makineyi satana kadar sonrası azar hakaret

Arkadaşlar sizlerin başına da geliyor mu yoksa ben mi sık karşılaşıyorum anlamadı.firma ismi vermiyeceğim verende olabilir.örneğin x firması makinesini satana kadar peşinden gezer türlü iltfatlar hoş muhabbetler aman aman bir ilgi bir alaka.sonra makieneyi satarlar.sen bir sorunla karşılaşırsın veya istediğin verimi elde edemezsin.sorununun giderilmesi iççin satıcıyla irtibata gecersin derdine çare olamazlar üstüne birde azarlayıp hakarete dayanan sözler sarfederler.ben buna dayanamıyorum.nelerine güveniyorlar acaba. şöyle mi diyorlar acaba."ben fabrika sahibiyim yada işyeri sahibiyim.sen kimsin bana kafa tutacaksın.bende cuvalla para var.seni sinek gibi ezerim.sen mi varsın bir sanki.senle mi uğraşacağım.sen olmazsan ahmet var mehmet var.onlara satarım" diye mi düşünüyorlar.bana bu şekilde davranan bir şirket sahibini haberi yok cebinde milyar aldım.bir kaç kişiye sakın sakın alma ondan.ben böyle böyle bir sorun yaşadım.seninde başına gelirse karışmam ben uyarayım dedim.onlarda milyarlık makineyi almadılar.başka marka tercihi yaptılar.onlar desin ben senede şu kadar satıyorum diye.bu sene 3 eksik satış yaptılar haberleri yok.lütfen.çiftçi yoksa sizde yoksunuz.çiftçi demek cahil medeniyet bilmeyen bilgisiz demek değildir.çiftçi bu ülkenin geleceğidir.çiftçi yoksa siz de yoksunuz.ülke insanı da yok.aç kalır bu millet.dışarıdan euro ile dolarla mal girer pahalı pahalı yedirirsiniz millete.ne yazıkki bu firma sahiplari bir tane değil bir kaç tane.işini layıkıyla yapanlara diyecek bir şey yok.onlar iyiki varlar.ben sattım malımı geri almam değiştirmem.senide rezil ederim anlayışına girmeyin.teşekkür eder yorumlarınız beklerim.

bu forum biraz da bunun için var.. son kararı vermeden buraya bi danışmak lazim:)

biraz ağır olcak ama benim tespitim.. çok yerde tekrarlamisimdir..

biz millet olarak itikaden müslüman olduk elhamdülillah.. ama ahlaken daha olamadık.. olacağız inşallah diyelim.. vesselam

ticaret-uretim ahlakimiz zayıf.. oyle olmasa herseyin ithalini-kalitelisini aramazdik..

Ahlak olmayınca; ne ticaret ahlakı, ne iş ahlakı, hiçbiri olmuyor. Ahlaklı esnaf ve sanayici ve çiftçi kardeşlerimizi tenzih ediyorum. en üstten en alttakine kadar, toplumun her yerine sirayet etmiş bir durumla karşı karşıyayız aslında. Değerlerde çok büyük aşınma var. Bundan daha vahimi toplum olarak bunun farkında da değiliz. Bana dokunmayan yılan anlayışı, iliklerimize kadar işlemiş. Allah sonumuzu hayretsin. Rahmetli "Topçu" haklıydı.

geçen asır avrupali seyyahlarindan biri aynen yazmiski;

istanbul da alışveriş ederken.. yahudi tüccarın istediginin şu kadar azını verin.. ermeni tüccarın şu kadar azını.. dediklerinin sakin aynını vermeyin pazarlık edin yariyariya kadar düşer..

müslüman tüccar ne derse onu verin hiç korkmayın hakkı odur...

is ahlakı de etik de.. bunlar yoksa insan yoktur.. vesselam.

---

meraklısı için.. i.h. Danişmend.. türkler.. kitabı. nerden nereye.. okuyunca utancdan yerin dibine giresi geliyo insanın..

sayin KureLeeTopçu nun isyan ahlagindan mi bahsettiniz..?

• Beğen
Tepkiler: ametist
Muaz bin Cebel ra.nın rivayet ettiğine göre,şeytan avanelerini toplar ve talimat verirmiş.
Alış veriş yapanlara yalan söylmeyi,yalan yere yemin etmeyi,müşteriyi kandırmak için hile yapmayı ve ihanet etmeyi güzel gösterin diye..(ALINTIDIR)

Cenab-ı Hak müslüman tacir kardeşlerimizi şeytanın bu oyunlarına düşmekten korusun.
Bu tuzaklara ve oyunlara düşenler para yerine ateş topluyorlar

akif in sözünü çok tekrarlamisimdir.. bilmeden topçu nun sozunu nu de çok tekrarlamisım..

ahlak meselesi üzerine kafa yormadan uzaya da gitsek kişi başı gelir 20 bin dolar da olsa.. boş! bakınız : canli ornek.. yıkılmak üzre olan ibretlik abd-batı medeniyeti..

40 milyon ev sizden sokakta yasa yandan bahsediliyo uzaya zırt pırt gidip gelen abd de.. güler misin ağlar misin:)

akif in sözünü çok tekrarlamisimdir.. bilmeden topçu nun sozunu nu de çok tekrarlamisım..

ahlak meselesi üzerine kafa yormadan uzaya da gitsek kişi başı gelir 20 bin dolar da olsa.. boş! bakınız : canli ornek.. yıkılmak üzre olan ibretlik abd-batı medeniyeti..

40 milyon ev sizden sokakta yasa yandan bahsediliyo uzaya zırt pırt gidip gelen abd de.. güler misin ağlar misin:)
Aynen öyle düşünüyorum. Duygusal zeka gelişmeden hepsi boş.

Dünyayla ilgili bir katkı. Dünyadaki "Avon Kadınları" sayısı dünyadaki aç insan sayısından fazladır. Birisi yiyecek öğün arar, öbürü süse cakaya para saçar. Daha bu sadece bi piramitçi kozmetik markası. Diğerlerini siz hesap edin.
"Ben bu feleğin tekerine çomak sokarım"
tabi önce kendimizden başlamak lazım.

güzel konu olacak...
Erzurum'da foton traktörlerini satana kadar..
fendt gibi övgüler yaptılar..
sattıktan sonra onları kimse birdaha görmedi..
Bizim burda da üniversal traktör ayni oldu satana kadar
Dünyayla ilgili bir katkı. Dünyadaki "Avon Kadınları" sayısı dünyadaki aç insan sayısından fazladır. Birisi yiyecek öğün arar, öbürü süse cakaya para saçar. Daha bu sadece bi piramitçi kozmetik markası. Diğerlerini siz hesap edin.
"Ben bu feleğin tekerine çomak sokarım"
tabi önce kendimizden başlamak lazım.
Herkes adam akilli malinin ,kazancınin ve bilgi birikimin zekatini verse hem toplumsal refah yükselir hem cahillik biter hemde GSMH daki uçurum (makas) kapanir

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77