TL A&EGE SEBAT(ÇEKİÇKESEN)MERDANE

Ynt: TL A&EGE SEBAT(ÇEKİÇKESEN)MERDANE

Güzel resimler ve vidyolar Uğur. Merdanede güzelmiş. Motorada yakışmış. Takım çantasınıda iyi uydurmuşsun. Gerçekten vidyoda içine baya ses girdiği belli oluyor. Biz bizim 70-66 ' ın ön kaputun altına ve motorla mazot deposunun arasında bulunan kısımlarına yalıtım süngeri koymuştuk. Sesi baya kesmişti. Yalnız senin traktörde heralde yalıtım süngerleri vardır diye düşünüyorum. Yoksada koyabileceğin yerler varmıdır bilemiyorum. Kabinin altında boşluk varsa oralarada yalıtım süngeri koyabilirsin. Onun dışında camlarda belki aralık vardır kontrol etmekte fayda var. Aklıma başka yapabilecek birşey gelmiyor...

güzel resimler emeğine sağlık merdane çekmeniz iyi olmuş verimli toprakta ekinin yatmamasına faydası olur ayrıca mibzerden hemen sonra yapılması daha uygun tohumun hava alma riskini azaltarak daha iyi çimlenme sağlar

NsL link=topic=10978.msg112609#msg112609 date=1229614942' Alıntı:
güzel resimler emeğine sağlık merdane çekmeniz iyi olmuş verimli toprakta ekinin yatmamasına faydası olur ayrıca mibzerden hemen sonra yapılması daha uygun tohumun hava alma riskini azaltarak daha iyi çimlenme sağlar

[glow=red,2,300]Arkadaş açıklamış zaten merdaneyi niye çektiğimizi...Servise sormadım henüz...[/glow]

Merdane gerçekten güzel.Bizde de dişli var ama bu sene dişsiz merdane(yuvak da deniyor)çektik tarlalar çabuk yeşerdiğinden dişli merdane yoluyor ekinleri.Epeyce ses alyor gerçekten ama bir çözümü vardır...

merdane hayırlı olsun uğur.

tla ' nın ses alma işine gelince siz o km. almıştınız, yanılmıyorsam, kapı ve yan pencere ayarlarını yaptırdınızmı, traktörü yıkayınca su alıyormu içeri, alıyorsa dolayısıyla sesde girer.. kapı pencere ayarları var, servis çağırıp yaptırmak gerekir. garantili olmasa tarif ederim ama kesinlikle servis yapsın.