2017-mf240s vs 2016-mf2615 ?

Arkadaşlar merhaba,
Ben forumda yeniyim ve traktör işinde yolun en başında biri olarak sizlerin yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Nevsehirde 55 dönüm bahçe işi ile uğraşmak için bir traktöre ihtiyacımız var , bayii görüşmeleri ve ufak yardımlar sonucu MF 2615 için anlaşma yaptık ama anladığım kadarıyla bu traktörün 240s ile arasında yandan vites ve yeni kasa olması dışında fark yok (acemi gözü ile) ve maalesef bu yeni model2615 ve 240s ile alakalı doyurucu bilgilere de ulaşamadım.
Siz bir acemi için uzman gözü ile bu iki modelden hangisini tavsiye edersiniz?
İkinci el piyasası, kullanım kolaylığı, ekonomisi ve aradaki fiyat farkı gibi etkenler + ları - leri sizce nelerdir?
Umarım çok uzatmamışımdır 😊
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar merhaba,
Ben forumda yeniyim ve traktör işinde yolun en başında biri olarak sizlerin yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Nevsehirde 55 dönüm bahçe işi ile uğraşmak için bir traktöre ihtiyacımız var , bayii görüşmeleri ve ufak yardımlar sonucu MF 2615 için anlaşma yaptık ama anladığım kadarıyla bu traktörün 240s ile arasında yandan vites ve yeni kasa olması dışında fark yok (acemi gözü ile) ve maalesef bu yeni model2615 ve 240s ile alakalı doyurucu bilgilere de ulaşamadım.
İkinci el piyasası, kullanım kolaylığı, ekonomisi ve aradaki fiyat farkı gibi etkenler + ları - leri sizce nelerdir?
Umarım çok uzatmamışımdır 😊

Ekli dosyayı görüntüle 2016-urun-katalogu-tr.pdf
Hidroliklerin yağ debisi az, 30 lt/dk olmalı damper çalışmalarında yavaş kaldırır.Tek çeker tutunma konusunda zorluk yaşatır, çiftçeker 1,5 bir buçuk motordur.Bahçe içinde rotovatör çalışması gerekir, kuyruk mili az gelebilir.Siz bilirsiniz, yapılacak işleri daha detaylı yazmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: ByAksoy
Ekli dosyayı görüntüle 21107
Hidroliklerin yağ debisi az, 30 lt/dk olmalı damper çalışmalarında yavaş kaldırır.Tek çeker tutunma konusunda zorluk yaşatır, çiftçeker 1,5 bir buçuk motordur.Bahçe içinde rotovatör çalışması gerekir, kuyruk mili az gelebilir.Siz bilirsiniz, yapılacak işleri daha detaylı yazmalısınız.
16 dönümü kurulu olan ceviz bahçemizi büyüteceğiz bu sebeple ağaç arasında manevra kabiliyetinin yüksek olduğu ve sormuş olduğum tarzdaki iki motorun bizim için yeterli olacağı söylendiğinden dolayı ve tabiki maddi imkanlardan ötürü tek çeker motorlara yöneldik. Traktörü çapa yapma rotovator kullanma sulama ve römork ile getir götür işlerinde kullanmayı istiyoruz.
Siz hangi model yada modelleri tavsiye edersiniz?

Ekli dosyayı görüntüle 21107
Bu arada göndermiş olduğunuz eki maalesef göremiyorum yükleme esnasında sorun oldu sanırım

Arkadaşlar merhaba,
Umarım çok uzatmamışımdır

İkisinide alma kardeşim. Hint üretimi fason makinalar. Defalarca yazdık forumda. Kaç lira fiyat çektiler?

İkisinide alma kardeşim. Hint üretimi fason makinalar. Defalarca yazdık forumda. Kaç lira fiyat çektiler?
2016 2615 -43000
2017 420s disk fren -38000 kuru fren 33000 fiyat verdiler
Ama internette farklı şehirlerde 2017 tek çeker 2615 sıfır için 43000 2016 çift çeker için 44000 fiyat veren var ...
Bu nasıl iş çözemedim [emoji19]
Hint malı olması hakkında çekincelerim olsada artık global dünyada birçok kaliteli firma uretimlerini Asya'da yapıyor , o sebepten markanın verdiği güven ve satış sonrası daha önemli diye düşünüyorum . Burada MF hemen herkesin altında ve köyümüzde serviside var ama diğer markalar için aynı şeyi söyleyemem. Ufak bir hata için makineyi büyük şehire taşımak çok külfetli olacak diye düşündük bilmem yanlış mıyım?

2016 2615 -43000
2017 420s disk fren -38000 kuru fren 33000 fiyat verdiler
Ama internette farklı şehirlerde 2017 tek çeker 2615 sıfır için 43000 2016 çift çeker için 44000 fiyat veren var ...
Bu nasıl iş çözemedim [emoji19]
Hint malı olması hakkında çekincelerim olsada artık global dünyada birçok kaliteli firma uretimlerini Asya'da yapıyor , o sebepten markanın verdiği güven ve satış sonrası daha önemli diye düşünüyorum . Burada MF hemen herkesin altında ve köyümüzde serviside var ama diğer markalar için aynı şeyi söyleyemem. Ufak bir hata için makineyi büyük şehire taşımak çok külfetli olacak diye düşündük bilmem yanlış mıyım?

Dünya global haklısın İphone bile çinde üretiliyor. Ama kaliteli üretiliyor. Ancak senin bu konuda sıkıntı 26 serisi ve 240 serisi Hint pazarı için yapılıp aynı zamanda AGCO tarafından bize layık görülen makinalar. Motor şanzıman difransiyel vs tüm aksam yanlış hatırlamıyorsam bilen varsa beni düzeltsin Tafe'nin ürünleri. Yani traktör MF değil kardeş. Bizim kapı komşusunda var 2016 240S çapa motorunun sesi daha güzel, 1 yılda motordan değişik melodiler gelmeye başladı. Madem MF nin başka avantajları var sana git Uzel üretimi ikinci el al. Piyasada dolu temiz düşük saatte. Bizde var 92 240S kral makina boyutuna göre.

Dünya global haklısın İphone bile çinde üretiliyor. Ama kaliteli üretiliyor. Ancak senin bu konuda sıkıntı 26 serisi ve 240 serisi Hint pazarı için yapılıp aynı zamanda AGCO tarafından bize layık görülen makinalar. Motor şanzıman difransiyel vs tüm aksam yanlış hatırlamıyorsam bilen varsa beni düzeltsin Tafe'nin ürünleri. Yani traktör MF değil kardeş. Bizim kapı komşusunda var 2016 240S çapa motorunun sesi daha güzel, 1 yılda motordan değişik melodiler gelmeye başladı. Madem MF nin başka avantajları var sana git Uzel üretimi ikinci el al. Piyasada dolu temiz düşük saatte. Bizde var 92 240S kral makina boyutuna göre.

Altına imzamı atarım bu yazılanın.2011 den beri2004model 240 kullanıyorum,zaman zaman alt ve üst modelleriyle karşılaşırdım. Mukayese yapmakgerekirse hint malı olanların motor ve hidrolik donanim farklı. Ele gelen ve görünen aksam bariz sekilde kalitesiz...
Düşüncem illâ 240 diyorsan uzel olan temiz ikinci el bulman.Sana maliyetide uygun olur. Temizi 18000 ile 25000 arasında bulunur...

İlk mesajımda da belirttiğim gibi acemi olunca global bir firmanın söylediğiniz şekilde Türkiye'ye 2. Sınıf muamele yapabileceğini düşünmemiştim doğrusu, sonuçta ülkemizde küçük görülemeyecek bir pazar payı olmalı, Üzücü bir durum ülkemiz adına.
Ayrıca MF başlığı altında yeni modelleri savunan kimse olmayışı da sizin fikirlerinizi güçlendirdi benim açımdan bu yüzden yardımcı olan herkese teşekkür ederim .
Benim için de sayenizde sıkıntılı bir dönem başladı 😃 aile büyüğümüz geçen MF 2615 için anlaşma yapmış ve karşılığında bir miktar ön ödeme vermiş geri kalan kısmı için kredi çekilecek yanliz başvuru henüz yapılmadı 😐
Anlaşmanın iptali umarım mümkün olur
Bu saatten sonra bizim bu modeli gönül rahatlığıyla kullanmamız pek olası görünmüyor.

İlk mesajımda da belirttiğim gibi acemi olunca global bir firmanın söylediğiniz şekilde Türkiye'ye 2. Sınıf muamele yapabileceğini düşünmemiştim doğrusu, sonuçta ülkemizde küçük görülemeyecek bir pazar payı olmalı, Üzücü bir durum ülkemiz adına.
Ayrıca MF başlığı altında yeni modelleri savunan kimse olmayışı da sizin fikirlerinizi güçlendirdi benim açımdan bu yüzden yardımcı olan herkese teşekkür ederim .
Benim için de sayenizde sıkıntılı bir dönem başladı aile büyüğümüz geçen MF 2615 için anlaşma yapmış ve karşılığında bir miktar ön ödeme vermiş geri kalan kısmı için kredi çekilecek yanliz başvuru henüz yapılmadı
Anlaşmanın iptali umarım mümkün olur
Bu saatten sonra bizim bu modeli gönül rahatlığıyla kullanmamız pek olası görünmüyor.

Kardeşim hayırlısı olsun, sonuçta oda iş görecektir...
Kırmızının cazibesini kullanmak ısteyen yirmi marka varmemlekette, varsın bir tanede dışardan tafe olsun.Bunlarin hepsi para için yapıyor yaptıklarını...
Forumlardan aratırsanız konuyla ilgili ne veryansinlar var...
Sağlık olsun...

• Beğen
Kardeşim hayırlısı olsun, sonuçta oda iş görecektir...
Kırmızının cazibesini kullanmak ısteyen yirmi marka varmemlekette, varsın bir tanede dışardan tafe olsun.Bunlarin hepsi para için yapıyor yaptıklarını...
Forumlardan aratırsanız konuyla ilgili ne veryansinlar var...
Sağlık olsun...
Cemil bey zararın neresinden dönebilirsek kârdır , dediğim gibi bu saatten sonra benim bu aleti gönül rahatlığıyla kullanmam mümkün değil o yüzden iptal için elimden geleni yapacağım , her ne kadar bu işin dostça yollarla hallolmasını istiyor olsamda tüketici haklarına göre zaten cayma hakkına sahibim ve gerekirse hukuki haklarımın peşine düşebilirim sonucu ne kadar uzarsa uzasin.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Tekrar merhabalar son mesajımda belirttiğim gibi MF artık içimize sinmedigi için vazgeçtik ön anlaşmamızı iptal ettik. Nh tt50 ve 55 hakkında düşünceleriniz nelerdir hangisini tavsiye edersiniz bu iki modelden birini almak istiyoruz aslında ilk 480 tavsiye edilmişti ama şanzıman ilgili sorunları olduğu ve pek tutulmadığı söylendi , ikinci el değeri ve kalite açısından tt50 ve 55 en tutulan modellermiş sanırım ...

Tekrar merhabalar son mesajımda belirttiğim gibi MF artık içimize sinmedigi için vazgeçtik ön anlaşmamızı iptal ettik. Nh tt50 ve 55 hakkında düşünceleriniz nelerdir hangisini tavsiye edersiniz bu iki modelden birini almak istiyoruz aslında ilk 480 tavsiye edilmişti ama şanzıman ilgili sorunları olduğu ve pek tutulmadığı söylendi , ikinci el değeri ve kalite açısından tt50 ve 55 en tutulan modellermiş sanırım ...

İlla sıfır alacağım diyorsun yani. 55 öneririm. Çekişli sağlam makinadır.

• Beğen
Reyiz birde t480s 4wd için ne düşünüyorsun? 50 dönüm bahçe için yeterli olmazmı?
Eski modellerde 2012ye kadar olanlarda sorunlar varmış sanırım ama yeniler hakkında bilgi bulamadim. 55 çift çeker almam zor herkes çift çeker tavsiye ediyor genelde

4 silindir olanları alma. T480S olan turbo intercooler olanlardan al. düşük saatte 40.ooo TL'ın altında çok rahat bulursun. Ama ne iş yapacağınıza bağlı motor gücü yeterli olacak mı bilemem. ne iş yapacak yazarsanız daha net yorum yaparım.

• Beğen

4 silindir olanları alma. T480S olan turbo intercooler olanlardan al. düşük saatte 40.ooo TL'ın altında çok rahat bulursun. Ama ne iş yapacağınıza bağlı motor gücü yeterli olacak mı bilemem. ne iş yapacak yazarsanız daha net yorum yaparım.
Standart bahçe işleri çapa ilaç gübreleme filan ağır işe girmeyecek

Arkadaşlar tekrar merhaba,
Bugün bu forumda araştırdığım kadarıyla ve ağırlıkla tavsiye edilen TT55 2wd de karar kıldık ve anlaşmamızı yaptık. Umarım doğru seçimi yapmışızdır.
Arazimin hafif meyilli oluşu , beygir ve intercooler avantajı , tek çekerin manevra kabiliyetinin çift çekerden fazla oluşu ve ikinci el digerlerine nazaran daha iyi oluşu bizi bu seçime yöneltti. Bu arada kalite ve işçilik açısından MF 20 serisi tata ise NH TT serisi Volkswagen imiş onuda görmüş oldum 😊