MF 266G 4*4 intercooler taktırsam iyi mi olur kötü mü olur

Ynt: MF 266G 4*4 intercooler taktırsam iyi mi olur kötü mü olur

ewet arkadaşım bence cok süper olur ben 285e taktırdım valla hiç ısınmıoyo bu yıl mısır biçerken hiç hararet yapmadı traktör çok ısınınca bildimiz üzere zorlanmaya başlar ve mazotu içerhemyakıtta hem güçte baya bi faydası var..

bilmiyorum ama intercooler traktörde artı güç üretir mi? bence takıldığı zaman yakıt biraz arta bilir

bir kaç arkadaş intercoll silindirlere soğuk hava vererek motor gücünü arttırır diyor doğru ama ...silindirlerede nekadar soğuk hava basılırsa yanmada o kadar verimli olur ve yakıt artmaz mı? yoksa Isınan hava mazotun daha verilmi yakılmasını mı ? sağlar benim görüşüm intercool saoğuk hava bastığından silindirlere yani oksijen yanma çok olur ve yakıt artar.olabilir mi mühendis abiler

özgür135 link=topic=11281.msg122345#msg122345 date=1230489509' Alıntı:
bir kaç arkadaş intercoll silindirlere soğuk hava vererek motor gücünü arttırır diyor doğru ama ...silindirlerede nekadar soğuk hava basılırsa yanmada o kadar verimli olur ve yakıt artmaz mı? yoksa Isınan hava mazotun daha verilmi yakılmasını mı ? sağlar benim görüşüm intercool saoğuk hava bastığından silindirlere yani oksijen yanma çok olur ve yakıt artar.olabilir mi mühendis abiler
olabilir Atilla abiyi bekliyoruz bu konuya o bilir

normal yakicak ama normal intercoolersiz cok calisirsan hararet yaparsa traktör depo yu icer ve cok zorlanir onun icin intercooler taktirirsan bir adim öndesin

ali ersin 266G link=topic=11281.msg122400#msg122400 date=1230493415' Alıntı:
senin yorumunu bekliyorum Atilla abi
benimde yazacağım bundan farklı değil..266G turboysa olur ..diye düşünüyorum..tabi bazı sıkıntılarda doğurabilir.. güç artışı olunca , su soğutma radyatörü kapesitesini , yakıt ayar sistemlerini , motor dengelenmesini , hava fişltresi kapasitesini , turbo basıncının intercooler direncini yenebileceğini vs konuları göz önünde bulundurup irdelemek gerekir kanatindeyim...