DEUTZ FAHR AGROFARM 410-420-430 hidrolik hassasiyet ayarı nasıl yapılır?

deutz fahr agrofarm/agroplus serilerinde hassasiyet nasıl ayarlanır anlatmaya çalıştım :)

sdf servisine 2012 yılından beri 3 defa hassasiyet ayarını sormama rağmen hassasiyet ayarını anlatamıyorlar, bende ilk df mizi aldığımızdan beri böyle bir yöntem geliştirdim:)
VİDEODAKİ HASSASİYET AYARI BANA AİT YÖNTEMDİR.
[video=youtube;ls4P6IFU7Q0]https://www.youtube.com/watch?v=ls4P6IFU7Q0[/video]

İYİ SEYİRLER...

Emeğine sağlık Görkem.

Çok güzel ve gerekli bir paylaşım yaptığına inanıyorum. Zira başka bir çiftçi bu tarz bir traktörü satın aldığında bazı ayarlarını bilmeyebilir ve yapmakta zorlanabilir. Sonrasında ise bu tarz bir video yardımıyla bu işlemleri yapması kolay bir hal alır.

Aslında hepimiz kullandığımız traktörler ve ayarları, bazı ufak tefek aksaklıkların giderilmesi hakkında basit de olsa görsellik içeren videolar çekip Sitede paylaşsak sitemiz gerçekten amacına uygun bir traktör bilgi kütüphanesi haline gelebilir.

Bilgiyi görsellikle desteklediğin bu paylaşımına 10 üzerimden 10 verip başarıların ve videolarının devamını diliyorum.

Ellerini saglik gorkem deniycem bunu en yakin zamanda :)

teşekkürler sertaç abi, dene yalnız arkadaki gergi kolları aşşağı yukarı yönde olan kollar
o kollarıda ekipmanına göre ayarla cok sıkı olursa ekipman istediğin gibi çalışmaz çok açarsanda mesela açtığında arkadaki ekipman yere deyecekmiş gibi oluyor havada, bunlara dikkat et.
yani çok dalar veya çok havada kalır.

yan gergilerinde sağa sola kaymasınada dikkat et mesela traktörün direksyonunu sağa veya sola çevirdiğinde traktörü kastırma(traktörlerde en çok hata yapılan konu gözlemlediğim kadarıyla)
haber ver bana oluyomu olmuyomu diye ben df leri böye ayarlıyorum;)

Bro, eline sağlık.Tanıtım videolarını da bekliyoruz... ;)
teşşekkürler kardo, neyi tanıtayım söyle?:D
Emeğine sağlık Görkem.
teşekkürler:)
Emeğine sağlık Görkem.

Çok güzel ve gerekli bir paylaşım yaptığına inanıyorum. Zira başka bir çiftçi bu tarz bir traktörü satın aldığında bazı ayarlarını bilmeyebilir ve yapmakta zorlanabilir. Sonrasında ise bu tarz bir video yardımıyla bu işlemleri yapması kolay bir hal alır.

Aslında hepimiz kullandığımız traktörler ve ayarları, bazı ufak tefek aksaklıkların giderilmesi hakkında basit de olsa görsellik içeren videolar çekip Sitede paylaşsak sitemiz gerçekten amacına uygun bir traktör bilgi kütüphanesi haline gelebilir.

Bilgiyi görsellikle desteklediğin bu paylaşımına 10 üzerimden 10 verip başarıların ve videolarının devamını diliyorum.

teşekkürler abi :eek:
Bizde ilk df yi aldığımızda çok zorlanmıştık hatta nadasları yaparken hassasiyet ayarının nasıl yapıldığını ne işe yaradığını bilmiyoduk

Abi şöyle anlatayım eskişehirde 2 servis vardı sdf ye bakan 2012 de 2 servisede sormuştuk ayarı ikiside farklı şeyler söyledi ayar hakkında ve anlatamadılar.
(şuan cok güzel bilgili bir servis almış hiç tanışmadım ama söylentiler böyle)

Doğru söylüyosun abi burası forum sitesi buraya millet bilgi öğrenmek için gelmekte şahsen ben bilgi öğrenmek için ve bildiklerimide aktarmaya odaklıyım, okul gibi düşünmeliyiz.

desteğin için sağol abi umarım paylaşım insanlara yardımcı olur, devam ediyim etmesinede deutz çok sade anlatılacak pek bi tarafı yok:)

Görkem eline sağlık :)

teşekkürler:)

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR

[MENTION=71089]GörkemÇetin[/MENTION] bro deutz, fiat, ekipman kafaya göre yap sizin yörede olan ekipmanlar bolu gibi biyerde yok mesela ekipmanı tanıyabilmek açısından faydalı olur.

[MENTION=71089]GörkemÇetin[/MENTION] bro deutz, fiat, ekipman kafaya göre yap sizin yörede olan ekipmanlar bolu gibi biyerde yok mesela ekipmanı tanıyabilmek açısından faydalı olur.

okey tanıtalımda :)
trakkulupte bilgi vermek ayrı :D
ürününü tanıttığım bir firma yada üretici sponsor olursa (ki böyle birşey olmaz:p milyonda bir) neden olmasın;)

Niye yıkıldın abi?:)
traktörün ne?
modeli 2011 en aşşağısıysa içleri farklı.
nasıl ya nasıl çektirdiniz traktörü şahsen hassasiyet ayarlamayınca yürümüyo bizim df ler;)
2012 same explorer yeşil kol sürümde 4 te sarıyı salıp bidaha indir kaldır yapıoduk diğer işlerdede yeşil kolu 6 8 gibi yapıyorduk hassasiyet yapıodu bence çekiştede problem yok ama senin ki gibi deniyecem belki daha iyi olur.

Ama videoda yesil kol ile derinligi ayarladigini soyluyosun ben mi yalnis anladim acaba.

Şu yazıları ayırıp yazın yada araya virgül koyun lütfen, yanlış okumuşum

Yeşil kol (dıştaki) derinlik
sarı kol(içteki) hassasiyet kolu

videodada bunu söyledim.

siz bi resmini göderin hidrolik kollarının, içi bazı modellerin eski tip çünkü yerleri farklı olabilir.

Şu yazıları ayırıp yazın yada araya virgül koyun lütfen, yanlış okumuşum

Yeşil kol (dıştaki) derinlik
sarı kol(içteki) hassasiyet kolu

videodada bunu söyledim.

siz bi resmini göderin hidrolik kollarının, içi bazı modellerin eski tip çünkü yerleri farklı olabilir.

M9l1Oa.jpg

Öncelikle sakin ol kardeşim yazdıklarımda bir problem göremiyorum. Farkettiysende dıştaki veya içteki demiyorum evet yerleri değişik ama sarı yine sarı yeşil yine yeşil işlevleri değişmiyor yani. Bende diyorumki yeşil kolu hassasiyet sarı kolu derinlik için kullanıyorum. Yani senin dediğin gibi derinliği yeşil kolla ayarlamıyoruz yeşil hep sabit duruyo bunu anlatmaya çalışıyorum. Yalnış doğru demiyorum biz böyle yapıyorduk.

Ekli dosyayı görüntüle 12188

Öncelikle sakin ol kardeşim yazdıklarımda bir problem göremiyorum. Farkettiysende dıştaki veya içteki demiyorum evet yerleri değişik ama sarı yine sarı yeşil yine yeşil işlevleri değişmiyor yani. Bende diyorumki yeşil kolu hassasiyet sarı kolu derinlik için kullanıyorum. Yani senin dediğin gibi derinliği yeşil kolla ayarlamıyoruz yeşil hep sabit duruyo bunu anlatmaya çalışıyorum. Yalnış doğru demiyorum biz böyle yapıyorduk.

Sakinim yardımcı olmaya çalışıyorum, virgülle veya yazıyı ayırmadığınız için yanlış okumuşum dedim sadece:)
niye hep sakin olmayan, sinirli, atarlı olarak biliniyorum :p

bizim sarı (hassasiyet)kolu şu şekildeki gibi duruyo
IMG_3667.JPG
yeşildende derinlik ayarlıyoruz:)

bu arada ne kadar pırıl pırıl traktörün içi, biz bi kapıyı açtıkmı hertaraf toz oluyo:D

2014 argofarm 410 var bizdede kollar cok sert servisle görüştük birkac sefer ayarladı kolaylaştırdı bu seferde lift otomata basınca sarı kolu ileri itiyor bi düzen tutturamadık. dediğiniz gibi coğu servis bu kolların nasıl kullandığını bilmiyor.videodaki arka tarafta boşlugunu bıraktınız aparat bizde yok.