55 46 arıza ( RTC TARIM )

SA trakkulup dostları ,
bılenler bılır 55 46 fıat traktorum var 1986 model . 11nısan da yaptırdıgım takvıye dişlisi yenıden arıza verdı . butun parcaları yenı kullanmıstık . resımdekı gezegen dıslı sıstemı neden bu arızayı tekrarlıyor ? asırı zorlamadan olmadıgını bastan belırteyım . rutın nadas ıkıleme capa ıslerını yapıyor

Resimler ve ekler

• 11042017462.jpg
    11042017462.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 275
  • 11042017463.jpg
    11042017463.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 286
  • 11042017464.jpg
    11042017464.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 389
  • Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Geçmiş olsun geçen sene bende 640ın komple değiştirdim usta satacakmisiniz yoksa kullanmaya devam mı edeceksiniz diye sordu kullanicaz dedim
Kullanmayacaksanız 2. Kalite takalim dedi
Bide 100 saat fazla zorlamadan çalışsın ondan sonra bişey olmaz dedi belki sizin parçalar tam uyum sağlamadan zorlanmış olabilir
Tekrardan geçmiş olsun

Geçmiş olsun geçen sene bende 640ın komple değiştirdim usta satacakmisiniz yoksa kullanmaya devam mı edeceksiniz diye sordu kullanicaz dedim
Bide 100 saat fazla zorlamadan çalışsın ondan sonra bişey olmaz dedi belki sizin parçalar tam uyum sağlamadan zorlanmış olabilir
Tekrardan geçmiş olsun
Sizin 640'a ne oldu, problem mı çıktı??

Traktorun ariza sebebi disliyi kirmasi yada bilyayi bosmasi sanzumandaki diger disli ve bilyalardaki asinma ve bosluklardan kaynaklidir ustanin gorevi burada baslar eli anahtar tutan herkez bunu birlestirir toplar. K.milindeki bosluk bile prizdirek dislisini dagitabiliyor. Yani demem o ki oncelikle bosluk ve arizayi yaptiracak yer mahrutinin pullaridir kullanirken asiri derecede bi serselenme olmadigi surece sanzuman grubunu surekli bozar aynanin boslugu. Ve daimi istiraki dislisinin bilyalarinin yenilenmesi gerekir onden arkaya sanzumanin parcalari ozellikle bilyalari a kalite olsun. Iyi bir fiat ustasi sıfir gibi yapar onu

• Beğen
Tepkiler: ertac sahın
Öyle her dakka Erkunt' a binersen. 55 tabi ki kıskançlık yapacak. Sorun çıkartacak...:D

erkunt yazıyo 55 ın cogu yerınde. yanı baldızı ıle mı aldatıyorum 55 ı :D
Tekrardan geçmiş olsun

sagolasın agır takvıye gezegen degıstı . alıssın dıye agır takvıyede gezemem kı :D :D verdım 3x13 turan ıle gezegenın gozune nadasta :D
Geçmiş olsun bilader, cikayamimmi yola sahurda sonra,galiba case adım adım yaklasiyon

sagolasın abı . case yag yakmasın sonra :D alacam bı KRAL S :D
Son çare ustayi değiştirmek

dere gecerken at degısmez dedık .
Geçmiş olsun Ertaç,traktör kuyuya bağlandıktan sonra bir türlü düzen tutmadı.Kullanım kılavuzundaki erkuntların birini eve al gel :D :)

kuyuda 25 dk ya calıstı ya calısmadı :D yaslandı bıraz :( erkunt ıle ılgılı dusuncelerımı burada belırtmek ıstemıyorum :D :D :D branson alırım daha ıyı :D :D hayırlısı dıyelım ;)
Değiştirmeni istiyordur abi Hangi usta yaptı?

degıstırme konusu tartısıldı butun aksam ama bıraz daha vakıt var dıye dusunuyorum . ramazan usta yaptı tumosancı .

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik