Erkunt Teknik Bilgileri

Ynt: Erkunt Teknik Bilgileri

Öncelik le paylaşım için Teşekkür ederim. Ama dikkat ederseniz Erkunt %100 Türk malı diyorlar %100 Türk malı ise Perkins motorun ne işi var üstünde?..

poyrazatif link=topic=1271.msg265456#msg265456 date=1270116774' Alıntı:
erkuntun bütün traktörlerinde perkins 1103 motor var aynı motormu bunlar nasıl farklı güçlerde traktör elde ediyolar anlayan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim
bu farklı konularda ersan bey anlatmıştı sanırım.. motorları bire bir aynı degil turbo farkı var pompa farkı var.. zaten tüm iş pompada bitiyor bi traktörun kalbi pompasıdır.. bugun dışında motor güçüne göre daha dayanıklı hale geliyor motorun iç elemanları.. motorun nasıl ne şekilde hangi basınclarda hangi atesleme zamanlarında çalışacagını pompası belirler.. ve motorün güçü arttıkca o güçe dayanımlı parcalr kullanılır .. yani berekte tutupta turbo takıp servet in güçünü elde edemessin etsen de motorun ömrü kısa sürer.. bi çok parcanın degişmesi lazım..
bide dikkat edersen tamamaen aynı degil motorlar b ve c gibi ayrı harfler var t mesela turboyu ifade ediyor motorun modelindeki her harf bi özelligi ifade ediyor..

arkadaşlar bu erkunları teknik bilgileri neden bukadar az en ufağı mesala traktörün ağırlıkları bile yazmıyor yani çok basite indirgenmiş diyer traktörlerin teknik özellkleri kaca bir sayfaya sığmıyor

kısmet 55 i de ekleyelim

KISMET 55
Motor : Perkins 1103 C
Silindir Hacmi (litre)/Sayısı : 3.3/3
Vites Sayısı : 8 ileri / 8 geri
Beygir Gücü : 58 Hp @ 2200 dev/dak
Maksimum Tork : 222 Nm @ 1400 dev/dak
Kaldırma Kapasitesi : 2200 kg

ceya023 link=topic=1271.msg265485#msg265485 date=1270127662' Alıntı:
burda paylaşılmamış sadece motor bilgileri verilmiş :) isterseniz ayrıntılı linki burda mesela servet 80t nin motoru :
http://www.perkins.com/cda/files/285894/7/1103C-33T%20Engine%20(PN1701%20Jan08).pdf
arkadaşım ingilizceden pek anlayamadım ama yinede sağol anladığım kadarıyla öğrendik birşeyler benim demek istediğim bunlara erkunttun sitesinde öğrenemiyoruz ayrıca traktör demek sadece motor kısmı değilki toplam ağırlık yok,ilava ağırlıklar yok, dönüş capı yok, traaktör genişliği yok gibi daha birçok şey bunlar yok

yanlız adam link=topic=1271.msg265725#msg265725 date=1270198707' Alıntı:
arkadaşım ingilizceden pek anlayamadım ama yinede sağol anladığım kadarıyla öğrendik birşeyler benim demek istediğim bunlara erkunttun sitesinde öğrenemiyoruz ayrıca traktör demek sadece motor kısmı değilki toplam ağırlık yok,ilava ağırlıklar yok, dönüş capı yok, traaktör genişliği yok gibi daha birçok şey bunlar yok

erkuntun sitesinde katalogları var ordan indirip sordugun soruların bi çogunua cevap bulabilirsin her modelin kalaogunu indirebilirsiniz..

http://www.erkunttraktor.com.tr/resimler/urunler/servet80.pdf

SERVET 80T LUKS KALOG PDF OLDUGU İÇİN HEPSİNİ KOPYALAYAMADIM AMA KAPAK SAYFASINI KOPYALADIM:

Muadillerine göre en az %30 yakıt tasarrufu • %100 yerli, ucuz, kaliteli ve bol yedek parça…
• 16 ileri 8 geri buçuklu vites seçeneği • Dijital klima • Otomatik (elektrikli) hidrolik kaldırma sistemi…
• Geniş görüş açısı, ergonomik, toz – ses geçirmeyen lüks yolcu kabini • Hava takviyeli römork freni…
• Çok yüksek hidrolik kaldırma kapasitesi • Çift hız seçenekli bağımsız kuyruk mili • Dokunmatik kumanda paneli...
• Paslanmaya ve çürümeye karşı ömür boyu garantili kompozit gövde • Avrupa Birliği onaylı ürün yelpazesi…
• İleri-geri aşağı-yukarı ayarlanabilir direksiyon • CD, MP3 player - 2 hoparlör • 40 km/saat hız imkanı …
• Tam gün çalışmaya yetecek yakıt tankı • TÜBİTAK destekli %100 yerli tasarım • Hava kompresörü…

yanlız adam link=topic=1271.msg265744#msg265744 date=1270204328' Alıntı:
:D teşekkürler arkadaş aydınlanmış olduk :D ama
debriyaj yazmıyor, vitesler heralde senkromeç yok yazmıyo, Dümeleme Tipi ve Dümeleme Açısı (derece)yok, Hidrolik Damper Çıkışı yazmıyor
rica ederim.. sorularından da bazılarının cevabını verim :

ana viteslerde senkromeç var..
dümenleme acısı 55derece 4x4 lerde.. eski tiplerde 50 derece.. tek çekerlerde 65 derece sanırım..
4lü hidrolik damper çıkışı mevcut..

ya arkadaşlar sizlere hayret ediyorum.traktör saatleri doğrumu çalışıyor sizlerinya 2 senelik 3senelik motor 300 400 saatolurmu ya ben buyıl 0 tt50 bahçe oldim 9ayoldu saati 548 oldu.1996 model 70-56var saati 9500 takıldı ikiyıldir öyle kullanıyorum.yıllık 200 saat kullanıyorsanız boşuna okadar para vermeye gerekyok. sizler ustaya gidiyormusunuz.herhalde gidmemeniz lazım yılda 200 saat te traktör arıza yapmazki