Leyland Balata Değişimi ve Temizlik.

Merhaba Arkadaslar.
Ramork ile odun getirirken yokuş aşağı inerken frene bastığımda sağ frenin tuttuğu fakat sol frenin tutmamasiyla bi tehlike atlattik.Sadece sağ fren tutunca dolayısıyla traktör sağa kafa atti. ve yokus assagi durmadı.

Bugun zaman ayırıp sol tekerleği sökelim dedik.öylede yaptik ve tahmin ettiğimiz gibi balata yağlanmış. ondan tutmamış. Yağ ise aks dibinden keçeden kaçırmış. Biraz temizlik ve balatalari değistik bir günümüzü aldi bayağı ugrastirdi bizim emektar. :)

Söktüğümüzdeki durum :

Büyük geçmiş olsun balatada bayağı yıpranmış zaten iyiden belli etmiş kendini..

Sağolun.Bi tekerlekte 2 balata var bunlarda diğer 1 tanesinnin fotosunu attım diğerini de çekemedim parçalanmış hatta parçaları fotoların bi tanesınde var.Ara sıra bizi böyle uğraştırıyor işte :) Balata değiştirmek sıkıntı değilde keçeden yağ kaçırmış yine kaçırırsa sıkıntı

Sağolun.Bi tekerlekte 2 balata var bunlarda diğer 1 tanesinnin fotosunu attım diğerini de çekemedim parçalanmış hatta parçaları fotoların bi tanesınde var.Ara sıra bizi böyle uğraştırıyor işte :) Balata değiştirmek sıkıntı değilde keçeden yağ kaçırmış yine kaçırırsa sıkıntı
sürekli yağ kaçırır ordan değiştirmen lazım 10-15 lira bir fiyatı var diğer iletide bahsettiğim gibi btj 78 uzun aks keçesi...ben değiştirdim daha kaçırmıyor...yağ ta janta inmişti...

Keçeyi yenisi ile değiştirsene. Allah korusun gene sorun çıkarır. Satılan keçeler uymuyormu? Birde çökmüşken balatayı değişirsen on numara olur.
Daha önce keçeden bi sıkıntı olmadıgı için elimizde keçe yoktu almaya gerek duymadık.Ama balatamız var 5-6 tane balatayı yenisiyle değiştirdik zaten balatanın diğer tarafı tuz olmus çeliği kalmış bir tek değiştirmek zorunadydık.Ama keçeyi su anlık temizledik.Öyle kaldı sanayiye ugradığımızda alıp değiştiricez.

Usta kolay gelsin ukalalık yapmak istemem de bidahaki sokmende keçeği değiştir değişimi kolay bir tornavida yardımıyla sokebilirsin...keçe btj 78 kodlu sims marka..
Elimizde keçe olsaydıydı hiç düşünmeden değiştirirdik zaten de daha önce hiç böyle bişeyle karşılaşmadık o yüzden elimizde keçe yoktu.Verdiğin marka ve kod için teşekkür ederim çok işime yarıyacak :)