2008 hasat resimlerim

Arkadaşlar 2008de yaptığımız balyaları ve biçerdöveri çekmiştim.Geçte olsa artık paylaşıyorum.Fotolar birşeye benzemeyebilir.Diğer arkadaşlar gibi çok resmimde yok zaten bi bu kadarını yanlışlıkla bilg.a format atarken kaybetmişim.Bunlar telefonda kalanlar.Çözünürlükte fazla iyi değil telefondan olduğu için.Yinede aralarından beğendikleriniz çıkabilir.Şimdiden sağolun.

Bu resim tam mayıstan yoncaları bağlarken.Babamda balyayı kontrol ediyor zuha-*-s

Balya makinesinin tırmığını söktük haşbayı takabilmek için sökülmesi gerekiyor.Haşbayı takıncada saman balyası yapacak.

Söken Hasan Ustamız kendisi hem bizim operatörümüz hemde eli ustalığa çok yatkın.Onunla ikimiz Haşbayı söküp-takabiliyoruz.

Bunlarda saman balyası yaparken.

Burası balya yaptığımız son tarla iveco m14'de bizimdi kompresörüne hava tabancası takıp makinayı temizledik.Minibüsle hem kendi köyümüzden uzaklarda çalışırken içine döşek yapardık öyle uyurduk.Hem 2 tanede varil alırdı onla mazotları taşırdık biçere ve traktöre içindede tıka basa ip kutuları olurdu.Ama bu yıl sattık.Ufak bi tane iveco 75-12 almayı düşünüyoruz.O daha kullanışlı olur köy yerlerinde.

Seydiler/Kastamonu Hasan Usta artık bu sezonluk son işinide bitiriyor.Ertesi günü denize gidecekti. ;D

Buda Hasan Usta traktörün radyatörüne hava tutarken bi foto.

Arkadaki şahsiyetde bizim biçerdöver operatörümüz.Ferit Usta.Kendisi Yozgatlı.

Ferit Usta biçeri yağlarken.

Buda son resmim.Sizlerle daha çok resmimi paylaşmak isterdim.Çünkü yaklaşık balya makinesiyle 4ay biçerdöverlede 2 ay çalışıyoruz.Olanlara şükür.Ne diyelim.

Ynt: 2008 hasat resimlerim

ibrahim eline eline sağlık..güzel resimler..bu resimler kastamonu ' da mı çekildi.kastamonu ' da biçer hiç görmedim ben,hep patosa verilirdi ekin..1994-99 yılları arasında ağlıda kaldım..şuan konya ' dayım sen konyanın neresindesin....şehir bilgilerine kastamonu-konya yazmışın...

Ynt: 2008 hasat resimlerim

mrram link=topic=11109.msg113462#msg113462 date=1229696578' Alıntı:
ibrahim eline eline sağlık..güzel resimler..bu resimler kastamonu ' da mı çekildi.kastamonu ' da biçer hiç görmedim ben,hep patosa verilirdi ekin..1994-99 yılları arasında ağlıda kaldım..şuan konya ' dayım sen konyanın neresindesin....şehir bilgilerine kastamonu-konya yazmışın...
Uzun süre ilgilenemedim Bu siteyle kusura bakma.Kastamonu ' da Patos Bırakmayacaz amacımız o:) Artık %70-%80 biçere veriyor.Resimler Kastamonudandı:)Daha bu sene Kastamonu ' dan 10 civarında yeni biçer alındı.Biçerde çoğaldı kastamonuda biçercide.Ama Ağlı gibi sahil kesimlerinde düzgün arazi olmadığı için biçerciler pek uğramıyor oralara:)