Bazı Ayçiçek Tohumları Hakkında Bilgi..

LİMAGRAİN TUNCA =Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur.Verem otuna toleranslı, Köseye toleranslı.

LİMAGRAİN TUNCA COS. =Verem otuna toleranslı, Köseye toleranslı. Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur. Kıl Kurdu ilaçlıdır.

LİMAGRAİN LG 5580 =Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur.Verem otuna toleranslı, Köseye toleranslı. Orta erkenci. Kıl Kurdu ilaçlıdır.

LİMAGRAİN LG 5580 COS. = Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur.Verem otuna toleranslı, Köseye toleranslı. Orta erkencidir.

LİMAGRAİN LG 5542 = İntervix İster at ister atma özelliğine sahiptir. Köseye ve Verem otuna dayanıklıdır.

LİMAGRAİN LG 5542 COS. =İntervix İster at ister atma özelliğine sahiptir. Köseye ve Verem otuna dayanıklıdır.Kıl Kurdu ilaçlıdır.

LİMAGRAİN LG 5485 =Toprak Seçiciliği Yoktur. Erkencidir, Köseye toleranslı. Verem otuna toleranslıdır.

LİMAGRAİN LG 5582 = 5580'nin gelişmişidir. Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur.Veremotuna toleranslı, Köseye toleranslı. Orta erkencidir.

LİMAGRAİN LG 5582 COS = 5580'nin gelişmişidir. Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur.Veremotuna toleranslı, Köseye toleranslı. Orta erkencidir. Kıl Kurdu ilaçlıdır.

LİMAGRAİNLG 5461 CLP = İntervix Plus, İster at ister atma özelliğine sahiptir ve intervix plus bitkiyi sarartmaz ve durdurmaz. Köseye ve Verem otunadayanıklıdır.

PIONNER 64 G 46 = Orta Bünyeli ve Kırsal Topraklara uygundur. Erkencidir.
Köseye dayanıklı. Verem otuna dayanıklı.

PIONNER 64 LL 62 = Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur.

PIONNER 64 LL 62 CRU. = Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur. Kıl Kurdu ilaçlıdır.Köseye dayanıklı. Verem otuna dayanıklı.

PIONNER 64 LC 108 =Toprak Seçiciliği yoktur. İster at ister atma özelliğine sahiptir.

PIONNER 64 LC 108 CRU. = Toprak Seçiciliği yoktur. İster at ister atma özelliğine sahiptir. Kıl Kurdu ilaçlıdır.Köseye dayanıklı. Verem otuna dayanıklı.

PIONNER LE 119 =Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur. Toprak seçiciliği yoktur.Köseye dayanıklı. Verem otuna dayanıklıdır. Granstar ilacı atılır. (3 gram)

PIONNER LE 119 CRU. = Kepir, Kuvvetli topraklara ve sulama yerlere uygundur. Toprak seçiciliği yoktur.Köseye dayanıklı. Verem otuna dayanıklıdır. Granstar ilacı atılır. (3 gram) Kıl Kurdu ilaçlıdıdır.

SYNGENTA BOSFORA CRU. = Verem otuna toleranslı, Köseye dayanıklı, Kıl Kurdu ilaçlıdır.

NOT: Çevremdeki çiftçileri bilgilendirmek için yaptığım bir çalışmadır. Hata ve ya ekleyeceğiniz bir bilgi varsa lütfen iletiniz.

Arkadaslar ben bosfora ekiyorum verimler guzel fakat uzun boylu oldugu icin cabuk yatiyor buda beni uzuyor boyu 170,200 cm yi buluyor bizim burda daha kisa boylu yatmaya dayanikli cesit ariyorum

abi %100 yerli dedikleri tekcan tarımın ürettiği TURAY size göre uygun olabilir. LG'nin Tunca'sı ile verimi ve yağı aynı diyorlar hatta daha iyi diyen de var. sağlam saplı ve yatmaya dayanıklıymış.
edirne keşan ilçesinde tekcantohum diye ararsan ulaşıp sorabilirsin.

Merhaba, biz Adana da kıraç yerlere sırayla buğday, ayçiçeği, arpa ekiyoruz .Daha önce pionner pf 73,lg 5555 ve lg 5485 ektim.200 den 250 kg ye kadar verim alabiliyoruz. Bu yıl 40 dönüm kadar yere pionner LL 48 diye bir çeşit i var kısa boylu, geniş tablalı. Sizlerinde kıraç yerlere uygun tavsiye niz olursa beklerim...

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Merhaba, biz Adana da kıraç yerlere sırayla buğday, ayçiçeği, arpa ekiyoruz .Daha önce pionner pf 73,lg 5555 ve lg 5485 ektim.200 den 250 kg ye kadar verim alabiliyoruz. Bu yıl 40 dönüm kadar yere pionner LL 48 diye bir çeşit i var kısa boylu, geniş tablalı. Sizlerinde kıraç yerlere uygun tavsiye niz olursa beklerim...

LL 48 geçen yıl ekmiştim. kurakta 250 kg verecek bir tohum değil ama yağ oranı 46 47den aşağı gelmez. Bence zayıf yerlere ekin LL 48i.

• Beğen
Tepkiler: cemaltan
Adnan kardeşim tekrar merhaba,bizim burada yağ oranı nasıl bakanı görmedim, nemi 12 nin üstüne çıkarsa her bir puan için %1 fire keserler. Mart 15 den nisan başına kadar ekeriz. Haziran a kadar esaslı iki yağmur yağarsa 250 kg yi buluruz.LL 48 çeşidi 250 kg vermez mi diyor sun...

Adnan kardeşim tekrar merhaba,bizim burada yağ oranı nasıl bakanı görmedim, nemi 12 nin üstüne çıkarsa her bir puan için %1 fire keserler. Mart 15 den nisan başına kadar ekeriz. Haziran a kadar esaslı iki yağmur yağarsa 250 kg yi buluruz.LL 48 çeşidi 250 kg vermez mi diyor sun...

Ben trakya kurakta 200 ü geçen ll48e denk gelmedim. Hem mühendislerde kuvvetli toprağa önermez 48i