mf3085 mi mf 288g mi yoksa td85d mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

traktörler çiftçekerdir hangisi daha iyi tartışalım bu tartışma benim bi konuma maal oldu traktörleri motor,sanzıman,difransiyel,güç,dayanıklılık,yakıt,çeki,yaptığı iş,türkiye piyasasındaki yeri,konfor,kullanım rahatlığı bakımından eleştirmenizi istiyorum
tddb3jw8.jpg

d72a20ui0.jpg

big1143308014270054ffu4ov1.jpg

arkadaşlar bu morlardan sahip olan varsa resmini koyabilir bişeyleri kanıtlamak isteyen olursa video da koyabilir anket her türlü eleştiriye açıktır aşağılama argo küçük düşürücü sahşa karalama istemiyorum markalar konuşacak burada saygılar

Ynt: mf3085 mi mf 288g mi yoksa td85d mi

288 ve 3085 arasında ne fark var yani sadece ikisi arasında seçim yapacak olsak neden birisini seçelim .. hangisi hangi işler için ... yani ? benim tek merak ettiğim konu bu ?

ben nh çıyım ve nh td85d diyorum konfor güç çeki sanzıman her tarla şartına uyumlu vede kullanım rahatlığı olduğu için vede yakıtının en azından benim burada gördüğüm mf lerden az olmasından dolayı nh diyorum
birde ekleyeyim bizim buradaki mf serisi ağustan ayında gündüz tarla süremiyorlar gece uykularını bölüp tarla sürmeye gidiyorlar bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar :)

Türkiyedeki konumu açısından bi yorum yapmak istiyorum.TD85 seri bir şekilde üretime devam ediyor...MF ise üretimden kalktı artık...Devri kapandı yani.

okkangal link=topic=11450.msg115484#msg115484 date=1229813858' Alıntı:
288 ve 3085 arasında ne fark var yani sadece ikisi arasında seçim yapacak olsak neden birisini seçelim .. hangisi hangi işler için ... yani ? benim tek merak ettiğim konu bu ?
nhmf link=topic=11450.msg115483#msg115483 date=1229813728' Alıntı:
TD 85 TEK GEÇERİM.2 MF BENCE YANLIŞ OLMUŞ ÖRNEĞİN TÜMOSAN 85-80 OLSA DAHA İYİ OLURDU
arkadaşlar diğer arkadaşlarımız bu iki mf ile td85d i her konuda kıyasladıkları için böyle bişey yapma gereği duydum mf diyenler tabiki 288 ve 3085 i birlikte seçebilirler ayrım yapmalarına gerek yok.

acar link=topic=11450.msg115489#msg115489 date=1229814001' Alıntı:
birde ekleyeyim bizim buradaki mf serisi ağustan ayında gündüz tarla süremiyorlar gece uykularını bölüp tarla sürmeye gidiyorlar bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar :)
aga hararete mi kalkıyo yoksa :D

TD SERSİ HER YONDEN 1 NUMARA ACAR KATILIYORUM murat abi gece surmelerini harbiden unutmmamak gerekir çok ÖNEMLİ bi konuya değindin bu aklıma gelmemişti

ben mf derım fabrıka satıstan deyıl aılevı sebebden battı galerılere bı sorun bakalım td 85le 288ın fıyat farkını
td85de 12artı12 var omu sanzıman zf duydunuzmu hıc sansıman markasaı onu ferguson kullanır getırınde bı dakalım arka nası dagılıyo sızın cekı cekı yok mazot dusmanı
getıde bı su cekelım gotten calısırken bakalım bıde fergusonu tek gecerım 35lıgı degısmem iş yapartken ben kabıne sıgmıyom ovdugun motorun
sucekerken bakalım 40 mtre pompada olurmuole atıp tutmayla olmaz

cok koyununuz gıder zaten daha bırtazını petrolcu alır bırazını ıddada kaybedersınız bırazın kırdıgınız cekılerı alırsınız bırazını balatalara verırsınız baska bısey olmazdegıstırın motora bının

dogru ereglılı 42 tek kelımeyle mf her yonuyle cıfcı ıcın bırıncıdır.mf yı tutmaz hıc bırı.agustos sıcagında cok surduk bız hıcte sıkısmıyor.sıunuda belırteyım fıatlar dah ıyımıs hararet konusunda nh serısınden .buda bır gercek.

ereglili42 link=topic=11450.msg116085#msg116085 date=1229862377' Alıntı:
cok koyununuz gıder zaten daha bırtazını petrolcu alır bırazını ıddada kaybedersınız bırazın kırdıgınız cekılerı alırsınız bırazını balatalara verırsınız baska bısey olmazdegıstırın motora bının
bunlarıda unutmamak gerek.guzel konuya degındın

motoru ıyı asrkası deyıl motor ıyıdır kırank kısa bıraz ısınmaz ama arka nolacakkı
arka olmadan motor bı iş yapmaz yan kollar gordunmu hiç çoban deynegı gıbı bıde fergusona bakın

tdcıler ust cekıyı sokmeden kasnak takılırmı ve ust cekıyı sokmeyı bılenınız varmı yada cıfte gırdınızmı fergusonla yan yana yada ferguson kullandınızmı beyler lafla olmaz o suren arkadas motor surmeyı bılmezdır fergusonun hıc bırı hararetten yılmaz istedıgın işli gorur fergusonun yapmadıgını fıyata yaptıramazsınız once ovdugunuz malın ozellıklerın bı ogrenın neyı nerde yapar nası olur karambole iş yapmayın bılmeden konusmayın : ' (

ereglı42 burda kımse lafla ıs yapmaz merak etme her zamnkı gıbı olaya taraflı acıdan bakıyosunuz ben trarafsız yorumum tabıkı td85d bu konuda rakıpsız mf cok asırı yakıt yakıyor konfor desen 0 cok bagırıyor arkadasların dedıgı gıbı hararet olayı var daha ne olsun hıdrolık 5 paraetmez bak 3,085 le breber tarla surdum bı tanıdık tarlayı yetısıtremedı bızde yardıma gıttık adamda ford var 3,085 e fordu pullugu taktık baktım pulugu yerden anca 2 larıs kesebıldı tarlkaya gırerken ana gelınce yolu falan kazdı hepp bu kadar kalıtesız ıste

AYRICA HANGISI DAHA ONCE REVIZYONA GIRIYO BI ARASTIR BAKALIM HANGISI DAHA ONCE ARKAYI DAGITIYO BUNUDA BI ARASTIR mf 3000 ler pıyasaya cıktı bızım burdakı new holand bayı 1kere turkıyede en coık traktor satan bayı secıldı secıldı=))))
arkadslar suan bı 3,085 allmak ıstıyrum nerde satılır bılen varmı ;D ;D ;D (gecelerı uykum gelmıyorda) zuha-*-s

bak arkadasım fergusondakı hıdrolık hıc bı motorda yokkı bunu karambole konusuyosun cıfte gırdım ben td 85le yarı yarıya fark attım yakıtta 5li14lu ıle fıyatın motoruna kımse bısey dıyemez ama arka yok bunu herkes bılır ferguson oyonden ustundur sucekelım patoz cekelım yakıtı gor ozaman g serısı bayılmaz288 var benım ne dumen var ne bayılma burda cok denedık bız burdada td 85yok denecek kadar az 288 ve fantom dolu burda

ısı dedınde ıntercollu vasıtada hararet olmaz bugun 285 kullandık ben onda hıc bısey ıntercol ve turbo oda ısı bılmez 188 kullandım onun surdugu cıftı td 85 ımkanı yok suremez o dereceyıde atamaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...