1- AIDS virüsü, 1974 yılında genetik mühendisler tarafından yaratıldı. Afrika ' da başarılı bir deneyde katil vir virüsle yaratıldığına inanılan AIDS ' in CIA ve KGB tarafından dünyanın nüfusunu azaltmak için yapıldığına inanılıyor.
2- Müslüman dünyasında popüler bir teori olarak başgösteren bir inanış Tsunami ' nin Hintliler tarafından nükleer deneyle, Asya ' nın Müslüman ağırlıklı nüfusunun yok edilmek istendiği de kuvvetli bir inanış.

3- 1977 yılında hayatını kaybeden Elvis Presley ' in birçok hayranı onun ölümünün uydurma bir haberden ibaret olduğuna inanıyor. Presley ' in hayranları, O ' nun gerçek ölümünün 1990 ' lı yılların ortasında olduğuna inancını taşıyor.

4- Şüphesiz Prenses Diana ' nın ölümü de, komplo teorilerinin vazgeçilmezlerinden. Lady Di ' nin, Dodi El Fayet ' le ilişkisinin İngiltere ' deki kraliyet ailesine tehdit oluşturduğu savından yola çıkan sevenleri onun İngiliz gizli servisi MI6 tarafından öldürüldüğüne inanıyor.

5- Yaygın bir şehir efsanesi Paul McCartney ' in 1966 yılında bir trafik kazasında öldüğünü söylüyor. İddialara göre, Beatles ' ın sekteye uğramaması için de bu ölüm gizlendi ve yerine bir başkası kullanıldı.

6- Bazı iklim bilimcileri, küresel ısınmanın komplo olduğuna ve yüksek vergiler getirebilmek için dünya nüfusunu yumuşatmak için çıkartılmış olduğuna inanıyor.

7- Komplo teorisyenleri dünyayı büyük bir savaşa sürükleyen Pearl Harbour baskınının ABD Başkanı Roosevelt tarafından daha önceden bilinmesine karşın saklandığını düşünüyor. ABD ' nin savaşa girmesine karşı olan Avrupalıların, ABD ' ye ihtiyaç duyması için de saldırının bilinmesine rağmen önlem alınmadığına inanıyor.

8- Dan Brown ' un Da Vinci Şifresi eserinden sonra ortaya çıkan bir görüşe göre, İsa, Mary Magdalena ile evlendi ve bir çocuk sahibi oldu. Fransa ' ya göç ettiği düşülülen İsa ' nın Sion manastırında yaşadığına inanılıyor.

9- 11 Eylül 2001 yılında tüm dünyada dengeleri değiştiren İkiz Kuleler saldırısının ABD ' nin sorumluluğu olduğuna inananların sayısı oldukça fazla. ABD hükümetinin saldırıdan daha önce haberdar olduğunu düşünen komplo teorisyenleri, Ortadoğu ' da savaşların başlatılabilmesi için hiçbir önlem alınmadığına inanıyor. Birçok tanığın, uçakların İkiz Kuleler ' e çarpmadan önce patlama sesleri duyduğunu söylemeleri, bu teoriyi birçok kişi için doğrular nitelikte.

10- İngiltere Başbakanı Harold Wilson ' un Sovyetler Birliği ajanı olduğu söylentisi de komplo teorisyenlerinin vazgeçilmezlerinden. İngiliz ordusunun kendisine karşı bir darbe yapmak istediği ve Sterlin ' in O ' nun döneminde devalüasyona uğraması KGB ajanlığının bir göstergesi olduğunu düşünenler için bir veri.

(ALINTI)