Çift röge : çift mısır

Arkadaslar Mısırlı çift röge verdiler ne yapmak lazım gübre atılırmi 2 mısır alinirmi
eeec55faf426c7bb9a0b206a08f0f5d5.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
A.sülfat atıp taze tutarsan mısırı gübreye devam edersen bakar ben resim atıyım benim çift koçanlar bu kadar doldu
3c89dd58dbf3e9b52f57fcce24560eb0.jpg

Çift sömekler sıra başlarında veya evlek (tarla içi su kanalı) bırakıyorsanız evlek kenarlarında mı,yoksa tarlanın geneli mi böyle.Geneli böyleyse tebrikler.
Amonyum sülfatı damlamayla mı veriyorsunuz ve ne zaman?
Tşk.

Çift sömekler sıra başlarında veya evlek (tarla içi su kanalı) bırakıyorsanız evlek kenarlarında mı,yoksa tarlanın geneli mi böyle.Geneli böyleyse tebrikler.
Amonyum sülfatı damlamayla mı veriyorsunuz ve ne zaman?
Tşk.
Tarla geneli böyle ekerken de biraz seyrek ekerseniz süper oluyor
Tam koçanlar döle girerken 2 sulama ile dönüme (konya dönümü) 50 şer kg a.sülfat veriyorum mısırda taze kalıyor taze oluncada 2. Koçanada çalışıyor
Bitkinin taze kalması önemli yani

Daha ben tüm tarladaki mısırın hepsinin çift koçanlı olup ikisinide büyütmesine denk gelmedim :) tebrikler size her yeri böyleyse

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Seyrekse mümkün.Komşu ,köy içinde yan bahçeye ekmiş.Üzerinde 5 sömek saydım.Duruyorsa gittiğimde resmini çekerim.Ama domateslerin arasında tek bir mısır.O meyve fidanı sayılır artık.

Tarla geneli böyle ekerken de biraz seyrek ekerseniz süper oluyor
Tam koçanlar döle girerken 2 sulama ile dönüme (konya dönümü) 50 şer kg a.sülfat veriyorum mısırda taze kalıyor taze oluncada 2. Koçanada çalışıyor
Bitkinin taze kalması önemli yani

Gerçekten mısırlarınız bayağı seyrek.O zaman iyi bakımla ikinciyi de doldurur.Bizde de sıra başları ve evlek kenarlarındakiler genellikle çift koçanlı olur ve çoğunlukla koçanları doldurur.