TT65 Pulluk Performansı..

Selamun Aleykum Dostlar...
Yeni Aldigimiz New Holland TT65 motoru denedim ve sizler icinde video çektim.. Pulluk ünlü marka 4lu 12 numara... Motor TT65.. Sizce performansi nasil yorumlamadan gecmeyin... Toprak yapisi orta sertlikte ancak tarlanin yüzü kuru alti camur gibi çıkıyor ona ragmen iyi cektigini düşünüyorum... Sizce de iyi cekiyormu??

https://youtu.be/ODGzpj0ihxo

Bizi yakından takip etmek icin youtube kanalimizi abone olabilirsiniz...
Aynı zamanda facebook sayfamizda var..
Ordanda takip edip video gonderebilirsiniz...
https://m.facebook.com/Tarım-Günlüklerim-493448934175610/

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ve Aleyküm Selam. Öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız belasız ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.
Motorun performansı güzel güzel de; 19 saatte bir motoru o şekilde devirsiz kullanman iyi değil bence,
Motorun hırtlağını(boğazını) sıkmış gibi oluyo. Rodaj döneminde devirli kullanmanı tavsiye ederim acizane.

Ve Aleyküm Selam. Öncelikle hayırlı olsun. Allah kazasız belasız ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.
Motorun performansı güzel güzel de; 19 saatte bir motoru o şekilde devirsiz kullanman iyi değil bence,
Motorun hırtlağını(boğazını) sıkmış gibi oluyo. Rodaj döneminde devirli kullanmanı tavsiye ederim acizane.
Amin cumlemize Insaallah... Devirsiz kullanmamin sebebi motorun 5.dk da dikkat ettiysen 11 gazla cekiyor motorun düşük devirde de cektigini göstermek.. Normalde 15gaz veriyorum ama motorlar fabrikadan açılmış olarak geliyor onceki gibi degil yine de biraz devirli kullanmanin faydali olacagini dusunuyorum sana katılıyorum...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Amin cumlemize Insaallah... Devirsiz kullanmamin sebebi motorun 5.dk da dikkat ettiysen 11 gazla cekiyor motorun düşük devirde de cektigini göstermek.. Normalde 15gaz veriyorum ama motorlar fabrikadan açılmış olarak geliyor onceki gibi degil yine de biraz devirli kullanmanin faydali olacagini dusunuyorum sana katılıyorum...

Hmm anladım.
Bizde de 50'si var. Tavsiye üzerine, ilk 500 saat zor şartlarda 1500d/d'nın, normalde en düşük 1000d/d'nın altına hiç düşürmedim, şimdi çok memnunum.
Motor her ne kadar açılmışta gelse, asıl rodaj dönemi kullanıcının elinde geçiyo. Özellikle New Holland'da bu dönemi uzun tutuyo nedense...

2014-08-03-372.jpg

Hmm anladım.
Bizde de 50'si var. Tavsiye üzerine, ilk 500 saat zor şartlarda 1500d/d'nın, normalde en düşük 1000d/d'nın altına hiç düşürmedim, şimdi çok memnunum.
Motor her ne kadar açılmışta gelse, asıl rodaj dönemi kullanıcının elinde geçiyo. Özellikle New Holland'da bu dönemi uzun tutuyo nedense...

Ekli dosyayı görüntüle 10098
Pistonlarin felan alismasi icin oyle kullanmak gerekiyor... Allah kaza bela vermesin senin motorda guzel bizde bir tanede tt50 tekceker var memnunuz Allah a şükür...