Geliş-Gidiş Hüzün ve Mutluluk

Arkadaşlar Fotolar bayağı eski Mayıs 2008 Fiat70-56'yı verip Nh T5060'ı alırken o gün hatıra olsun diye birkaç poz çekmiştim.70-56'nın bize çok emeği geçti traktörümü hep çok sevmiştim ondan ayrılırkende bayağı hüzünlendim.Ama yeni traktöründe geleceği için çok mutluydum.Nitekim 70-56 evinden ayrılıyor.Bu kapıdan çıktığında artık bizim olmayacak.70-56 yı 1997'de aldığımız nh bayisine teslim ettik.Yeni traktörümüzüde yine aynı bayiden aldık.

Ve yıkamacıda yıkanıor.Nede olsa temiz teslim edilmeli.

Bayide çalışan bi abi T5040'ın önünde bizim traktör gelirken birde 5040 sparişi verilmiş.

New Holland Trakmak Kastamonu bayisi.En sağdaki T5060

Az sonra anahtarını teslim alacaz.

Buradada babam traktörü teslim aldıktan sonra servise götürdü yağlarını tamamlattı ve servisten ufak detayları öğreniyor.

Servisteki diğer traktörler biri td65 diğeri tt50

T5060

Ve nihayet yeni Traktörümüz artık bizim avluda.

Ynt: Geliş-Gidiş Hüzün ve Mutluluk

ağır abi link=topic=10977.msg112353#msg112353 date=1229594436' Alıntı:
bi kurbanı haketmıs şety*-* kan goremedık
Bence bi adaklık kurban kesin.Bizim komşu yeni araba aldı adaklık kurban kesmedi daha araba 1 haftasını doldurmadan kapının önünde çarptılar arabaya.1-2 kere daha tanıdıklarımızın başına geldi buna benzer olay..Hayırlı olsun güle güle kullanın.

marksman link=topic=10977.msg112680#msg112680 date=1229617061' Alıntı:
Bence bi adaklık kurban kesin.Bizim komşu yeni araba aldı adaklık kurban kesmedi daha araba 1 haftasını doldurmadan kapının önünde çarptılar arabaya.1-2 kere daha tanıdıklarımızın başına geldi buna benzer olay..Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Sağolun Allah herkese gönlünün muradını versin.Kurbanı zaten aldıktan bir hafta sonra kestik.Ama geç kaldık sanırım o bir hafta içerisinde bi tane buzağımız sulama için yapılan kanala köprü yapmak için konulan büzlerin arasına arka sol bacağını sıkıştırıp kırdı.Önce veteriner çağırdık bunun bacağı artık kaynamaz dedi ya kesin yada birine satın dedi.Bizde mecbur kasaba satmak zorunda kaldık.Pazarda en az 1000-1200ytl edecek olan 5aylık buzağı 500ytl ye gidiverdi.Artık olacağındanmı yoksa kurban kesmedik diyemi bilemiyecem ama zaten kesicektik hayvan pazarının açılmasını bekliyorduk o hafta.

dennizs link=topic=10977.msg112320#msg112320 date=1229593335' Alıntı:
yanlız burası diğer traktörler bölümü nh bölümüne taşnmıştır
Bende ilk başta terettüt ettim nereye koyacağım konusunda fakat ilk resimler Fiat ' ın diğerleride nh ' nin olduğu için orayı tercih etmiştim.Ama en doğrusunu ' ' moderatör ' ' bilir tabikide.

wallaha biz td yi aldık 2 gün sora kestik....landini yide aldğımızda 1 hafta içinde kesmiştik.....,,,,,.....,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,...................................................,,,,,,,,,,,,,,,,

€rdeM link=topic=10977.msg112839#msg112839 date=1229624096' Alıntı:
valla ben heç olee hüzünlenmee felan yaşayamıomm
giden gitmiş gelen hoş gelmiş... :D
anlş-*s anlş-*s

Erdem ' e katılıyorum gelen hoşgelmiş,, hayırlıolsun. :D *098*-