icar yani kira ekenler toplanın

Arkadaşlar kendi yerim az ama 600 dekar kira yerim ver. tarla sahiplari pancar fiyatı arttı diye tarla kirasını arttırıyorlar.yok mısır ekiliyor diye 2. ve 3. anız yerlerini pahalıya veriyorlar. tamam sevgili tarla sahibim.sen çok para almak istiyorsun da bırak az da ben kazanayım. bugdayın mısırın pancarın fiyatı belli. bugday neredeyse her sene aynı.3/5 lira zam geliyor. pancar hastalık yapıyor. mısır tonaj tutumuyor. ben bazen senin kadar kazanamıyorum.gübre pahalı mazot pahalı işçilik pahalı. ben yağmur çamur demiyor ekmek param için çalışıyorum herkesin derdi bu. bırakın az da biz kazanalım. benim traktörüm eskiyor. ekipmanım eskiyor. bedenim eskiyor. az insaflı davranın nolur. eyyy tarla sahipleri. duyun bizi. saygılar

Bu isleri kendi kendimize bu hale getirmedik mi.?
Ben kendi sulu yerlerimi icar vermiyom.ya anizi anizina ekiyom yada nadas birakiyom.
Kirac yer bende 750 donum kadar icar ekiyom.nadas-bugday seklinde.ama son zamanlarda
Burdada icarcilar cikti meydana 3 yildir anizi anizina bugday ekiyolarda kirda.ha oluyomu
Dersen zaten icari vermedikleri icin ne cikarsa deyip olduruyorlar.
ektigim icar 2 parca yeri oz yegenim gidip 3 kurus fazla verip tutmus.sonradan haberim oldu
Dovcektim seytan durttu.onun ektigi yerlerin hepsini pesin para 1 kileye tuttum.
Ben kimsenin icarina gitmem.ama yapanada yaparim.
bu sene hic tanimadigim bi Istanbullu telefon etti bizim ordaki yerlerin icarini komsum
5 senedir vermiyomus.tarlalari sen ek i ve ne verirsen ver dedi.surdum yulaf ektim.simdi komsu
g.tunu donupte geciyor.
herkes rahat dursa bunlar olmiycak.
biz kendi birbirimize zarar veriyoz.icarlari ciftci yukseltmese tarla sahipri tarlalarini bile bilmiyor.
Isin basi durustluk oyle kac tane icar tarla geldi bana adamlar icar vermemis.pezin verip tuttum.

Bizim burda kuru tarım var ben dekarı 15-20 tl arası tuttum kiralarınıda 8 ve10cu ay arasında veririm ama köyde bazı uyanıklar var başkasının kira ektiği yeri adam iki katı paraya tutuyor adamın elinden alıyor şeytan çok kötü şeyler diyordu boşver

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68
Arkadaşlar kendi yerim az ama 600 dekar kira yerim ver. tarla sahiplari pancar fiyatı arttı diye tarla kirasını arttırıyorlar.yok mısır ekiliyor diye 2. ve 3. anız yerlerini pahalıya veriyorlar. tamam sevgili tarla sahibim.sen çok para almak istiyorsun da bırak az da ben kazanayım. bugdayın mısırın pancarın fiyatı belli. bugday neredeyse her sene aynı.3/5 lira zam geliyor. pancar hastalık yapıyor. mısır tonaj tutumuyor. ben bazen senin kadar kazanamıyorum.gübre pahalı mazot pahalı işçilik pahalı. ben yağmur çamur demiyor ekmek param için çalışıyorum herkesin derdi bu. bırakın az da biz kazanalım. benim traktörüm eskiyor. ekipmanım eskiyor. bedenim eskiyor. az insaflı davranın nolur. eyyy tarla sahipleri. duyun bizi. saygılar

burda sende suçlusun
50-100-200 hadi 300 dekarıda anlarım da 600 ne arkadaş
senin gibi kişiler bizim burdada var piyasayı yükseltende yine bu kişiler yani çok yer icarlayan kişiler

normal bir çiftçi ailesini 200-300 dekar arazi rahat rahat geçindirir fazlasıyla

kaldıki 600 dekar icarınız kuruysa 60 ile 100 bin arası sulu ise 150 ile 300bin arası icar parası ödersin senede

düşünsene bu kadar paraya senede nekadar tarla satın alabilirsin

uzun lafın kısası çiftçi olarak bizler de bu konuda hatalıyız

benim size önerim yeni taktik ve stratejiler geliştirn kendinize hatta gerekirse birkaç yıl küçülme politikası uygulayıp düze çıkın

• Beğen
Tepkiler: ametist
Aksarayda İcar Kira Parası Dagarına 100 Liradan Gidiyor Bazı Aşşada Yani Dipte Uzakda Kalan Kötü Yerler Diyim ben oralarda 70 80 lira arasında degişiyor Bizim burda arazi sıkıntısı cok gercekten hayvancılık yapıpda bütün kaba kesif ne var ne yok komple hayvannın yiyintisini satın alanlar var bunlardan biride benim ne yazıkki anadan babadan atadan tarla kalmadı bizlere bizim buranın tarlaları genelde zengilerde son yıllarda birde dışardan gelen yabancılar gelip tarla icarlıyorlar ben tarla icar yeri bulmakda sıkıntı cekıyorum kapış kapış gidiyor tarlalar allah herkesin yardımcısı olsun ne diyim

haklısın arkadaşım da ben değilim ki sadece 1000 dönüm 1500 dönüm icar ekenler var ben çok iyi biliyorum. az ekeyim tamamda ben ona göre teşkilat dizmişim. az eksem ne bileyim pancar kotam gidecek. pancar altına buğday ekiyorum. bilirsiniz pancar altı kuvvetli olur o fırsay gidecek.2. anıza mısır ekiyorum yani para getirir diiiiii. eskiden ama. şimdi senede 100 kazanıyorsam 70 kazanıyorum anlatabildim mi bilmem

ha bu arada bir arkadaşımız yazmış çok doğru yazmış.çiftçiler kendi kuyularını kendieri kazıyor. nasıl mı sen bir yer tutmaya kalkıyorsun.diyelim dönümüne pancar yeri 150 liraya anlaştın. işgüzar kendini bilmez arabozucu bazı şahsiyeterler(çok özür dilerim) geliyor tarla sahibine gidip ben sana 160 vereyim bana ver ona verme diyor. tarla sahibi de daha çok kazanmak ister haliyle gidip ona veriyor. ha noluyor bu sefer. bunu duyan tarla sahiplari falanca tarlasını şu kadara vermiş bende bu kadar isterim diyor. al sana piyasanın artmasının nedeni.

diğer bir mevzu.sizin oralarda da var mı bilmem. antalyadan istanbuldan yalovadan siirtten zengin iş adamları gelip sürekli tarla alıyorlar. tamam sende para çok anladıkta neden değeri 3000 lira eden tarlaya gidip 5000 veriyorsun piyasayı yükseltiyorsun.

• Beğen
Tepkiler: hpeker58

Urfalinin nesi var şimdi?
Sakin yanlış anlasilmasin. Urfa adana antep meselesi değil. Buraya gelen Urfalı biri ot tüccarı çıktı onu demek istedim.
Kendı koylunden daha çok sahip çıkan Urfalı tanıdıklarım var.

Eregliye disaridan gelen istisnasiz herkesin dediği şey aynı. Siz bizim memlekete gelseniz bir karış toprak kiralamaniza musade etmeyiz.

emırdag umranıye koyunden muhhabbete katılıyorum ;)
sadece kendı akrabalrımın yerlerını ıslıyorum kuru olarak 25 tl dekar pesın verıyorum destegı tarla sahıbı alıyo . bızde fıyatlar dıger yazan uyelere gore normal gıbı :D dekarda bıze de 70 - 80 tl kalır .

amortısman , emek falan yok ısın ıcınde belkıde uzun vadede bızede zarar yazıyo ;)