Erkunt Tarım Kurumsal

[size=12pt]HAKKIMIZDA:[/size]
Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş., 12 Eylül 2003 tarihinde, tamamen yerli sermaye ile kurulmuş ve bir yıl gibi kısa bir süre içinde, tasarımı tamamen Türk mühendisler tarafından yapılan, Türkiye ' nin ilk gerçek yerli tasarım traktörünü üretmeye başlamıştır.

Üretim, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi ' nde bulunan 12.000 m2 ' si kapalı olmak üzere toplam 32.000 m2 alanda gerçekleştirilmektedir. ERKUNT, traktör üretiminin yanı sıra hem kendi ürünleri hem de dünyadaki diğer önemli traktör üreticileri için hidrolik aksam üretimi de yapmaktadır.

Üretime başladığı 2004 yılından bu yana geçen kısa sürede traktörlerinin yüksek performansı ve düşük yakıt tüketimi ile Türk çiftçisinin güvenini kazanmış, sektörün önemli isimlerinden biri haline gelmiştir. Bugün itibarı ile ürün gamında 5 farklı model ve 17 farklı tip traktör bulunmaktadır.

Türkiye ' de üretilen ilk yerli traktör olmanın yanısıra, ERKUNT, ürettiği tüm traktör modelleri için CE Belgesi alan tek Türk traktör üreticisi olma özelliğine de sahiptir. Bu vesile ile özellikle Avrupa kıtasına başlayan ihracat, Türk traktör sektörü için yine bir 'ilk' olma özelliği taşımaktadır.

TSE-ISO-EN 9001:2000 Kalite Yönetim, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim ve TS 18001 (OHSAS) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerine sahip olan ERKUNT, Türkiye ' de ve Dünyada, kaliteli ürünleri ile adını duyurmaya, hızla büyümeye, genç ve dinamik kadrosu ile Türkiye ' de ilklere imza atmaya devam edecektir.

: ERKUNT TARIM KURUMSAL

[size=10pt]YÖNETİM PROFİLİ[/size]

Yonetim Kurulu Başkanı : Mümin ERKUNT
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı : Zeynep ERKUNT ARMAĞAN
Yönetim Kurulu Üyesi : Tuna ARMAĞAN

Genel Müdür : Zeynep ERKUNT ARMAĞAN
Genel Müdür Yardımcısı
Satış ve Satış Sonrası Hizmetler : Fahrettin GÖKŞİN
Genel Müdür Yardımcısı
Satınalma, Planlama & Lojistik : Mehmet DABAK
Genel Müdür Yardımcısı
Ürün Geliştirme ve Ar-Ge : Yusuf SARIARSLAN

[size=10pt]Kalite Politikamız[/size]

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. ulusal ve uluslararası piyasada başta traktör olmak üzere önde gelen tarım makinaları üreticilerinden biri olmayı hedeflemiştir.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. belirlediği bu hedefe ulaşmak için temelinde koşulsuz müşteri memnuniyeti olan bir kalite politikası öngörmüştür. Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. bu çerçevede müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamayı, uluslararası kalite ve standartlarda ürünleri geliştirmeyi, üretmeyi ve pazara sunmayı, sözleşme koşulları ve yasal yükümlülüklerle birlikte kalite yönetim sistemi şartlarına uymayı ve bu sistemin etkinliğini de sürekli olarak iyileştirmeyi kalite politikası olarak benimsemiştir.

Bunları gerçekleştirebilmek için:

Değişen pazar koşulları ve müşteri beklentilerini izler ve gereken düzenlemeleri yapar
Çalışanlar, müşteri beklentilerini karşılayabilmek için sürekli eğitilir ve bilinçlendirilir
En yüksek teknolojik seviyeyi kullanarak çalışır
Çevreye saygılıdır
Toplum menfaatlerini daima ön planda tutar
İnsan odaklı bir yönetim şekli olan 'TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ'ni uygulayarak ilerlemek vazgeçilmez şartımızdır.

Şirketimiz 26 Eylül 2006 tarihinde TSE-ISO-EN 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almıştır.

[size=10pt]İş Sağlığı ve Güvenlik Politikamız [/size]

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. ulusal ve uluslararası piyasada önemli traktör üreticilerinden biri olmayı
hedeflemiştir.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. belirlediği bu hedefe ulaşmak için tüm faaliyetlerinde insanı en değerli varlığı
olarak kabul etmiş ve sağlıklı bir ortamı yaratarak, oluşabilecek her türlü kayıpları en aza indirmeyi öncelikli iş hedefi
olarak benimsemiştir. Bu çerçevede, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygulayarak çalışanların sağlık düzeylerinin
geliştirilmesini ve iş veriminin artırılmasını sağlar.

Bunları gerçekleştirebilmek için;

- İş Sağlığı ve Güvenliği konuları ile ilgili tüm yerel ve ulusal kanun,yönetmelik ve standartlara uyar, ilgili Uluslararası
kuruluşların da tavsiyeleri doğrultusunda hareket eder.

- Meslek hastalıkları, İş Sağlığı ve Güvenliği konularındaki tüm riskleri değerlendirir ve koruyucu önlemler alır.

- Tüm çalışanların eğitimi ve katılımı ile tehlikeler kaynağında yok edilerek sıfır iş kazası ve meslek hastalığını hedefler.

- Faaliyetleri sırasında meydana gelebilecek herhangi bir kaza veya acil durumda kayıplarını en aza indirecek
sistemler geliştirir.

İşyerimizdeki tüm çalışanlarımız, müteahhitlerimiz ve tedarikçilerimizle işbirliği içinde çalışarak ilerlemek ve iş sağlığı
ve güvenliği yönetim sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştirmek vazgeçilmez şartımızdır.

Şirketimiz 17 Ekim 2007 tarihinde TS 18001 (OHSAS) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi almıştır.

[size=10pt] Çevre Politikamız [/size]

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. ulusal ve uluslararası piyasada önemli traktör üreticilerinden biri olmayı hedeflemiştir.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. belirlediği bu hedefe ulaşmak için temelinde sürdürülebilir gelişme ilkesi olan bir
çevre politikası öngörmüştür. Bu çerçevede, tüm ürün, üretim ve hizmet faaliyetini, ürünün tasarımından kullanıcıya
ulaşana kadar üretimin her aşamasında daha az zararlı çevresel etkiye sahip, daha az yakıt tüketen, daha az gürültülü
ve daha fazla geri dönüşümlü malzeme kullanılan traktör üretmeyi ve uygulamalarını ulusal-uluslararası çevre kanun ve
yönetmelikleri ile uyumlu bir şekilde gerçekleştirmeyi ve bu sistemin etkinliğini sürekli olarak iyileştirmeyi, çevre politikası
olarak benimsemiştir.

Bunları gerçekleştirebilmek için;

- Çevresel performansının sürekli iyileştirilmesi ve bağlı bulunduğu tüm yasal ve diğer zorunluluklara uygunluğun
sağlanması için bir Çevre Yönetim Sistemi kurar.

- Sürekli olarak değişen müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde karşılar.

- Eğitim ihtiyacını karşılayarak insan kaynağına yatırım yapar.

- Geri kazanım ve yeniden değerlendirme faaliyetini destekleyerek enerji ve doğal kaynak tüketimi ile atık miktarını
azaltır.

- Üretim sürecinde ve ürünlerinde yeni ve geliştirilmiş teknolojileri kullanarak kirliliği önler.

İşyerimizdeki tüm çalışanlarımız, müteahhitlerimiz ve tedarikçilerimizle işbirliği içinde çalışarak ilerlemek ve çevre yönetim
sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştirmek vazgeçilmez şartımızdır.

Şirketimiz 17 Ekim 2007 tarihinde TSE EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi almıştır.

Ynt: Erkunt Tarım Kurumsal

merhaba çalışma hayatınızda başarılar diler umarım uzun yıllar bunu devam etdirirsiniz. ismim turan nevşehirliyim.bayi deilim orta halli bir çifciyim bir konu hakkında bilgi almak isdiyorum sizden erkunt traktr almak isdesem. Şöyle anlatıyım eylül ayında alsam bir kısmını eylülde versem diyer kısmınıda nisanda versem almam mümkünmü sizlerde biliyorsunuz ki bizlerin eline para harmandan harmana geçiyor ben bir pancar üreticisi olarak verme şartlarım bu:ne diyorsunuz bu şekilde satış planınız varmı varsa bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.
Banka kredisiyle almak isdemiyorum ben önden bir kızsmını vermek diyer yarısınıda nisanda ödemek isdiyorum.amaç sıfır traktr almak.
SAYGILARIMLA

Merhaba Arkadaslar,
Erkunt ' ların yakıt konusunda en ekonomik traktör olduğundan söz ediliyor.
biz bir dönüm çift sürmek için 3 litre mazot yakıyoruz. 1 dönüm bizim oralarda 1600 metrekare yani 1,6 dekar olarak geçer.

dekar hesabı yapmak gerekirse dekarda sarfettiğimiz mazot 1,87 litre yapıyor. Erkunt ' larla NH arasında ne kadar fark vardır?

Aynı beygir gücüne sahip, aynı işi yapan NH ile Erkunt arasında yakıt farkının olmasının temel nedeni nedir arkadaşlar?

Ve en önemlisi, yüksek beygir gücüne sahip traktörlerde yakıt gideri işe göre değil motor devri ve çalışma saatine göre değişiklik gösterdiğinin kanısındayım.

Ve en önemlisi, yüksek beygir gücüne sahip traktörlerde yakıt gideri işe göre değil motor devri ve çalışma saatine göre değişiklik gösterdiğinin kanısındayım.

sen hesabını yapmışın. sorun yok, mantıgını yürütmüşün.