Bugdayda süper ekin gübresi kullanan var mi?

O zaman biz yine dap atalim 25 kg ama bu dap ta kukurt varmidir bizim topraklar beton gibi kukurtun topragi kabartim yumusattigini ve su gecirgenligini arttirdigini duydum o yuzden kukurtlu gubrelere yonelmek istedim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

dap kükürt içermez bence süper ekini kullanın arazilerinizin verim durumu nasıl bilmiyorum ama hiç olmazsa 30 kg/dekar tavsiye ederim.

dap kükürt içermez bence süper ekini kullanın arazilerinizin verim durumu nasıl bilmiyorum ama hiç olmazsa 30 kg/dekar tavsiye ederim.
Arazilerimize onceden pancar ekerdik belli bi zamana kadar irmak suyuyla sulardik lakin HES yapildi yazlari irmakta su yok çeltik ekenler bile suyu zor buluyo gerci su olsada elektirik parasina güç yetmiyordu yani Allahin bereketine kaldik
Tarlalar taslik kirac kirecli falan degil sadece sulayamiyoruz ama bati karadenize yillik bayagi yagmur düşüyor
Bu sene bulabilirsek toros gubrenin 20.32+15+1 gubresini kullanicam hem bunun fosforu super ekine gore fazla

Arazilerimize onceden pancar ekerdik belli bi zamana kadar irmak suyuyla sulardik lakin HES yapildi yazlari irmakta su yok çeltik ekenler bile suyu zor buluyo gerci su olsada elektirik parasina güç yetmiyordu yani Allahin bereketine kaldik
Tarlalar taslik kirac kirecli falan degil sadece sulayamiyoruz ama bati karadenize yillik bayagi yagmur düşüyor
Bu sene bulabilirsek toros gubrenin 20.32+15+1 gubresini kullanicam hem bunun fosforu super ekine gore fazla

olur kullanılabilir ben o gübreyi denemedim hayırlısı olur inşallah

koperatife gidecem topragımı gubretasta tahlil yaptırın diyecem bana şu gubreden 5 ton getirin diyecem bida o koperatifin önünnden geçirtmezler adamı ama biz normal gübreyi alırken kırk takla atıyoz

Merak etme öyle bir şey olmaz,ilgilenirler,tabii emir verir gibi olmaz , rica ile muhabbetle konuşarak isteğini yerine etirmeye çalışırlar,selam söyleyin,toprak numunesi verirsek tahlil yaptirabilirmiyiz gibi...

• Beğen
Tepkiler: erkan479