İrtem Gübreli Ara Çapa Performans Videosu

Kameraman, drone pilotu, senarist, kurgucu ve prodüktör her zamanki gibi yine aynı kişi.

Çevremde dıs tak dıs tak müzikler koymadığını için eleştirenler oldu ama kendi kültürümüze ait bir müzik koymakta ısrar ettim. Bence güzel de oldu. Avrupa'daki profesyonel örneklerine ulaşmak amacım.

Herkese iyi seyirler.

[video=youtu;0u2XtO5Apr8]https://youtu.be/0u2XtO5Apr8[/video]

Bu arada videonun çekimi ve hazırlıkları sırasında imkan ve yardımlarını esirgemeyen traktör ve arazi sahibi Tuncer Başoğlu'na teşekkürler.

Son düzenleme:
Kameraman, drone pilotu, senarist, kurgucu ve prodüktör her zamanki gibi yine aynı kişi.

Çevremde dıs tak dıs tak müzikler koymadığını için eleştirenler oldu ama kendi kültürümüze ait bir müzik koymakta ısrar ettim. Bence güzel de oldu. Avrupa'daki profesyonel örneklerine ulaşmak amacım.

Herkese iyi seyirler.
Yılmaz abi elinize sağlık güzel görüntüler yakalamışsınız.

Bir sorum olacak abi sana fasüyle için bunun gibi mekanik bir çapa mı yoksa rotovatör tipi bir çapamı önerirsin.Bence fasülyede otla mücadeleden çok derin çekebilmek toprağı yumuşatmak önemli bunuda göz önünde bulundurursan sevinirim. :)

Saygılarımla.

Hayırlı olsun,
Karık açma kök doldurma modeli yeni bir tasarım olmuş bizim için Yılmaz.

Sağ olasın Mustafa.

Karık açma, tahminimden daha iyi çalıştı. Öndeki ayaklar toprağı incelttiği için kesek çıkartmıyor. Düz karık açmalardaki kesek çıkartma sıkıntısı olmuyor.

İkinci nokta da, işlenmiş toprağı aktarmak, ham-oturmuş toprağı aktarmaktan daha kolay. 7 tane karık pulluğu çekilmesine rağmen traktör zorlanmadı.

Özetle ünitelerin kuyruk kısmı modüler. Merdaneyi sök, karığı tak, karığı sök, damlama serme makaralarını tak (sıradaki modül o olacak büyük ihtimal).

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10 ve bartu
Yılmaz abi elinize sağlık güzel görüntüler yakalamışsınız.

Bir sorum olacak abi sana fasüyle için bunun gibi mekanik bir çapa mı yoksa rotovatör tipi bir çapamı önerirsin.Bence fasülyede otla mücadeleden çok derin çekebilmek toprağı yumuşatmak önemli bunuda göz önünde bulundurursan sevinirim. :)

Saygılarımla.

Fasulye konusunda amaç derine inmekse, düz uç demiri takılı pancar modeli uygun olur.

Frezeli ara çapaların yaylı ara çapalardan üstün olduğu 2 konu var:

1-) çamur ve ağır tavda, 45 cm sıra arasına sahip bitkilerin "çok küçük" olduğu erken dönemde yapılan çapalama işlemleri.

2-) çok yoğun ot.

Geri kalan her konuda (hız, yakıt, kullanım pratikliği, bakım vs) yaylılar üstündür.

Fasulye konusunda amaç derine inmekse, düz uç demiri takılı pancar modeli uygun olur.

Frezeli ara çapaların yaylı ara çapalardan üstün olduğu 2 konu var:

1-) çamur ve ağır tavda, 45 cm sıra arasına sahip bitkilerin "çok küçük" olduğu erken dönemde yapılan çapalama işlemleri.

2-) çok yoğun ot.

Geri kalan her konuda (hız, yakıt, kullanım pratikliği, bakım vs) yaylılar üstündür.

Teşekkür ederim abi o zaman birinci çapada frezeli ikinci çapada yaylı kullanmak lazım :) Çünkü fasulye 45 cm ekiliyor ve ilk çapada küçük oluyor ama şöyle yapsak yaylı çapanın ünite genişliklerini en dar şekilde ayarlasak ve hızımızı azaltsak sanırım sorun olmaz.Ot konusunda ise zaten ilaçla mücadele yapılıyor.Tekrar teşekkür ederim Yılmaz abi.

Prodüksiyon süper olmuş Yılmaz abi. Yapılan işte yavaş bir iş olunca müzik tam uymuş. Atraksiyonu buğday ekimine bekliyoruz artık. Yalnız manzara da tam çekimlikmiş abi....;)

Prodüksiyon süper olmuş Yılmaz abi. Yapılan işte yavaş bir iş olunca müzik tam uymuş. Atraksiyonu buğday ekimine bekliyoruz artık. Yalnız manzara da tam çekimlikmiş abi....;)

Sağ olasın Erkan. Yavaş yavaş ısınıyorum prodüksiyon ve kurgu olayına. Tek sıkıntım, tüm videoları 1080p hazırlamama rağmen, sosyal medya sitelerinde yaşanan kalite kaybı. Özellikle de Facebook'ta yaşanan saç-baş yolduruyor. Şu videonun orijinali, izlenenle kıyaslanmayacak kadar net.

Bunun dışında 3 tane daha hazır video var. Sezonlarında yayınlanacak.

Bi aksilik olmazsa 1-2 güne Süleyman'la da bi prodüksiyon yapıcaz bakalım.

Benim mantığım basit. Firmalar, Çekim işi için zorlama işler yaparak vakitli vakitsiz prodüksiyon hazırlatıyor. Ancak hiç bir görüntü, gerçek şartlarda yapılan doğal çekimler kadar güzel ve etkili olamaz.

Videoda farketmişsiniz, hava fena halde şişiyor. Çekimden 2 saat sonra bir yağmur başladı, bildiğin bereket. Şöför de yağmur bastırana kadar işi bitirmek için son hız çalışıyor. (Malum, bitkiye zarar vermeden karığın hızı ancak bu :) )

O yağmur öncesi kararmış bulutları, diz boyu orman gibi bir ayçiçeği içerisinde uygun ışık şartlarını suni olarak yaratmak imkansız.

Herşeyin doğalı güzel.

Beğenmene sevindim bu arada.

Elinize sağlık süleyman abi.
Benim 2 sorum olcak
1- bu makinanın fiyatı
2- makinanın genişliği tarlada sıkıntı olmuyor ama yolda giderken fena sıkıntı, 4.5 metre gibi bi genişliği var bunun için bi çözüm varmı.
Eğer çözümü varsa fiyatta uygun gelirse düşünüyorum almayı..

Herkese iyi seyirler.

[video=youtu;0u2XtO5Apr8]https://youtu.be/0u2XtO5Apr8[/video]

Bu arada videonun çekimi ve hazırlıkları sırasında imkan ve yardımlarını esirgemeyen traktör ve arazi sahibi Tuncer Başoğul'a teşekkürler.

Yılmaz kardeşim eline emeğine sağlık. Erkan ın dediği gibi prodüksiyon süper olmuş .gözümüz gönlümüz açıldı.yeni makinanızda hayırlı olsun . gerçekten harika olmuş . karık açma mükemmel çalışmış . geçen seni aradığımda çekim yapıyoruz demiştin herhalde bunun çekimi yapılıyormış . değişiklik olarak karık sökülüp değişmeli çok güzel olmuş .yaylı üniteleride söküp karık açma takmak bu kadar kolay olunca u makina çok RAĞBET göreceğini tahmin ediyorum.bizler yaylı sistemi 20 yıldır kullanıyoruz bu hem gübre , hem yaylı ,hemde karık açması çok güzel olmuş . tekrar ellerine sağlık . bu arada RÖMORK işi ne oldu . dediğin gibi tuncer beyin araziside çok güzel ayiçekte harika . zaten olmazsa şaşardım çünkü insanın senin gibi danışmanı olunca her şey güzel olur . görüşmek üzere hoşçakal . bu arada gübre serpme makinasınıda merakla bekliyorum .makina alacağım senin makinadan haber bekliyorum .

Elinize sağlık süleyman abi.
Benim 2 sorum olcak
1- bu makinanın fiyatı
2- makinanın genişliği tarlada sıkıntı olmuyor ama yolda giderken fena sıkıntı, 4.5 metre gibi bi genişliği var bunun için bi çözüm varmı.
Eğer çözümü varsa fiyatta uygun gelirse düşünüyorum almayı..

Buğra ben Yılmaz Abi'n :) Süleyman Abi'n sonraki konu mankeni :)

Şaka bir yana, iyi dileklerin için sağ ol.

Sorulara gelirse:

1-) 7'li gübreli yaylı ara çapa olarak konuşursak (fabrikasyon üretimler, yani bilinir markalar içerisindeki) en ucuz ürün bu. Toplam fiyatı 10 bin civarı. Elektrik tesisatı, sinyalizasyon, karıştırıcı, 40-75 arası ayarlanabilir üniteler, ithal kültivatör bacakları + uç demirleri, kademeli baskı yayları ve modüler merdane standart. Zaten gübre sistemi, pnömatik makinalarda kullanılan sistemin birebir aynısı.

Karık açıcı opsiyonel. Karık açıcının her iki kanadının açıları birbirlerinden bağımsız ayarlanabiliyor. Keza yükseklik ayarı da mevcut. Karık açıcının tanesi 125 lira. (Karık fiyatları gerçekten uygun)

2-) Gübrelilerde şu an için katlanma opsiyonu yok. İleri doğru aklımda birşeyler var ama şu an için "kesin yapılacak" demek doğru olmaz.

Emegine saglik yılmaz klip 10 numara olmus

Sağ olasın.

Yılmaz bey eline sağlık.Eğer başbakan olursam ilk işim seni Tarım bakanı olarak atamak;)Bu kadar güzel ve lezzetli görselleri bize sunduğun için teşekkürler..İyiki varsın .İsmet...

İsmet Abi çok sağ olasın. Bu arada bal gerçekten harikaymış. Yemeye doyamadık.

Yılmaz kardeşim eline emeğine sağlık. Erkan ın dediği gibi prodüksiyon süper olmuş .gözümüz gönlümüz açıldı.yeni makinanızda hayırlı olsun . gerçekten harika olmuş . karık açma mükemmel çalışmış . geçen seni aradığımda çekim yapıyoruz demiştin herhalde bunun çekimi yapılıyormış . değişiklik olarak karık sökülüp değişmeli çok güzel olmuş .yaylı üniteleride söküp karık açma takmak bu kadar kolay olunca u makina çok RAĞBET göreceğini tahmin ediyorum.bizler yaylı sistemi 20 yıldır kullanıyoruz bu hem gübre , hem yaylı ,hemde karık açması çok güzel olmuş . tekrar ellerine sağlık . bu arada RÖMORK işi ne oldu . dediğin gibi tuncer beyin araziside çok güzel ayiçekte harika . zaten olmazsa şaşardım çünkü insanın senin gibi danışmanı olunca her şey güzel olur . görüşmek üzere hoşçakal . bu arada gübre serpme makinasınıda merakla bekliyorum .makina alacağım senin makinadan haber bekliyorum .

Erol Abi çok teşekkür ederim.

Tuncer Abi Gürşah almak çok istedi. Uzun süre de pazarlık yaptılar ama olmadı galiba. Yanılmıyorsam bugün bi Romork almış ama markasını daha öğrenemedim.

Gübre serpme işi ile ilgili muhakkak haber vericem. Konsept tasarım üzerinde çalışmaya başladım şu an. Sınırları belirleyim, başlıcam.

• Beğen
Tepkiler: EROL AKGÜN

İsmet Abi çok sağ olasın. Bu arada bal gerçekten harikaymış. Yemeye doyamadık.

Erol Abi çok teşekkür ederim.

Tuncer Abi Gürşah almak çok istedi. Uzun süre de pazarlık yaptılar ama olmadı galiba. Yanılmıyorsam bugün bi Romork almış ama markasını daha öğrenemedim.

Gübre serpme işi ile ilgili muhakkak haber vericem. Konsept tasarım üzerinde çalışmaya başladım şu an. Sınırları belirleyim, başlıcam.

yılmaz kardeşim gürşah ile konuya üzüldüm ,hayırlısı olsun . bir gün belki ziyaretine gelirim .

bu bal konusunu merak ettim türkiyenin çok yerinden ballar getirtiyoruz imkanımız var . kara kovansa bende isterim UĞUR22 nicli üyeden nerenin balı şu anda evde 3,4 çeşit karakovan bal var .ama yine alırım .makinalar konusunu da hayırlı haberlerini bekliyorum .