Erkunt Mahindra grubuna satıldı

Erkunt patentini ismini satiyor, ve üretim potansiyelleri duruyor,onlar tekrar başka marka yaratip ,kendilerine ve ülkemize katma değer yaratacaklar bu işler böyledir.
Mahindra kendi ürettiği Perkins ! Motorlarını kullanıp üretime devam edecek ve sattığı traktorlarden ülkemize KDV kalacak kurumlar vergisi kalacak çalışanlar türk olacak daha iyi olur.
Satılan traktörlerin parası hindistana gidecek mi gidecek erkunt dışarıyada satıyordu o döviz hindistana gidecek traktörde kdv %8 buda bize çerez parası olur

Birkaç gün önce fuarda başka köyden birisiyle sohbet etmiştik. Ülkenin durumuna orantılı yabancı uyruklu traktör piyasasını konuşmuştuk. Durumumuz iyi şükür 2 tane yabancı traktörüm var John deere zamanında hatırı sayılı paraya almıştık. 6115Mc John deere ye pazarlığımız oldu.traktörümden üste Senelik 30 35 bin lira gibi paraya 4 sene ödemeli olarak denk geliyor. Adam bana bunu veremiyosan boşa yaşıyosun demişti. Aynı adama şuan bu paraya o traktörleri birdaha alamıcaz diye belitmek istiyorum. Erkunt traktörün satılması Türk traktör piyasasında fiyatları kesin artırcak. Çok trajedik durum, gerçi 80 milyon dolar Zeynep hanıma ömrünün sonuna kadar lüks hayatı yaşatır.bu arada Hintlinin yağı olsa kendi kıçına sürerdi.

Yazik olmus.Arge ve kalite artar belki ama,milli olarak bisey kalmaz.Aslinda piyasda erkunt cok iyiydi,satis olsun,gelistirme olsun,neden boyle bisey yapti erkunt grubu anlamdim.biraz mucadele etmesi gerek yerli firmalarin,oyle bilmem kactane sattik falanla olmuyo demekki,bizde mucadele yok ki,kolay parayi cok parayi goren herseyi birakip yan gelip yatma derdinde.ne diylim hayirlisi olsun.

Yazık oldu yarınlara...
Ülkemizin yüzakı, 65 yıldır ülkemiz için traktör üreten Türk Traktör'ün bugünkü (20 Eylül) piyasa değeri 1.285.000.000 US dolar.
Çok sevdiğimiz, sempatik çocuk, geleceği ve geleceğimiz için umut bağladığımız Erkunt'un piyasa değeri 75.000.000 US dolar. TTF'nin 17 de 1 i.Demek ki, boşuna büyük olunmuyor.Ben , Erkunt'un çok daha fazla değeri olduğunu düşünürdüm ama ederi bu kadarmış.
Erkunt'un yeteri kadar desteklendiğini düşünüyorum.Hiçte ucuz fiyata traktör satmadılar.Avrupa'ya yakın fiyatla sattılar.Buna rağmen çok iyi traktör sattılar.Ne yapılsaydı, avrupa dan daha pahalı fiyata Erkunt'mu alınsaydı?Kurmak ve başarmak yetmez,başarıyı nesiller boyu sürdürmek gerekir.Oysa gayet iyi bir başlangıç yapmış ve devamını getirmişti.Uzel'in yerini tutmak üzereydi.
Sebep parasal veya yönetimsel mi yoksa hep üretim aşkıyla dolu,coşkulu söylemlerini ve gözlerinden çıkan başarı kıvılcımlarını gururla izlediğim Zeynep hanım'ı kıran,üretimden soğutan birşey mi oldu bilemem.
Geleceğimiz adına üzüldüm.

Forumda traktör nasıl ucuza alınır, soruldu.Her hizmetin ederi vardır, biz kullandığımızdan memnunuz.67000 lira verip 95 hp motora binerseniz bunu görürsünüz.
Piyasaya yeni bir renk gelecek demektir.Hayırlısı olsun.
traktorumden cok memnunum ve hayat boyu alirken kazanma taraftariyim 10 kere ariza yapsa ayni veygir gucundeki traktor kadar para harcamaz kardes

Sent from my SM-A320F using TrakKulüp mobile app

traktorumden cok memnunum ve hayat boyu alirken kazanma taraftariyim 10 kere ariza yapsa ayni veygir gucundeki traktor kadar para harcamaz kardes

Benim 250 dönüm pancarım var.Söküm Sezon ortasında arıza verdiği takdirde kaybettiğim zamanın değerini Fendt bile ödeyemez ki benim Erkuntum yok olupta başına gelen çok tanıdığım. Ayrıca belirteyim Erkunt kuru tarım traktörü sulu tarımla uğraşıp pancar çeltik pamukla uğraşan çiftçiler mümkünse almasın.

Benim 250 dönüm pancarım var.Söküm Sezon ortasında arıza verdiği takdirde kaybettiğim zamanın değerini Fendt bile ödeyemez ki benim Erkuntum yok olupta başına gelen çok tanıdığım. Ayrıca belirteyim Erkunt kuru tarım traktörü sulu tarımla uğraşıp pancar çektik pamukla uğraşan çiftçiler mümkünse almasın.
benim traktorum tumosan 8095 bana tumo icin laf atti arkadas :)

• Beğen
Tepkiler: hkkcmgz
Israil mali holstein besleyen, ithal et irki besleyen, ABD mali misir tohumu kullanan, Hollanda lisansli gubre kullanan simdi Hindistan mali traktor diye uzuluyor. Arkadaslar Hindistan nufusu bizim 10 mislimiz, ic pazarlari da oyle, bu adamlar dunyanin enbuyuk celik ureticisi, Perkins motorlari lisanla uretiyor, hele bekleyin bakalim ne cikacak sonunda. Yerli malini almazsan batar fabrika, bunlari biraz da devletin dusunup desteklemesi lazim, ithal mala gumruk yuksek koysa bunlar mali olarak zorlanmazdi, satmazlardi. Ayrica son iki sene icerisinde satilan fabrika ve otellerin yaninda pek buyuk bir olay degil.

Servis sıkıntımız hiç olmuyor, daha önce farklı markalarda sıkıntı yaşadık, yanlış anlaşılma olmasın.
Zaten en önemlisi abi arizanin büyüklüğü ve bu arızanın ne zaman sürede giderildiğidir. X markasının servisi parçası hemen hemen heryerde bulurken diğer x firmasının servis yedek parça sorunu oluyor. Traktörü alırken birazda servis parça ağını da dikkate almak lazım aslında

Israil mali holstein besleyen, ithal et irki besleyen, ABD mali misir tohumu kullanan, Hollanda lisansli gubre kullanan simdi Hindistan mali traktor diye uzuluyor. Arkadaslar Hindistan nufusu bizim 10 mislimiz, ic pazarlari da oyle, bu adamlar dunyanin enbuyuk celik ureticisi, Perkins motorlari lisanla uretiyor, hele bekleyin bakalim ne cikacak sonunda. Yerli malini almazsan batar fabrika, bunlari biraz da devletin dusunup desteklemesi lazim, ithal mala gumruk yuksek koysa bunlar mali olarak zorlanmazdi, satmazlardi. Ayrica son iki sene icerisinde satilan fabrika ve otellerin yaninda pek buyuk bir olay degil.
Guzel söylemişsiniz eyvallah ama her marka vergi veriyor erkunt gibi hatta en cok satan marka daha cok veriyor erkunt fiyatları cok yüksek tuttu millet nasil alsin sizce..gidip avrupa alır tabiki halbuki fiyati uygun yapsalar belki daha cok satis yapabilirdi..Erkunt kötü değildi ama herseyi birden yapmak istedi örneğin satil ve düğmesiz bucuk ve süspansiyon kabin..bunlar birden denendi ama başarılı olamadılar ve fiyatıda şişirince sonuc malüm

Guzel söylemişsiniz eyvallah ama her marka vergi veriyor erkunt gibi hatta en cok satan marka daha cok veriyor erkunt fiyatları cok yüksek tuttu millet nasil alsin sizce..gidip avrupa alır tabiki halbuki fiyati uygun yapsalar belki daha cok satis yapabilirdi..Erkunt kötü değildi ama herseyi birden yapmak istedi örneğin satil ve düğmesiz bucuk ve süspansiyon kabin..bunlar birden denendi ama başarılı olamadılar ve fiyatıda şişirince sonuc malüm
Aynen katılıyorum. Crd deutz motorlu Erkunt 140 150 bin, Deutz 5110g yi 160 bine satıyorlar. Nasıl iş çözemedim. Vurgunu yapıp çekildiler.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı