Case ıh jx65c el freni ikazı.

Merhaba abilerim herhalde burda herkes benden büyüktür. Forumda yeniyim. Geçen sene sıfır jx65c aldık. Çekiş yakıt olarak traktörün her şeyinden memnunuz. Ama sizde de olmuştur ya da bizimki bozuk. :) tarla süreken yolda giderken hiçbişey yokken el freni ikazı ötüyor ve gerçekten kafa ağrıtıyor . Koltukta sanırım müşürü traktör zıpladıkça ötüyor. Bunu yaşayıp çözümü bulan varsa sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba abilerim herhalde burda herkes benden büyüktür. Forumda yeniyim. Geçen sene sıfır jx65c aldık. Çekiş yakıt olarak traktörün her şeyinden memnunuz. Ama sizde de olmuştur ya da bizimki bozuk. :) tarla süreken yolda giderken hiçbişey yokken el freni ikazı ötüyor ve gerçekten kafa ağrıtıyor . Koltukta sanırım müşürü traktör zıpladıkça ötüyor. Bunu yaşayıp çözümü bulan varsa sevinirim. Teşekkür ederim.
Daha eski model traktörler kullandığım için tam sorunu bilemem ama büyük ihtimal el freni mürşülü tam açılıp kapanıyordur. Zaten koltuğa yakın bir yerdedir. Koltuk hareket edince yakıp söndürüyordur. Mürşülü gözle görünür bir yerde ise tornavida sapı ile nazikçe vurarak yada kablo bağlantılarının gevşekliğini kontrol ederek sorunu bir ihtimal çözebilirsiniz.

Bizim eski 70-56s DT de mürşülü başlandığından takılı kalmıştı, sürekli yanıyordu ikaz lambası.

Hayırlı olsun Barış kardeşimizin söylediği gibi koltuk sertlik ayarına bak ikaz koltuktan kalkıncamı oluyor. Arka tarafında ikili soket var yerine takılımı çalıştıktan sonra fren inikken ışık yanıp sönüyorsa soket bağlantısı gevşek çıkmış olabilir.

Hayırlı olsun Barış kardeşimizin söylediği gibi koltuk sertlik ayarına bak ikaz koltuktan kalkıncamı oluyor. Arka tarafında ikili soket var yerine takılımı çalıştıktan sonra fren inikken ışık yanıp sönüyorsa soket bağlantısı gevşek çıkmış olabilir.
Aynen traktör sekince mecburen bende sekiyorum sonra ötmeye başlıyor ve susmuyor elimden gelse iptal ederim.

• Beğen
Tepkiler: Barış UZEL
Koltuktan kalktığın zaman müşür anahtarı açık konumda mı oluyor yoksa kapalı konumda mı? Bunu bilmiyorsan kabloları bul birbirine direk bağla aradan müşürü iptal et veya kablolardan birinin fişini çek. Müşür normalde açık mı yoksa kapalı konumda mı onu bilmediğim için net cevabı söyleyemem. Dediğim 2 yöntemden biri senin sorununu çözer

Geçen yıl aldıktan bi kaç gün sonra el freni uyarısı verdi çalıştırınca park uyarı ışığı sürekli yanıp sönüyordu yoldada aynıydı servisi aradım kilo ayarına bak dedi ayarladım yine aynı koltuğun arkasını inceledim 2 tane ikili soket var biri boş diğeride yerinden çıkmış taktım düzeldi şu anda koltuktan kalkınca uyarı veriyor.

Koltuktan kalktığın zaman müşür anahtarı açık konumda mı oluyor yoksa kapalı konumda mı? Bunu bilmiyorsan kabloları bul birbirine direk bağla aradan müşürü iptal et veya kablolardan birinin fişini çek. Müşür normalde açık mı yoksa kapalı konumda mı onu bilmediğim için net cevabı söyleyemem. Dediğim 2 yöntemden biri senin sorununu çözer

Anayurtlu ünsüz düşünür kardeşim eline sağlık :)
Bizde bir zamanlar vites boşa alma işini o şekilde çözmüştük emektar fordda kabloyu bağladık birbirine devam iyi bişey değil di ama bu koltukta sesi susturmak için kesin şart bu iş.

fısınıde soksen yıne otuyor zıkkım sey agam kabloyuda bagladım yıne susturamadım en son servıs geldı degıstırdı suan bır yedek koltugum daha var bozulunca onu takacamm :)

musur tam mınderın altında arkadaslar koltuk sertlıgınıde degıstırsen etkı etmıyorr en adı ve can skıcı yerı bu koltuk musuru
gorkem kardesım sana en guzel tavsıye benden :) sen bıraz kılo almaya bak :) mındere tam baskı oldugunda ıkaz vermıyorr :)

musur tam mınderın altında arkadaslar koltuk sertlıgınıde degıstırsen etkı etmıyorr en adı ve can skıcı yerı bu koltuk musuru
gorkem kardesım sana en guzel tavsıye benden :) sen bıraz kılo almaya bak :) mındere tam baskı oldugunda ıkaz vermıyorr :)
Abi açıkcası ben 17 yaşında öğrenciyim babama yardım için traktördeyim. Traktör içinde kilo alınmazki :)