503703' Alıntı:
hattat tarımda calısmıyorum!fakat erkunttun neyı guzel anlamadım! basak traktörun trasmisyonu var ayrıca motor perkıns ve vites ise zf yanı! hema begenmediğini soyluyorsun erkun dökum fab.sıydı ve mf(uzel) ve basak traktorun dokumlerini hazırlıyordu!hıc tecrubesi olmayan erkunt traktordur!

leventblt link=topic=10971.msg202280#msg202280 date=1249503703' Alıntı:

peki neden bu kadar erkuntu kötuluyorsun begenmiyorsun buna anlamveremedim.. üretenler bence harika uretiyorlar bu kadar yeni bi markaya ve sermayeye göre cok cok iyi basarılılarda... en azından sağlam traktörler.. hemaya güvenmiyorum acıkcası üniversal ve hema traktörlerden sonra kim guvenebilir ki... ben erkunt kullanılyorum nh ve samede kullanıyorum yani erkuntun onlardan cok farklılıgını göremedim nh den daha iyidir de diyebilirim.. inş. hattat ta daha kaliteli traktörler yapar onlarıda överiz kullanırız.. ama hattat deyince hema deyince bizim orda biantipatisi var çitçeker üniversal var rampada 1 takviyeye düşüyor yukluyken.. artık karizmasını siz düşünün.. hattatlarda şuan sorun duymadım inş. olmaz da bizde kullanırız yerli malı hattatları..

Kusura bakma ama sen daha vites ile transmisyonun ne olduğunu bilmiyorsun. Erkunt ' ta başak transmisyonu yok, kendi şanzıman-transmisyon ve arka aksını ZF lisansı altında kendisi topluyor.

Ayrıca tecrubeye firma sahip olmaz, firmadaki çalışanlar sahip olur. Erkunt ' ta, yıllarca traktör sektöründe çalışmış çok deneyimli isimler var.

tamam ben bilmiyorum ama sende bilmiyorsun arka aks diye birsey yok kovan desen anlardım!
o zaman alman traktörü erkunt! montaj yapmak urettiği anlamına gelmez! erkuntta karsı kotu bır dusuncem yok fakat yerli dedikleri bır traktor alman alt yapısı uzerine kurulu, bunada yerli diyemem ben! tabikide sektor bunun uzerine kurulu ben traktor fab acsam aynısını yaparım cunku en kolay iş bu!

peki neden bu kadar erkuntu kötuluyorsun begenmiyorsun buna anlamveremedim.. üretenler bence harika uretiyorlar bu kadar yeni bi markaya ve sermayeye göre cok cok iyi basarılılarda... en azından sağlam traktörler.. hemaya güvenmiyorum acıkcası üniversal ve hema traktörlerden sonra kim guvenebilir ki... ben erkunt kullanılyorum nh ve samede kullanıyorum yani erkuntun onlardan cok farklılıgını göremedim nh den daha iyidir de diyebilirim.. inş. hattat ta daha kaliteli traktörler yapar onlarıda överiz kullanırız.. ama hattat deyince hema deyince bizim orda biantipatisi var çitçeker üniversal var rampada 1 takviyeye düşüyor yukluyken.. artık karizmasını siz düşünün.. hattatlarda şuan sorun duymadım inş. olmaz da bizde kullanırız yerli malı hattatları..

ben üniversal veya baska bır traktorden bahsetmiyorum.yanlıs anlama ama unıversal olmasaydı bır cok ciftci traktor sahıbı olamazdı. bunu bılıyorum

tabi bende kızıyorum unıversal turkıyeye yakısan luks bır traktor degıl ama en azından insanlar işlerini yapabiliyor.

leventblt link=topic=10971.msg202334#msg202334 date=1249545109' Alıntı:
tamam ben bilmiyorum ama sende bilmiyorsun arka aks diye birsey yok kovan desen anlardım!
o zaman alman traktörü erkunt! montaj yapmak urettiği anlamına gelmez! erkuntta karsı kotu bır dusuncem yok fakat yerli dedikleri bır traktor alman alt yapısı uzerine kurulu, bunada yerli diyemem ben! tabikide sektor bunun uzerine kurulu ben traktor fab acsam aynısını yaparım cunku en kolay iş bu!

Bizim terimlerimizde arka aks diye bişey var, diferansiyel ve son redüksiyon dişlilerini içeren bölüme biz arka aks diyoruz. Alman alt yapısı diye bahsettiğin 'T gövde'nin şu an dışardan hiç bir parçası gelmiyor, herşeyi Türkiye ' de üretiliyor. Buna ben yerli derim, sen istediğin ismi verebilirsin.

ersanakyai link=topic=10971.msg202343#msg202343 date=1249549531' Alıntı:
Bizim terimlerimizde arka aks diye bişey var, diferansiyel ve son redüksiyon dişlilerini içeren bölüme biz arka aks diyoruz. Alman alt yapısı diye bahsettiğin 'T gövde'nin şu an dışardan hiç bir parçası gelmiyor, herşeyi Türkiye ' de üretiliyor. Buna ben yerli derim, sen istediğin ismi verebilirsin.

hayırlısı olsun!...

leventblt link=topic=10971.msg202335#msg202335 date=1249545347' Alıntı:
ben üniversal veya baska bır traktorden bahsetmiyorum.yanlıs anlama ama unıversal olmasaydı bır cok ciftci traktor sahıbı olamazdı. bunu bılıyorum

tabi bende kızıyorum unıversal turkıyeye yakısan luks bır traktor degıl ama en azından insanlar işlerini yapabiliyor.

lux degil önce saglam olmalı yani.. ben 84model 640 traktöru 15 sene el vurmadan kullandım... enjektörler ve frenbalataları dısında hiç bi yerini degiştirmedim motoruna el surmedim.. yani ben saglam buna derim.. oda her turlu zorlamayı yapmamıza karsı ne bi gun harareti cıktı nede baska bi hatasını görduk bende 25sene uretinel bi traktöre göre harikaydı.. şimdi üretilen traktörler ondan cok daha saglam ve teknolojik olmalı ozaman bunada kalite derim eger 30 sene önceki traktörle aynı işi yapıp ondan önce arızalanıp ondan cok yakıyorsa bunada hırsızlık derim çifçiyi kandırıp soyma derim.. sattıgı malın arkasında olmalı bi firma.. bunları genel konsuuyorum hattatın fiyatlarını gercekten begeniyorum fiyat konusunda gayet basarılılar fakat kalite imajlarını yukseltmeleri lazım biran önce... erkuntunda tam tersi fiyatı cok pahalı yerli bi markaya göre ama kalitesinide kanıtladı 3-4 yıllık traktörerinde henuz gördugum bi sorun olmadı yada duydugum...genel olarak malzeme kalitesi cok iyi.. valtaraları görme kullanma fırsatım oldu a75 gercekten cekişine diyecek bişey yok ama yakıtı bi hayli fazla gibi.. kalite ve saglalıgına bişey diyemiyecegim cunku kullandıgım daha 300 saatteydi.. neyse bu ulkenin sermayesi ne olursa olsun kazanmasını isterim... kaliteli olmasını isterim ben bunun için bu kadar cok eleştiriyorum...

ceya023 link=topic=10971.msg202396#msg202396 date=1249565907' Alıntı:
lux degil önce saglam olmalı yani.. ben 84model 640 traktöru 15 sene el vurmadan kullandım... enjektörler ve frenbalataları dısında hiç bi yerini degiştirmedim motoruna el surmedim.. yani ben saglam buna derim.. oda her turlu zorlamayı yapmamıza karsı ne bi gun harareti cıktı nede baska bi hatasını görduk bende 25sene uretinel bi traktöre göre harikaydı.. şimdi üretilen traktörler ondan cok daha saglam ve teknolojik olmalı ozaman bunada kalite derim eger 30 sene önceki traktörle aynı işi yapıp ondan önce arızalanıp ondan cok yakıyorsa bunada hırsızlık derim çifçiyi kandırıp soyma derim.. sattıgı malın arkasında olmalı bi firma.. bunları genel konsuuyorum hattatın fiyatlarını gercekten begeniyorum fiyat konusunda gayet basarılılar fakat kalite imajlarını yukseltmeleri lazım biran önce... erkuntunda tam tersi fiyatı cok pahalı yerli bi markaya göre ama kalitesinide kanıtladı 3-4 yıllık traktörerinde henuz gördugum bi sorun olmadı yada duydugum...genel olarak malzeme kalitesi cok iyi.. valtaraları görme kullanma fırsatım oldu a75 gercekten cekişine diyecek bişey yok ama yakıtı bi hayli fazla gibi.. kalite ve saglalıgına bişey diyemiyecegim cunku kullandıgım daha 300 saatteydi.. neyse bu ulkenin sermayesi ne olursa olsun kazanmasını isterim... kaliteli olmasını isterim ben bunun için bu kadar cok eleştiriyorum...

valtra ve hattat a serisi traktorlerin testlerini biliyorum!gercekten cok iyi ve istenilenden fazlasını veriyor! erkun ile hattat a motor ve ön aks sistemi aynı yakıt dersen ise ikisindede perkin var ben anlamıyorum erkun yakıtta nasıl ekonomık!mf da perkıns motor kullanıyor!ve yakıt cok fazla diyorlar!insanlar mf gibi firma için iyi bır traktor diyorlar ama mf zorlamada yag kacıran lift (arka hid. kaldırıcı) tutmayan veya kacıran fazla yakıttı olan bır traktor ve herkes tercih ediyor!hattat traktor yakında cok ii bır yere gelecegini dusunuyorum.

leventblt link=topic=10971.msg202417#msg202417 date=1249575620' Alıntı:
valtra ve hattat a serisi traktorlerin testlerini biliyorum!gercekten cok iyi ve istenilenden fazlasını veriyor! erkun ile hattat a motor ve ön aks sistemi aynı yakıt dersen ise ikisindede perkin var ben anlamıyorum erkun yakıtta nasıl ekonomık!mf da perkıns motor kullanıyor!ve yakıt cok fazla diyorlar!insanlar mf gibi firma için iyi bır traktor diyorlar ama mf zorlamada yag kacıran lift (arka hid. kaldırıcı) tutmayan veya kacıran fazla yakıttı olan bır traktor ve herkes tercih ediyor!hattat traktor yakında cok ii bır yere gelecegini dusunuyorum.
inşallah güzel bi seviyeye gelir bu sözleri duymak güzel bari rekebet ülke içindeki markalar arasında olsun

leventblt link=topic=10971.msg202417#msg202417 date=1249575620' Alıntı:

dikkat edersen ben hattatın yakıtı için yorum yapmadım valtra a75 lerin yakıtları hakkında yorum yaptım ve onlarda sisu motor var yanlışmı biliyorum ve sisu motorda zorlanınca acayip yakıyor ve iyide cekiyor buda gercek.. mf lerdeki perkis motor evet ama hangi serilieri mesela 398mf den şikayetci olan duymadım ama mf 285 ten cok duydum cunku 4silindirli bi motor ve hafifi güçünü işe aktarmıyor yeterli bi şanzuman yok üzerinde ve bu da verimsizlik olarak yakıta yansıyor.. hattat inşallah dediginiz sevyelerde olur ve iyi bi imaj yakalar erkunt gibi herkes kullanır.. inanın ben gidip denerim önce ve gercekten beni ikna etsinler ilk ben alırım yerli malı.. erkunt tan gercekten cok memnunum 75bglık tek çeker traktöre 4lu 14lu pullukla çift suruyorum ve az da yakıyor.. mesela mf285 burda 3lu 14lu ceker aynı bg güçünde ve cok daha fazlada yakıyor.. önemli olan traktörde verimdir.. ha erkuntun eksileri yokmu var tabiki.. vites hız aralıkları daha iyi secilebilirdi diye düşünüyorum.. yada daha cok vites secenegi olabilirdi yol viteslerinde... gerek tasarımı gerekse agırlıgı ve saglamlıgıyla şuan en iyi yerli bana göre.. yeni cıkacak olan hattat tarımın traktörlerini sabırsızlıkla bekliyoruz inşallah erkunttan daha iyi traktörler üretir daha kaliteli yerli traktörlerimiz olur özellikle teknoloji yönunden.. burda yakın köyumuzde 3tane hattat a 68 alınmış fakat gidip incelemdim görmedim genellikle köyde olmadıgım için.. ama ilk fırsatta gidip deneyecegim onlarıda.. ama ikinci eli yerle suan piyasada olan hattatların internette ilanlar göruyorum baya düşük.. acıkcası buda bayilerden geciyor sonucta ikinci el piyasasınıda yuksek tutmalı bi marka sattıgı malın arkasında olmalı.. mf neden tutuluyor şimdiye kadar bende mflerede bi artı görmedim ama şuda gercek parcası ucuz ikinci eli cok iyi gidiyor alan zarar etmiyor arıa cok cıkarmıyor.. milette alıyor bi artısı olmamasına ragmen...
artı sende erkuntu baya küçümsüyorsun ama yazında hattatla erkuntun baya ortak yönunden söz etmişssin.. demek ki ikiside guzel şeylerin peşinde.. sonucta eger iki markada aynı seyi tercih ediyorsa bunun dogru tercih olması olasıdır ikiside perkisi tercih etmişsse perkisin artıları var demek ki.. aslında daha cok mf den dolayı miletin guveni var diye perkisi ikiside tercih ediyor.. ama bire bir aynı motorları terch etmeleri o motorların ekonomik ve verimli yedek parca sorunu yasamayacagından olsa gerek diye düşünüyorum..
gönlumden gecen şu milli sermayelerimiz birleşsinde gercekten dunyaya kafa tutan bi marka ortaya cıkarsa bu cok zor degil hersey sermayede bitiyor.. bu ülke onlarca super muhendis yetiştiriyor en iyisini bizde yapabiliriz.. bugun tumosan ve basak kendi yagında kavrulmaya calışıyor... keske daha buyuk hedefleri olabilse.. bugun fendt e baktıgımızda oda motor üretmiyor ama traktörleri dunyada en iyi sayılıyor.. adamlar şanzuman geliştirmiş işi bitirmişler teknolojiye yatırım yapıyorlar... helal olsun... umarım bizim markalarımızda guclenir.. ve paramız dısarı gitmez...

ceya023 link=topic=10971.msg202456#msg202456 date=1249580707' Alıntı:
dikkat edersen ben hattatın yakıtı için yorum yapmadım valtra a75 lerin yakıtları hakkında yorum yaptım ve onlarda sisu motor var yanlışmı biliyorum ve sisu motorda zorlanınca acayip yakıyor ve iyide cekiyor buda gercek.. mf lerdeki perkis motor evet ama hangi serilieri mesela 398mf den şikayetci olan duymadım ama mf 285 ten cok duydum cunku 4silindirli bi motor ve hafifi güçünü işe aktarmıyor yeterli bi şanzuman yok üzerinde ve bu da verimsizlik olarak yakıta yansıyor.. hattat inşallah dediginiz sevyelerde olur ve iyi bi imaj yakalar erkunt gibi herkes kullanır.. inanın ben gidip denerim önce ve gercekten beni ikna etsinler ilk ben alırım yerli malı.. erkunt tan gercekten cok memnunum 75bglık tek çeker traktöre 4lu 14lu pullukla çift suruyorum ve az da yakıyor.. mesela mf285 burda 3lu 14lu ceker aynı bg güçünde ve cok daha fazlada yakıyor.. önemli olan traktörde verimdir.. ha erkuntun eksileri yokmu var tabiki.. vites hız aralıkları daha iyi secilebilirdi diye düşünüyorum.. yada daha cok vites secenegi olabilirdi yol viteslerinde... gerek tasarımı gerekse agırlıgı ve saglamlıgıyla şuan en iyi yerli bana göre.. yeni cıkacak olan hattat tarımın traktörlerini sabırsızlıkla bekliyoruz inşallah erkunttan daha iyi traktörler üretir daha kaliteli yerli traktörlerimiz olur özellikle teknoloji yönunden.. burda yakın köyumuzde 3tane hattat a 68 alınmış fakat gidip incelemdim görmedim genellikle köyde olmadıgım için.. ama ilk fırsatta gidip deneyecegim onlarıda.. ama ikinci eli yerle suan piyasada olan hattatların internette ilanlar göruyorum baya düşük.. acıkcası buda bayilerden geciyor sonucta ikinci el piyasasınıda yuksek tutmalı bi marka sattıgı malın arkasında olmalı.. mf neden tutuluyor şimdiye kadar bende mflerede bi artı görmedim ama şuda gercek parcası ucuz ikinci eli cok iyi gidiyor alan zarar etmiyor arıa cok cıkarmıyor.. milette alıyor bi artısı olmamasına ragmen...
artı sende erkuntu baya küçümsüyorsun ama yazında hattatla erkuntun baya ortak yönunden söz etmişssin.. demek ki ikiside guzel şeylerin peşinde.. sonucta eger iki markada aynı seyi tercih ediyorsa bunun dogru tercih olması olasıdır ikiside perkisi tercih etmişsse perkisin artıları var demek ki.. aslında daha cok mf den dolayı miletin guveni var diye perkisi ikiside tercih ediyor.. ama bire bir aynı motorları terch etmeleri o motorların ekonomik ve verimli yedek parca sorunu yasamayacagından olsa gerek diye düşünüyorum..
gönlumden gecen şu milli sermayelerimiz birleşsinde gercekten dunyaya kafa tutan bi marka ortaya cıkarsa bu cok zor degil hersey sermayede bitiyor.. bu ülke onlarca super muhendis yetiştiriyor en iyisini bizde yapabiliriz.. bugun tumosan ve basak kendi yagında kavrulmaya calışıyor... keske daha buyuk hedefleri olabilse.. bugun fendt e baktıgımızda oda motor üretmiyor ama traktörleri dunyada en iyi sayılıyor.. adamlar şanzuman geliştirmiş işi bitirmişler teknolojiye yatırım yapıyorlar... helal olsun... umarım bizim markalarımızda guclenir.. ve paramız dısarı gitmez...
Erkun ta iyi bir traktör fakat yerli demeleri yanlıs mühendislik yapmıyorlar!bazı seyleri söylemek istemiyorum!lift mita yani italyan onk aks DANA italyan motor perkins ingiliz trasmısyon zf alman eeeeeee montaj ve talaşlı imalat turkıye evet yerli....
ama imkanın varsa hema end. sitesine gir ve neler ürettiğini gör!olmaz ise bilgi vereyim sana 1976 yılından beri jd yan sanayisini yapıyor! ama yakında jd 5000 serisini değiştirecek!hatta değiştirdi! trasmisyonu enjeksiyonlu yapmıslar,sagdece dişlilere yağ püskürme yapıyor benimde fazla bilgim yok ama projeyı biliyorum!ben boyle bırseyin burda yapılmasını istiyorum.

Hema Endustri Transmisyon Projesi

Bünyesinde kurulu olan Aktarma Organları ve Dişli Fabrikası değişen ve gelişen müşteri gereksinimleri doğrultusunda gerek kapasite artırımı gerekse yeni yatırımlar konusunda son yıllarda büyük atılımlar yapmıştır.
Yeni Yatırımlar Dişli Kutusu,Diferansiyal,Ayna Mahruti
Özellikle dişli kutusu ve diferansiyel kutusu üretiminin artması ve potansiyel müşteri beklentilerine cevap verebilmek için son bir yıl içerisinde Ayna- Mahruti üretimi için yatırım yaparak 150.000 adet/yıl kurulu kapasiteli üretim hattında üretime başlamıştır. Bu hatta 8 adet CNC Gleason 116, 2 adet test makinası, 2 adet lebleme makinası ve Rotary fırın ile Pres bulunmaktadır.

Hema Ön Aks Projesi

Dişli Kutusu üretiminin yanında, %100 Hema ENDÜSTRİ A.Ş. tasarımı ve patenti ile üretime başlamış olduğumuz Hema Ön Aksları yine son bir yıl içerisinde gerek yurtdışı gerekse yerli Traktör müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yatırımlarını tamamlayarak üretime başlamıştır.

Transaxle ( Dişli kutusu, Shuttle Unit, PTO, Splitter Arka aks) ve Ön aks ürünlerinin müşteri sipariş ve beklentilerinin karşılanması doğrultusunda kapasite artırımı ve sürekli iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Buna paralel olarak mevcut kurulu kapasiteye ilave, 8 adet CNC Mitsubishi azdırma ve 2 adet Red ring raspa tezgahları devreye alınarak kalite seviyesinde ve verimlilik artışında konusunda lider duruma gelmiştir.

Fabrika
Pompa Fabrikası
Hidrolik Pompa Fabrikası 1976 yılında ziraat, otomotiv ve endüstriyel alanlardaki ihtiyaçları karşılamak üzere 3349m2 kapalı alanda kurulmuştur. Aynı yıl içinde Downty ve Plessey lisansı altında dişli tip pompa üretimine başlamıştır. 1984 yılında ZF lisansı altında paletli tip pompa üretimi de eklenmiştir. 1976 yılından bu yana gerek dünya çapında konusunda uzman diğer kuruluşlarla iş birliği yaparak gerekse uzman ve yetişmiş mühendislik kadrosu tarafından geliştirilmiş Hema dizaynı pompalar ile iç ve dış pazar ihtiyaçlarını karşılamaktayız.
239 kişi çalışanı ve 355 adet tezgah ve makinesi ile 6.600m² kapalı alanda yapılan üretim kapasitesi 400.000 adet/yıl pompa’dır.
Hema Endüstri A.Ş. Çeşit yönünden zengin bir seçenek listesi sunmaktadır. Hidrolik pompalarımız 1,2 cm3/devir'den 116,7 cm3/devir'e kadar ve azami basıncı 250 bar sınırında çalışabilen 100'den fazla tipte üretilmekte olup, az talep edilen modelleri dahil tüm tiplerden stoklarda bulunmaktadır.
Aktarma Organları ve Dişli Fabrikası
Aktarma Organları ve Dişli Fabrikası; dizel motorlar için dengeleme grubu (balancer), Transmisyon Dişlileri, Zaman Dişlileri ve Kremayer tipi direksiyonlar için kremayer mili üretmek amacıyla 1998 yılında Hema Endüstri A.Ş.’nin Çerkezköy fabrikasında faaliyete geçmiştir.
2004 Yılında ZF Firmasıyla yapılan anlaşma sonucu ZF lisansıyla kremayer mili üretilmeye başlamış ayrıca 2003 yılında AGCO Grup ile yapılan anlaşma sonucu Valtra transaxle üretimine başlanmıştır. 2006 yılında kendi tasarımı ve üretim teknolojisi ile Ön aks üretimine başlanmıştır.
Tesisimiz Azdırma Hattı, Balanser Hattı, Kremayer Hattı, Balanser montaj, Ayna –Mahruti ve Transaxle Montaj Hattı olmak üzere 6 ana bölümden oluşmaktadır.
30 memur, 280 mavi yaka, personeli ve 240 adet makinesiyle 5.000m² kapalı alanda;
80.000 adet/yıl Balancer Ünitesi,
2.000.000 adet/yıl Dişli,
10.000 adet/yıl Transaxle,
10.000 adet/yıl Ön Aks,
2.000.000 adet/yıl Kremayer
150.000 adet/ yıl Ayna –Mahruti olarak üretimine kalitesinden ödün vermeden, büyüyerek devam etmektedir.
Hidrolik Sistemleri Fabrikası
Hidrolik Sistemler fabrikasına bağlı hidrolik kaldırıcı ve valf fabrikası 1978 yılında OEM spesifikasyonlarına ve tasarımlarına uygun olarak tarım traktörlerinde kullanılan hidrolik kaldırıcı ve kontrol valfleri ile yeni tarım traktörleri ve iş makinelerinde kullanılan yön kontrol valflerinin üretimini yapmak üzere kurulmuştur. Ayrıca Hidrolik Sistemler fabrikasına bağlı Hidrolik direksiyon fabrikası 1984 yılında ağır ve hafif ticari araçlara hizmet vermek için ZF lisansı altında üretim yapmak üzere kurulmuştur. 1998 yılında ZF ile servocom tip direksiyon üretimi için lisans anlaşması imzalamış ve üretimine başlanmıştır.
Hidrolik sistemler fabrikası 7514 m2 kapalı alanda 27 memur, 304 mavi yaka, personeli ve 326 adet makinesiyle;
100.000 adet/yıl Hidrolik Kaldırıcı üretimi,
150.000 adet/yıl Valf üretimi,
50.000 set/yıl Hidrolik Direksiyon üretimine kalitesinden ödün vermeden, büyüyerek devam etmektedir.
Hema kendi tasarımı ve üretim teknolojisi ile yeni ürünler üretmektedir. Hidrolik Kaldırıcı üretiminde kullanılan malzemenin %87’si yerli olup, bu oranın %25’inin üretimi Hema Endüstri’de yapılmaktadır. Tesislerimizde üretilen mamullerin %80’i ihraç edilmektedir.
Motor Üniteleri ve Krank Fabrikası
Motor üniteleri ve krank fabrikası, 1993 yılında OEM ve yedek parça piyasası firmalarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 5000 m2 kapalı alanda krank fabrikası olarak kurulmuştur. 2004 yılında Motor blok, silindir kafası, karter ve biyel kolu üretimine başlayarak Motor üniteleri ve Krank fabrikası adını almış 7000 m2 kapalı alanda 150 adet tezgah ile imalat yapılmaktadır.
282 çalışan personeli ve 150 adet makinesiyle;
220.000 adet/yıl Otomobil Krankı
80.000 adet/yıl Kamyon-Traktör Krankı
olmak üzere iki hatta toplam 300.000 adet/yıl kapasiteli 3, 4 ve 6 Silindir Krank üretimi,
50.000 adet/yıl kapasiteli 3 ve 4 Silindirli Motor Bloğu üretimi,
100.000 adet/yıl kapasiteli 3,4 ve 6 Silindirli Motor Bloklar için Silindir Kafası üretimi,
50.000 adet/yıl kapasiteli 3,4 ve 6 Silindirli Motor Blokları için Karter üretimi
500.000 adet/yıl kapasiteli 3,4 ve 6 Silindirli Motor Blokları için Biyel Kolu üretimine kalitesinden ödün vermeden, büyüyerek devam etmektedir.
http://www.hemaendustri.com.tr/tr/home/fabrica.asp