Sübvansiyonlu kredi hakkinda.

Selamin aleykum arkadaslar abiler. Sizlerden bi konuda yardiminizi rica edicem. Gecen yil 2011 model traktor aldik bu traktor icin 30000 tl kredi cektik. Benim uzerime çks olmadigi icin babam uzerinden aldik yani kredi prosedürleriyle babam ilgilendi. Bize herangi bi evrak yada ödeme plani hic bisey verilmedi tabi babamda istememis. 12 gun sonra ilk taksiti ödicez kac para ödicemizi sordugumuzda ilk taksit icin 10500 tl cevabini aldik. 4 taksit 10500 ödersek 42000 tl eder. %50 faiz hibeli bi kredi icin 12000 tl faiz cok degilmi. Bide %50 faiz hibesi olmasa demekki bizim faiz 24000 olacak. Bunlara ek olarak bide her yil kasko ve saglik sigortasi var zorunlu. Bu iste sizcede bi yanlislik veya ückagitcilik yokmu.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bireysel kredi çekseydiniz daha az öderdiniz diye düşünüyorum. Faiz oranınız sanırım çok yüksek. Ben bu gibi sorunlar yüzünden her yaptığımız işte babamın yanında oluyorum çünkü onları kandırmaları kolay oluyor.

Hocam iyide biz bu krediyi ziraat bankasindan cektik. Sonuc itibariyle ayni donemde ayni krediyi kullanan herkesin faiz oranlari standart olmasi gerekmezmi. Hesap ediyorumda bireysel kredi ceksem bukadar faiz odemezmisim. Bukadar kazik yedikten sonra nerde kaldi devletin destegi nerde kaldi çks nin cazipligi

Banka personeli neyi neden kirparimda bankaya kazandırın diye bakar ancak diğer taksitleri izin tutarlarının ve toplam maliyeti öğrenmeden kredi almak sizin hataniz .Diğer taksitleri öğrenin eğer fazla ise bir şekilde kapatmaya bakın derim kolay gelsin

Banka personeli neyi neden kirparimda bankaya kazandırın diye bakar ancak diğer taksitleri izin tutarlarının ve toplam maliyeti öğrenmeden kredi almak sizin hataniz .Diğer taksitleri öğrenin eğer fazla ise bir şekilde kapatmaya bakın derim kolay gelsin
Ben islerimin yogunlugundan dolayi babamin yaninda olamadim ancak kredi islemini yuruten personelle telefonda butun sartlari koşullari konustuk telefonda ön bilgi aldim. Totalde 37000 tl ödicektim. Şimdi tutmuslar ilk taksite 10500 istiyolar. Gidip bankayla bi görüscem bakalim. Acaba ilk taksit yuksek digerleri dusuk olabilirmi

Ben islerimin yogunlugundan dolayi babamin yaninda olamadim ancak kredi islemini yuruten personelle telefonda butun sartlari koşullari konustuk telefonda ön bilgi aldim. Totalde 37000 tl ödicektim. Şimdi tutmuslar ilk taksite 10500 istiyolar. Gidip bankayla bi görüscem bakalim. Acaba ilk taksit yuksek digerleri dusuk olabilirmi

Benim aklimada ilk takdirin yüksek tutulabilecegi geliyor.Odeme planını doküman olarak aliniz.

kolay gelsin....
faiz oranı yüzde 12 olarak hesaplanmış..
ve yüzde 6'lık bölümü yani devlet destekli subvanseden yararlandırılmamış..
bankaya başvurarak durumu düzeltebilirsiniz sanırım..
Bu hafta ici ilçeye gidip bankayla görüscem bakalim. Peki abi yuzde 12 cok degilm

Selamin aleykum arkadaslar abiler. Sizlerden bi konuda yardiminizi rica edicem. Gecen yil 2011 model traktor aldik bu traktor icin 30000 tl kredi cektik. Benim uzerime çks olmadigi icin babam uzerinden aldik yani kredi prosedürleriyle babam ilgilendi. Bize herangi bi evrak yada ödeme plani hic bisey verilmedi tabi babamda istememis. 12 gun sonra ilk taksiti ödicez kac para ödicemizi sordugumuzda ilk taksit icin 10500 tl cevabini aldik. 4 taksit 10500 ödersek 42000 tl eder. %50 faiz hibeli bi kredi icin 12000 tl faiz cok degilmi. Bide %50 faiz hibesi olmasa demekki bizim faiz 24000 olacak. Bunlara ek olarak bide her yil kasko ve saglik sigortasi var zorunlu. Bu iste sizcede bi yanlislik veya ückagitcilik yokmu.

Eger aldiginiz traktor sifir ise yuzde 6 subvanse eder ve yuzde 6 ile 35.588 eder taksitlerde dalgalanma olur ancak bu parayi gecemez. Yalniz sunuda belirteyim kasko sigorta gibi seyler haric onlarida zaten taksit icerinde almazlar genelde aslinda kredi alirken taksitler ayarlanabiliyor hatta mesela ilk seneyi atlabiliyosun bile yani 5 taksit odemen gereken parayi 4 e bolup bir sonraki yildan baslatiyo ama tabi bankadan cikan bisey yok faiz size kaliyo

Eger aldiginiz traktor sifir ise yuzde 6 subvanse eder ve yuzde 6 ile 35.588 eder taksitlerde dalgalanma olur ancak bu parayi gecemez. Yalniz sunuda belirteyim kasko sigorta gibi seyler haric onlarida zaten taksit icerinde almazlar genelde aslinda kredi alirken taksitler ayarlanabiliyor hatta mesela ilk seneyi atlabiliyosun bile yani 5 taksit odemen gereken parayi 4 e bolup bir sonraki yildan baslatiyo ama tabi bankadan cikan bisey yok faiz size kaliyo
Bizim traktor ikinci el 2011 model. Bikac yil öncesine kadar sifir traktorle ikincie llerin faiz oranlari farkliydi ama 2016 yilinda ilk 5 yaş icin faizler sifir traktor duzeyine indirildi diye biliyorum ben

2016 yilinda olmussa olabilir ancak onceden oyle degildi normalde faiz 12 dir sifir oldugunda yarisini subvanse eder 6 ya gelir tipki zirai kredi gibi. Ziraat bankasinin traktor kredisi bolumunde vardir bi bakin bence ama ben hic duymadim ikinci ele de sifir gibi kredi verdigini

Bugun gidip bankayla görüştüm kredinin faiz orani % 10 olarak cekilmis %5 sübvanse bize kalan faiz %5. Yapilan hesaplar neticesinde 9330 civari ilk taksit tutuyo digerleri giderek düsüyo. Totalde 36200 civari bi rakam tutuyo. Banka personeline babamdan niye 10500 olarak istediniz diye sordugumda yaninda fazla para bulunsunki eksik cikip sürprizle karsilasmayalim zaten taksit tutarindan fazlasi babanda kalcak dedi. Yardimci olan fikrini ortaya koyan herkese tesekkur ederim. Sorun çözüldü konu kilitlenebilir

• Beğen
Tepkiler: srtys