Et 9 TL ucuzlayacakmış

Kandemir, baban orada taninnan birisidir, kiralayiver 100-200 dekar , yonca yap, orali bir ziraat muhendisi bulursun, fiyat iyiyse gelirin olur.
Misal ben devamlı orda olsam vallaha ugrasirim bol bol arazi var bulmak cok kolay abi koca ülke dümduz ne bi dağ var ne bi daş var turkiyenin 2 3 katı kadar bir konya dusun hatta ondan bile düz 200 dekarın kat kat fazlasini bulursun

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sana zahmet soruver bakalim dekar kirasi nekadar, ekim dikim hasat disari yaptirilsa kaca malolurms, soyle bir maliyet cikariver istersen, dekara verimi de bilmek lazim.
Abi 7980 dekar arazi $10.000. Bir sezon ekimde kullanilacak traktör+ekipman 40.000 cuneyh. 6300 tl civarı. Mazotun litre fiyatı 1.5 tl. Ama traktörler berbat o kadar kötu ki boyna bozuluyo ben tarlaya gidemedim abi cok uzaktı yasadigimiz yere bide tehlikeli babam zaten gitmiyor ortaklar ilgileniyor beni de göndermedi kol kalinliginda yilanlar var falan dedi😂 sadece duyduğmu söylüyorum

Abi 7980 dekar arazi $10.000. Bir sezon ekimde kullanilacak traktör+ekipman 40.000 cuneyh. 6300 tl civarı. Mazotun litre fiyatı 1.5 tl. Ama traktörler berbat o kadar kötu ki boyna bozuluyo ben tarlaya gidemedim abi cok uzaktı yasadigimiz yere bide tehlikeli babam zaten gitmiyor ortaklar ilgileniyor beni de göndermedi kol kalinliginda yilanlar var falan dedi[emoji23] sadece duyduğmu söylüyorum

Neresi burası

Dekari 4,5 TL arazi kirasi, mazot litresi 1.5 TL. Gorunuste ucuzz geliyor. Hava sartlarina gore verimi bilmek lazim, bu isi bilenler gidip eker aslinda. Elbette yonca cok yillik olunca kirasini garantilemek gerek.

Kazakistanda 10.000 dekar- 40.000 dekar kiralayanlar var, cok verimli diyorlar, gidip ekiyor yabancilar mallarini da Rusya aliyor. Iyi para kazaniyorlar.

Dekari 4,5 TL arazi kirasi, mazot litresi 1.5 TL. Gorunuste ucuzz geliyor. Hava sartlarina gore verimi bilmek lazim, bu isi bilenler gidip eker aslinda. Elbette yonca cok yillik olunca kirasini garantilemek gerek.

Kazakistanda 10.000 dekar- 40.000 dekar kiralayanlar var, cok verimli diyorlar, gidip ekiyor yabancilar mallarini da Rusya aliyor. Iyi para kazaniyorlar.
100 lira için boğazının kesilme olasılığınıda düşünmek lazım güvenlimi kısmı bu yönden önemli

Abi oralarda cok sıkı yönetiliyormuş. Bizim ortak evelcene özbekdeymiş ora sıkıntılı

100 lira için boğazının kesilme olasılığınıda düşünmek lazım güvenlimi kısmı bu yönden önemli

Abi o asyada cok diktatorluk var da sudanda bisey yok biz istibaratcılara polislere gider yapıyoz bisey olmuyor. Ama sudana tarıma gelen çok kisi oldu sonra beceremeyince turkiyede sudanda adamın kafasıni keserler diye laf çikaran olmuş. Burda bi abiyle konusmustuk baban ne is yapiyo dedi bende anlattim onun tanidigi gitmis sonra gelmis oyle laf etmis bende dedim kesinlikle oyle birsey yok guvenli biyer ama nijerya burkinafaso fildisisahilleri boko haram diye bi örgüt çiktı dinimizin adıyla adam kesiyorlar ışidin aynısı