SÜSPANSİYONUN ÖNEMİ....!!!!!!!

ARKADAŞLAR BURADA SİZE TARIM TRAKTÖRLERİNDE ÖN SÜSPANSİYON ' UN ÖNEMİNDEN BAHSETMEK İSTEDİM:
ASIL AMAÇ TASARRUFTUR... ÖN SÜSPANSİYON SİSTEMİ İLE DONATILMIŞ OLAN TÜM TRAKTÖRLERDE ÖN ÇEKİŞ SİSTEMİ MAKİNANIN AĞIRLIK KONTROLUNU YAPARAK ÖN DÜZENE POZİTİF VEYA NEGATİF YÖNDE BASINÇ UYGULAR. KISACA ÖN LASTİKLERİN SÜREKLİ OLARAK TOPRAKLA TEMESINI SAĞLAR.İSTATİKSRL OLARAK YAPILAN TESTLERDE SÜSPANSİYON SİSTEMİ BİR TRAKTÖRDE
YAPILANİŞ BAŞINA
ZAMANDAN % 8 İLA 10
YAKITTAN % 5 İLA 8
LASTİKTEN % 8
TASARRUF SAĞLAR..BUNUNLA BERABER UZUN ÇALIŞMA SÜRELERİNDE DENGELİ VE KONFORLU BİR SÜRÜŞ SAĞLADIĞI İÇİN OPERATÖRE DEYORGUNLUK HİSSETTİRMEZ.ANCAK ANA MANTIĞI TASARRUFTUR.BİZDE HER NEKADAR LÜKS GİBİ ALGILANSADA BİRÇOK MARKA,BİRÇOK MODELİNDE OPSİYON OLARAK KULLANICIYA SUNMAKTADIR.KLASİK VE SÜSPANSİYONLU MAKİNELER ARASINDAKİ FARK KULLANILMADAN PEK AYRID EDİLEMEZ.BİLHASSA KOBRA ÇEKERKEN EN İYİ TEST YAPILABİLİR......

: SÜSPANSİYONUN ÖNEMİ....!!!!!!!

[tt][glow=red,2,300]SAĞOL ABİCİM ÖNERİ VE PAYLAŞIMIN İÇİN...MSN ADRESİM:kuyucakli_26@hotmail.com EKLE TANIŞALIM..[/glow][/tt]

Paylaşım için sağolasın abi. Ben hiç bu kadar önemini tahmin etmiyordum, sadece konfor olarak bakıyordum işe.

Ayrıca bu tür bilgiler için 'Teknik Bilgiler' bölümünü kullanırsanız daha iyi olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsin. Her türlü bilgilendirmeye ihtiyacımız var, yardımlarını bekliyoruz.

http://www.trakkulup.net/index.php?board=110.0

Düzenleme: Konu taşınmıştır...

Güzel paylaşım Abi...Bizi bilgilendirdiğin için saol bende Mustafa arkadaşımız gibi en çok konforu etkiliyo sanıyodum ama öyle değilmiş + rep

Ynt: SÜSPANSİYONUN ÖNEMİ....!!!!!!!

Süspansiyon deyip geçmemek lazım zaman yakıt ve lastik tasarrufunu uzun vadede göze alabilirsek ciddi bir artı olarak değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum teşekkürler Ferruh ustam

Ynt: SÜSPANSİYONUN ÖNEMİ....!!!!!!!

bilgiler için teşekkürler ferruh abi süspansiyon konusunda bu bilgiler çok doğru
burda bizzat görüyoruz amcamgilin john deere 6320 de çok farklı bi makine
mesela tarla sürerken anların başina geldimi ön tekerler hiç yavaşlamıyor aynı hızla çikiyor
45 50 cm anlara normal motorla çıkamassın mecburen yavaşliycan