same hakında neler biliyorsunuz

same hakında düşünceleriniz nasıl olmalıki iyicene yayılsın

• diger rakiplerine göre nasıl olmalı

Kullanılan: 0 0.0%
  • neler olmasını isterdiniz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

arkadaşlar sizlerin yardımlarınızla same,yi çifçilerimizin nasıl tanıdıgını ve nasıl yorumladıgını ögrenmek için yapıyorum bütün arkadaşlar kendi dileklerini söylerlerse sevinirim şimdiden ilginize teşekürler
de--*-s

: same hakında neler biliyorsunuz

BENCE PARÇASI ÇOK PAHALI
BİZ 2000 YILINDA FIAT 70-66S DT ALDIK 13.400 MİLYONA
BİZİM ALDIĞIMIZ SENE O PARAYA SAME EXPLORER 90 EDİYORDU
AMA PARÇASI PAHALI OLDUĞUNDAN BUNU ALDIK BİZİMKİLERİN GÖZÜ SAMEDEYDİ

[size=14pt][size=14pt][size=14pt][/size][/size][/size]
BENCE ARKADAŞLAR;GAYET RAHAT YAKIT YÖNÜNDEN FENA SAYILMAZ SERVİSİ DE ZATEN SEN CAGIRMADAN KENDİSİ 6 AYDA Bİ GELİP BAKIYO MOTORUNA.
ZATEN SERVİSİNDE Bİ SORUN CIKMADIKTAN SONRA DA PEK SORUN YASAMAZSIN

ben same almayı düşünüyordum geçensene konya fuarında sameyle john deere yan yana idi john deere yi çok tanımıyordum orada kıyaslama fırsatım oldu same explorer classig 95 ve john deere 6220 hiç terettüt etmeden john deere yi aldım aralarında çok fark var.....

Ynt: same hakında neler biliyorsunuz

same yakıt fiyat performans açısında çok iyi denemez ama yinede idare eder explorer95T ve silver 130 kullandm 100hp üzeri çok güzel ama 100hp altı berbat gibi bişey özellikle şamzuman konusunda.o kadar sağlam değiller.zorlamaya gelmiyorlar..

saglamlıgı konusunda kesin bilgim yok öbur özellikleri gercekten guzel çekişli ve rahat traktör.. ama vitesgecişleri sert ..eğer sağlam bi traktörse tercih edilebilicek bi traktör alan pişman olmaz sanırım..

same explorer 95e sahibim ben 2-3 yılda traktör değiştirmesini sevmem fakat bizim işimize gelmedi haliyle bizi çok yordu romork çekme kabiliyeti yok fakat şanzımanı çok sağlam

mustafa link=topic=1269.msg10825#msg10825 date=1203374853' Alıntı:
ben same almayı düşünüyordum geçensene konya fuarında sameyle john deere yan yana idi john deere yi çok tanımıyordum orada kıyaslama fırsatım oldu same explorer classig 95 ve john deere 6220 hiç terettüt etmeden john deere yi aldım aralarında çok fark var.....
Yapılacak işe göre yorumluyorum...Same clasic 95 ler için söylüyorum... Jd ile 6220 ile kıyaslanamaz...Çünkü şanzmanları aynı değil... Yakıt konusunda istediğiniz marka traktörle kıyaslayabilirsiniz... Buna eminim kendi gücündeki traktörlerden daha az yaktığı kesin....Çünkü pompa sistemi yok bu traktörlerde...

xq288 link=topic=1269.msg39555#msg39555 date=1211908826' Alıntı:
same yakıt fiyat performans açısında çok iyi denemez ama yinede idare eder explorer95T ve silver 130 kullandm 100hp üzeri çok güzel ama 100hp altı berbat gibi bişey özellikle şamzuman konusunda.o kadar sağlam değiller.zorlamaya gelmiyorlar..

Belirtmiş olduğum gibi yakıt konusunda kıyaslama yapmayın bence....Performansı NH 95 td kaç beygir milmiyorum ama rampada aynı yükle, nh yi bizzat geçtim. Sonra balya makinasının lastiği koptu. Gitmiyomu diye sordum arkadaşa traktörü için gitmiyo... Sabit vitesli sistemde powershift denilen düğme kademesi ile traktörün gücünün yettiği kadarıyla zorlatabiliyo...

Zorlama konusunda traktö$rün gücü lastiklerine oranla az geldiği bir kesin... Çamurda seri şanzman olduğu için çok güzel işler yapmakta. 2004 den butarafa bizzat çamur içinde büyüttüm denilebilir buna... N-5 takviyenin bir üst vitesi dir ve V-1 yol vitesi... V-1 ile N-5 den daha fazla zorlamakta traktör.. Sebebine gelince belirtmiş olduğum seri şanzman meselesi...

Alacak olanlar için birşey diyemem şu anki teknoloji için...

Şu bir kesindir Teknolojiye az da olsa ayak uydurmak Hatta teknolojiyi kullanara işçilik yapmak Çiftçinin Ömrünü Aşırı derecede uzatacaktır diye düşünüyorummm.. Saygılar...

Yakıt konusunda çok cimri bir traktördür. Ayrıca motor ömrü de gayet uzun diye duyuyorum. Fakat şanzıman ve diferansiyeli zayıftır. Parçası diğer bir çok marka gibi gayet pahalıdır. Özellikle ağır ve sert kullanımlarda arıza çıkarmaya müsaittir. Hidroliklerinden herhangi bir şikayet duymadım. Traktörün görüş açısı tam bir felaket. Ortada kocaman bir hava filtresi ve eksoz çok anlamsız diye düşünüyorum. Ön tekerleklerde fren tertibatının olması da hoş bir özellik. Bu konuştuklarım 110 bg ve altı için geçerli. Üstü hakkında çok detaylı bilgim yok. 200 bg ine kadarını bizzat yakından inceledim ama çok detaylı kullanım bilgisi veremem. Kullananlardan olumlu şeyler duyuyorum. özellikle 130 bg lik olan model hakkında çok olumlu şeyler duyuyorum. Hem yakıt hem de güç olarak.

explorer75; konfor, görüş açısı, çalışma şartları bakımından berbat. kabinde insan nefessiz kalıyor sanki, önünde hava filtresi yanında egzos kabin zaten daracık, her tarafta klima ızgaraları falan çok rahatsız ve şekilsiz. ayrıca hidrolik kolları çok kısa ekipman takarken çok zor oluyo, ve hiç özenmeden yapılmış gibi bi havası var...
yani pek beğenmiyorum explorer75 modelini ama diğer modelleri nasıldır bilmem ..
..

Holland link=topic=1269.msg150763#msg150763 date=1233940413' Alıntı:
explorer75; konfor, görüş açısı, çalışma şartları bakımından berbat. kabinde insan nefessiz kalıyor sanki, önünde hava filtresi yanında egzos kabin zaten daracık, her tarafta klima ızgaraları falan çok rahatsız ve şekilsiz. ayrıca hidrolik kolları çok kısa ekipman takarken çok zor oluyo, ve hiç özenmeden yapılmış gibi bi havası var...
yani pek beğenmiyorum explorer75 modelini ama diğer modelleri nasıldır bilmem ..
yorumuna aynen katılıyorum.....(tamer abi duymasın :) )