Sözleşmeli yağlık ayçicegi

Trakya birlik tarım satış kooperatifinin bu yöntemle alış yaptığını sanıyorum.
Yine Tarım Kredi Kooperatiflarine ve mahalli tarımsal kooperatiflere öneri göturülebilir.İlgileneceklerdir.
kooperatifleşme üretici lehine çalışma amaçlı olduğu ve birlik olmanın guc oluşturduğu bilindiğinden avantajlı olacaktir.Kooperatifler üretici fiyatının aşırı dusurulmesini önler amaç budur.

Son düzenleme:
Ben de Trakya Birliğin yeni üyesi sayılırım. Yanlış bilgilendirmek istemem.
Sözleşme olarak bildiğim rekolte beyanı yapıyorsunuz. Beyan ettiğiniz miktar sizin kotanız oluyor aynı zamanda. Malum kotanın yarısı kadar Ayçiçek dökmek zorundasınız. Yine malum kotayı en fazla %10 kadar aşabilirsiniz.

Mesela Yağlı tohumlara 10 ton ayçiçek kotası beyan ettiniz. En az 5 ton, en fazla 11 ton dökebilirsiniz.

Bu arada 2016 harman yılı rekolte beyanları başladı,15 Mayıs 2016 ile 15 Temmuz 2016 arası beyanda bulunabilirsiniz.

Sözleşme olarak bildiğim rekolte beyanı yapıyorsunuz. Beyan ettiğiniz miktar sizin kotanız oluyor aynı zamanda. Malum kotanın yarısı kadar Ayçiçek dökmek zorundasınız. Yine malum kotayı en fazla %10 kadar aşabilirsiniz.

Mesela Yağlı tohumlara 10 ton ayçiçek kotası beyan ettiniz. En az 5 ton, en fazla 11 ton dökebilirsiniz.

Bu arada 2016 harman yılı rekolte beyanları başladı,15 Mayıs 2016 ile 15 Temmuz 2016 arası beyanda bulunabilirsiniz.

Dediklerin aynen doğru aga, hatırlatma için sağol :)

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR

Neden ihtiyaç hissettiniz birliğe girmek için? Kesintileri çok değil mi?

Olurmu öyle şey yıllardan beri Edirne Ticaret Borsasına çiçek döküyoruz desteklerde tam yatıyor sıkıntı yok destek vermese kimse çiçek dökmez zaten oraya ;)

Bu sene satış yaptınmı..veya çevrende satan varsa şunu sağlam bir öğrensene.Askıya çıkan listede ismi çıkmadığı gibi cözümde bulamadı sanırım..

Neden ihtiyaç hissettiniz birliğe girmek için? Kesintileri çok değil mi?

İlk üye olduğum zaman kesinti çoktu ama geçen yıl görüştüm, 2020 küsür yılına kadar yılda sadece 68TL gibi cüz-i bir kesinti yapılacakmış.

Üye olmadan önce tüccara döküyorduk, şimdi ise en düşük yağ oranları olan %40 civarı çıksa bile fark ödemesi falan tüccara göre ton başına en az 200TL fazla ödeniyor.

2015 ürünü icin sozlesmeli ekime dekar başı destekleme ödenmiş.
Bu yıl kg olarak 0,06 tl/kg ayçiçeği sozlemeli olanlara destek odönecekmiş.2016 için 2 eylülde sozlesme yapma suresi doldu.Bu tarihe kadar yapılan sözleşmeler 2 ekim 2016 dan itibaren 2016 ürünü destekleri ile beraber il ilçe tarimlara verilecek miş .Biz yaptık bekliyoruz

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Alexander